I. A třída: Slatiňanští se oproti premiéře zlepšili, ale debakl neodčinili

Chrudim - V sobotních duelech fotbalové I. A třídy si fanoušci kladli otázku, zda slatiňanský nováček napraví premiérový debakl od „Jelenů" v derby proti „Celtiku" MFK. Rezerva Hlinska neměl nárok v Přelouči. O nedělním zápase Prosetín - Načešice blíže v úterním vydání Chrudimského deníku.

19.8.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Slatiňany - Chrudim C 2:3

Branky: 9. J. Kopecký, 13. Pokorný 8. a 36. Strnad, 16. Kratochvíl. Spartak Slatiňany: Opočenský - Marzak, Kovařík, Málek, Kudrnka Zdražil (80. Mikan), Tesař (72. Kollert), Opavský, Hanuš, Pokorný Kopecký. MFK Chrudim C: Liebelt - Veselský, Zeman, Šibrava, Meduna Mrázek (89. Elich), Strnad, Holub, Žalud (54. L. Kopecký) Kratochvíl (75. Svoboda), Kopp (70. Holík).

Okresní derby bylo bohaté na branky, ale jenom do poločasu. První gól padl již v 8. minutě, když po rohovém kopu Holuba prostřelil obranu i brankáře Spartaku hráč MFK Strnad. Již o minutu později však J. Kopecký vyrovnal na 1:1. Ve 13. minutě domácí otočili vývoj zápasu, když po přihrávce Zdražila vstřelil branku hráč Pokorný. Hostům se ale také podařil obrat, když v 16. minutě po chybě stopera domácích vyrovnal Kratochvíl na 2:2 a ve 36. minutě opět po chybě obránce upravil Strnad na 2:3 pro MFK. Tím byl střelný prach vyčerpán.

Přelouč - Hlinsko B 3:0

Branky: 23. a 60. Semelka, 30. Novák. FC Hlinsko B: Jindřichovský - Krbálek, Volf, Ptáček, J. Nevole Novák, Odstrčil, Bříza, M. Nevole Netolický, Picek(60. Prášek).

Vyrovnaná první půle přinesla první šanci v 15. minutě. Před Pořízem se zjevil hlinecký Novák, ale místo střely volil příhru na spoluhráče, kterého přeloučská obrana zblokovala. Ve 23. minutě po odkopu brankáře Jindřichovského hlavičkou poslal Machačný do sóla Semelku a ten střelou od břevna otevřel skóre. Ve 30. minutě vybojoval míč Machačný, Vančura ho poslal do vápna, kde Semelka přiťukl Novákovi a jeho střela si našla cestu do branky 2:0. V II. půli hostům došly síly. Přeloučský Semelka šel čtyřikrát sám na gólmana v 57. minutě ještě nastřelil břevno, ale o tři minuty později uzavřel skóre zápasu.

Prosetín - Načešice 1:1

Branky: 78. Vodvárka - 12. Svoboda. SK Sokol Prosetín: Šmahel P. Haman, M. Haman, Šikl, Sokol (46. Starý, 76. M. Ročňák) J. Ročňák (73.Kulháň), F. Šafránek, Zvára, A. Šafránek Vodvárka, Remeš (55. Novotný). Mezilesí Načešice: Lédl A. Jirásek, R. Chmelík, M. Chmelík, Mládek Novák (75. Levinský), Nevečeřal, Svoboda, Zita D. Jirásek. Dobrovolný ( 67. Petřík ).

Utkání nezačalo pro domácí dobře, protože již ve 12. minutě prošel střílený přízemní rohový kop celým brankovým územím a u zadní tyče nikým nekrytý Svoboda pohodlně skóroval do prázdné branky. Tento moment zanechal na domácích hráčích psychický útlum a celý první poločas byli hosté lepším týmem a při větším štěstí mohli vést i větším rozdílem.

Do druhého poločasu po přestávkovém „mytí hlav" se domácí přece jenom snažili o aktivnější hru a průběh byl již daleko vyrovnanější. Vyrovnávací branka po pěkné střele Vodvárky však přišla až v 78. min, ale aspoň, že přišla a domácí Sokol tak vybojoval alespoň bod, i když výkon na hřišti v Č.Třebové při premiéře podzimní sezony byl daleko kvalitnější. Domácí hráči musejí zlepšit hlavně útočnou fázi a důraz v osobních soubojích.

Tabulka I. A třídy Pardubicka po 2. kole.I. A TŘÍDA - VÝSLEDKY 2. KOLAPřelouč – Hlinsko B 3:0 (2:0). Branky: Semelka 2, Novák.

Slatiňany – Chrudim C 2:3 (2:3). Branky: Kopecký, Pokorný – Strnad 2, Kratochvíl.

Staré Hradiště – Pomezí 2:1 (1:1). Branky: Götz 2 – M. Nespěšný.

Morašice – Horní Jelení 0:2 (0:0). Branky: Štěpánek, Šmidberský.

Moravská Třebová – Srch 1:2
(0:1). Branky: Masopust – Kršák z pen., Karela.

FC Jiskra – Česká Třebová B 1:4 (0:2). Branky: Šmolík – Šafář, Morkes, Macko, Pešina.

Prosetín – Načešice 1:1 (0:1). Branky: Vodvárka – Svoboda.

Autor: Petr Novák, Redakce

19.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
POLICIE - ilustrační foto.

Muž boural opilý, na neregistrované motorce a bez řidičáku

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Tělesně postižení hledali práci na burze

Chrudim – Na chrudimské pobočce Úřadu práce ČR se uskutečnila Burza práce pro tělesné postižené a setkala se s velkým ohlasem. Dorazilo dvanáct zaměstnavatelů a zhruba stovka uchazečů o práci.

Lidé jedli hamburgery, čímž pomáhali malé Markétce

Horka – Provozovatel soukromého klubu v Horce u Chrudimi Jiří Burkoň uspořádal v sobotu akci Burgrujeme pro Markétku, která měla pomoci rodičům zdravotně postižené dívenky k vybudování bezbariérové koupelny.

Čeká nás obtížné sestavování vlády i test kvality demokracie

/KOMENTÁŘ/ - Mají tradiční politické strany budoucnost? To je otázka, která se při pohledu na výsledky letošních parlamentních voleb velmi silně vnucuje. Hnutí ANO, Okamurova SPD a KSČM – tedy skupiny, které se více či méně definují jako antisystémové – získaly v Pardubickém kraji téměř 49 procent hlasů a obsadí šest z deseti mandátů.

Fotbalová Chrudim udeřila v závěru

Chrudim - Česká fotbalová liga s trojicí východočeských týmů pokračovala 13. hraným kolem. Fotbalisté Chrudimi vyhráli díky dvěma gólům ze závěrečných minut v Brozanech a dál vedou tabulku.