I. B třída: Derby v Chrudimi skončilo bez branek

Chrudim - V I. B třídě má Třemošnice již jistý postup.

1.6.2009

MOMENTKY z utkání Slatiňany - RozhoviceFoto: Miloš Pekař

Slatiňany – Rozhovice 3:2

Branky: Ficek 2, Opavský - Švadlenka 2. Rozhovičtí měli problémy se sestavou a v útoku se objevil i brankář Ježek. Ve 38. minutě se po rohu Opavského Ficek dostal hlavou výš než gólman rukama a bylo to 1:0. Za necelé dvě minuty Opavský přidal střelou k tyči druhý gol. V 53. minutě nechali beci Rozhovic volného Hanuše, ale ten napálil míč z voleje ze 13 metrů jen do břevna. V 67. minutě domácí obrana zaváhala, Dvořák ještě střelu dorostence Kostince vyrazil, ale proti dorážce Švadlenky už byl bezmocný – 2:1. Autor gólu z další akce skákavou střelou srovnal na 2:2. V 78. minutě zajistil zaslouženou výhru hlavou Ficek po centru Jeřábka – 3:2.

Slatiňany:
Dvořák – Jeřábek, Zelinka, Chaloupka, Tesař – Moravec, Opavský, Hanuš (72. Kovařík), Dostál (86. Hlušička) – Kořínek (72. Myška), Ficek. Rozhovice: Pleskot - Vohralík, Spěvák, Grof, Chmelík - Sýkora, Matoušek, Švadlenka, Strouhal - Kostinec (77. Ducháč), Ježek.

Třemošnice – Přelouč 3:0

Branky: 5. vlastní (Dušek), 73. a 88. Šebek. V Třemošnici vypukly postupové oslavy, když domácí po velmi dobrém výkonu zdolali zdatného soupeře z Přelouče. K úspěchu v tomto zápase lídrovi přispěl rychlý vedoucí gól, ke kterému jim pomohl „vlastenec“ Duška. V závěru zvýraznil výhru dvěma góly kanonýr Šebek.

Třemošnice: Vlček – Rychnovský, Škopek, Hluchník, Kalina, J. Vančura (Opočenský), Lebduška, O. Vančura, Kutílek (Kunášek), Šebek, Tyle (Smutný).

H. Jelení – Kameničky 0:4

Branky: 9. a 85. Horák, 29. M. Pérko, 38. Janáček V prvním poločase byli hosté jasně lepší a svojí převahu korunovali třemi góly. Domácí se po přestávce zlepšili, ale do černého se trefil opět jen soupeř.

Kameničky:
Zavřel - J. Sádovský, M. Tichý, A. Tichý, Netolický - Adámek (Slováček), Fr. Sádovský (R. Pérko), Sadílek - Horák, Janáček.

Mikulovice – Hlinsko B 3:1

Branky: P. Vencl 2 (1 z pen.), J. Vencl – Holubec. Rezerva byla lepší, ale neproměňovala šance. Naopak soupeř do přestávky získal dvoubrankový náskok. Po korekci Holubce se Hlinečtí snažili alespoň o vyrovnání, ale inkasovali potřetí v nastaveném čase.

Hlinsko B: Kopecký – Veselský, Pešek, Cestr, Prášek – L. Šuc (P. Novák), Spáčil, Bříza, Holubec – Filipi, Cepl.

Chrudim B – Proseč 0:0

Derby slabé úrovně. V 15. minutě trefil Michalec břevno, ve 37. minutě chytil Lédl penaltu Merklovi.

AFK Chrudim B:
Horák – Kučera, Michalec (46. Červenka), Zdražil, Zelinka – Křečan (30. Kadeřábek), Berner, Merkl, Mattuš (70. Smitka) – Kopp, Čechlovský. Proseč: Lédl – Z. Marek, Šplíchal, P. Macháček, J. Marek, D. Macháček, Kysilko, Zanina, Jar. Marek, Stodola, M: Marek (Lampárek, Doležal).

Paramo – Prosetín 2:2

Branky: 74. Višváder, 80. Dušek – 54. a 70. Vít. Vysoký favorit se díky dvěma přesným zásahům Víta začal prosazovat až po přestávce. Domácí však tentokrát zápas nezabalili a podařilo se jim vyrovnat.

Prosetín:
Zdražil - P. Haman, Šikl, Kropáček, R. Vodvárka, Remeš, M. Haman, Ondráček, Vít, Starý, F. Vodvárka (Wasserbauer).

Pro doplnění: Libišany – Rosice n. L. 2:5 (1:4). Branky: vlastní, Kuric – Zelinka 2, Urbánek z pen., Koukal.

(pn, dom, rp)

1.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační snímek.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Téma kampaně? Strach dominuje

České Kimle 2017 ve Slatiňanech

Slatiňany – Minulý víkend byl ve Slatiňanech ve znamení prestižního Ultimate frisbee turnaje České Kimle s létajícím diskem.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Chrudim – Přepadení obchodu a výhružné telefonáty do banky spolu na první pohled neměly nic společného, tedy až dosud. Policisté odhalili, že tyto případy mají společného pachatele, kterého začali trestně stíhat.