Z nedělních zápasů fotbalové I. B třídy zaujaly dvě výhry našich zástupců na hřišti soupeřů z Pardubicka, i když bítovanský lídr se notně zapotil na nejtěsnější výhru. O gól vyhráli i Načešičtí zásluhou dvou branek Hladiny. Ve dvou okresních derby překvapila pouhá remíza nováčka z Luže po dvou předchozích vysokých kanonádách. Prosetín se konečně dočkal přesvědčivé výhry a přispěl tak k příjemné pohodě místního posvícení.

Ronov – Pardubičky 1:4 (0:3).

Utkání začalo smrští Pardubiček, které v 7. minutě vedly zásluhou Šedivky a Poláčka 2:0. Ve 31. minutě přidal třetí branku Poláček a po přestávce si hosté hru jen úžívali. Šmíd sice snížil, ovšem Krejčí případné drama nepřipustil.

Branky: 55. Šmíd – 3. a 15. Poláček, 40. Krejčí, 85. Šedivka. Hosté začali ve svižném tempu a již ve 3. minutě se ujali vedení střelou k tyči. Po hrubce domácích se v 15. minutě opět měnilo skóre na 0:2. Fotbalovější Pardubičky přidaly do poločasu ještě třetí gól a kontrolovaly hru. Ve II. půli domácí nesložili zbraně a střídajícímu Šmídovi se povedlo po sólovém úniku. Poté přišly další šance pro domácí, bohužel bez gólového efektu. V závěru hosté z brejku navýšili na konečných 1:4. Ronov: T. Žítek – Staněk, Opočenský, J. Žítek, Spěvák, J. Kočárník, Filka, Pertržílka, Ondrášek (55. Kadlec), Novák (46. Šmíd), Svoboda (75. Samek).

Prachovice – Rosice 1:6 (1:4).

Rosickou tyč nevzali domácí na vědomí a pak se nestačili divit produktivitě hostujícího celku. Mírnou komplikaci přinesla pouze snižující trefa Prachovic, které reagovaly na první dva góly Peterky. Ten zkompletoval hattrick a ještě ho podpořil Rogovik. Po přestávce je následovali Záveský s Mrázem.

Branky: 23. Gazdík - 11. a 33.Peterka, 16. a 60. Záveský, 40. Rogovik, 76. Mráz. V úvodu utkání se tlačili do útoku domácí, ale jejich akce provázelo mnoho nepřesností. Hosté byli naopak efektivní, a tak v 15. minutě svítilo na tabuli skóre 0:2. Ve 23. minutě utekl Gazdík, obešel i gólmana a snížil na 1:2. Holcim ve snaze vyrovnat vrhnul vše dopředu, ale Rosičtí soupeře nemilosrdně trestali z brejků. Půle tak skončila 1:4 a bylo prakticky rozhodnuto. Po přestávce se zápas už jenom dohrával. Ze spousty šancí na obou stranách se symbolicky ujaly pouze dvě akce týmu z Pardubicka a debakl byl na světě. Prachovice: Jandáček - Mrázek, Machač, Petr, J. Hrdlička (60. Frolík) - Klug (60. Vojáček), Bohatý, M. Hrdlička (68. Budinský), Brodňan - Klepetko, Gazdík.

H. Jelení – Načešice 1:2 (1:1).

Branky: 35. Rejnuš – 38. a 85. Hladina. ČK: 0:1 (65. Nevečeřal). První dva góly padly po chybách brankářů. Po vyloučení Nevečeřala (strčení do protihráče v přerušené hře) hosté v oslabení dokázali rozhodnout. Načešice: Novák – Bříza, Chmelík, Mládek, Strouhal – Dobrovolný, Nevečeřal, Jirásek, Hladina – Tamchyna, Pokorný (Marek).

Řečany – Bítovany 0:1 (0:0).

Branka: J. Hromádko. Na hřišti nováčka soutěže to neměl lídr z Bítovan vůbec jednoduché. Domácí obětavě bránili, takže se favorit prosadil jenom jednou, v úvodu druhé půle. Bítovany: Gregor – Dvořáček, V. Hromádko, Tichý, V. Hýl (J. Hýl), Mašek, Čechlovský, Koudelka, Mareš, Kopecký, J. Hromádko (Mihulka).

Luže – Kameničky 1:1 (1:1).

Branky: 6. Mikan – 40. Chmelík. ČK: 48. Bureš. Hrálo se na těžkém terénu, který kombinačnímu fotbalu příliš nepřál. Domácí se brzy dostali do vedení, potom však neproměnili několik šancí a hosté je za to v závěru poločasu potrestali vyrovnávací brankou. V úvodu II. půle byl hostům vyloučen Bureš, ti se zatáhli před vlastní pokutové území a spoléhali na brejky. Domácí si z trvalého tlaku připravili spoustu brankových příležitostí, které zahodili nebo je zneškodnil hostující brankář, a tak již potřetí doma jen remizovali. Luže: Klenor - Michal Pudil, Podroužek, Pekhart, Tichý - Brychnáč (66. Kopecký), Wenzl, Tesař (83. Šavelka), Urban (60. Horák) - J. Kapitola, Mikan. Kameničky: Kampů - Adámek, Urbánek, Bureš, Nekvinda - J. Sádovský, Jehlička, F. Sádovský, Janáček (67. Pérko) - Horák (90. Valla), Chmelík (88. Sadílek).

Prosetín – Hlinsko B 3:1 (3:0).

Branky: 4. Karásek, 24. Horáček, 38. Vít – 86. Slavík ml. O prosetínském posvícení domácí naznačili, že fotbal hrát nezapomněli, když kromě tří vstřelených branek nastřelil Karásek dvakrát tyč a několik šancí ještě zůstalo nevyužitých. Soupeř nijak nezlobil, tudíž vítězství Prosetína je zcela zasloužené. Prosetín: Šmahel – Polívka, Vít, Kropáček (72. Remeš), A. Šafránek – F. Šafránek, Odvárka, Pavliš, J. Ročňák – Karásek, Horáček. Hlinsko B: Jindřichovský – Pulpán, Picek (46. Popelka), Janoušek, Slavík, Pešek, Krbálek, Bříza, Cepl, Zavřel, Boguaj.

I. B TŘÍDA – skupina A
Ronov – Pardubičky 1:4 (0:3). Branky: Šmíd – Poláček 2, Krejčí, Šedivka. Prachovice – Rosice 1:6 (1:4). Branky: Gazdík – Peterka a Zveský 2, Rogovik, Mráz. Zámrsk – Holice B 8:4 (3:1). Branky: Csernyanszký 2, Horyna 2 (1 z pen.), Mudrich, Matoušek, T. Hermann, Šeda – Pekárek 2, Železný, Lembej. H. Jelení – Načešice 1:2 (1:1). Branky: Rejnuš – Hladina 2. Řečany – Bítovany 0:1 (0:0). Branka: J. Hromádko. Luže – Kameničky 1:1 (1:1). Branky: Mikan – Chmelík. Prosetín – Hlinsko B 3:1 (3:0). Branky: Karásek, Horáček, Vít – Slavík.