Nováček z Luže alespoň remizoval s ambiciózním soupeřem z Pardubicka. Ve dvou okresních derby skončil podle očekávání zápas v kameničkách, kde Bítovanští potvrdili současnou dobrou formu. Favorizovaný Prosetín nečekaně podlehl celku Ronova.

Luže – Horní Jelení 1:1 (0:0).

Branky: 54. Pudil - 72. Kaňkovský.

Hosté měli lepší vstup do utkání, byli běhavější a bojovnější. Dostali se do několika šancí, ale zahřmět mohlo na druhé straně, kde zazvonila tyč. Poté se hra vyrovnala a do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.

Brzy po začátku druhého poločasu se dostali domácí do vedení gólem Pudila, hosté přidali a podařilo se jim vyrovnat kaňkovským. V hektickém závěru byly šance na obou stranách, ale další branka už nepadla.

Luže:
Klenor - Podroužek, Kopecký, Pekhart (63. Tichý), Roubínek - Urban, M. Kapitola, Mikan, Pudil - J. Kapitola, Brychnáč (82. Šavelka). Horní Jelení: Jozl - Šmejda, Šubrt, Šrajer, Maixner (69. Šmidberský) - Rejnuš, Pinkas, Velinský, Komárek - Kaňkovský, Michálek.

Kameničky – Bítovany 1:3 (1:2).

Branky: Jehlička – Kopecký 2, Čechlovský.

Vývoj zápasu výrazně ovlivnil rychlý gól favorizovaných hostů již po necelé minutě hry. Domácí po úvodním šoku sice vcelku vyrovnaly hru, podalo lepší výkon než v premiéře proti Pardubičkám, ale na kvalitního soupeře to nestačilo. Ten byl fotbalovější, rychlejší a zaslouženě zvítězil, když po přeskupení sestavy ovládl hru. Kdyby proměnil více šancí, mohla být jeho výhra i vyšší.

Kameničky: Kampů - Urbánek, Adámek, J. Sádovský, F. Sádovský, Hromádko, Jehlička, J. Chmelík, P. Chmelík, M. Pérko, Horák (Nekvinda, Bureš, R. Pérko). Bítovany: Augustin - Dvořáček, V. Hromádko, Němec, J. Hýl, Čechlovský, Kopecký, Mašek, Novohradský, Koudelka, Koráb (J. Hromádko, V. Hýl, Tichý).

Prosetín – Ronov 2:3 (1:1).

Branky: 40. a 47. (pen.) Vít - 7. a 69. Filka, 83. Novák.

Domácí celek nastoupil bez Vodvárky a Šikla. Z tohoto důvodu musel trenér Cach „překopat“ celou obranu. První poločas byl vyrovnaný, útoky se střídaly na obou stranách a z jednoho rychlého brejku se hosté ujali vedení v 7. minutě Filkou. Domácí se snažili o vyrovnání, leč marně. Až v závěru poločasu kapitán Vít pěknou střelou srovnal stav na 1:1.

Druhý poločas začal pro Sokol dobře, když opět Vít z jasné penalty dostal domácí do vedení 2:1. Pak přišly další šance, ale bohužel bez úspěchu. Hosté se snažili o vyrovnání. To přišlo v 69. minutě z trestného kopu, který zahrával Filka. A pohroma pro domácí přišla v 83. minutě, když se na šestnáctce uvolnil Novák a přízemní střelou k tyči vstřelil vítězný gól Ronova. V tomto zápase se opět ukázalo, jak důležitým hráčem je v současné době pro Prosetín Roman Vodvárka.

Prosetín: Krupík - Remeš (70. J. Ročňák), Kropáček, Polívka, P. Haman - Pavliš, Pokorný, Vít, A. Šafránek - Horáček, F. Šafránek (80. Kulháň). Ronov: Ruml - Staněk, Opočenský, Šmíd, Rek - Klug, Filka, Spěvák (57. Kadlec), Ondrášek (61. Kočárník) - Novák (84. Samek), Svoboda.

SOBOTNÍ ZÁPASY:

Zámrsk – Prachovice 4:1 (3:1).

Branky: Klepetko. Hosté se ujali vedení Klepetkem a zejména v první půli nevyužili několik šancí. Zkušený soupeř to potrestal čtyřmi góly.

Prachovice: Luňáček – Daru, Machač, Ptáčník, J. Hrdlička – Dvořák (57. Mrázek), Bohatý, Štěpař (77. Frolík), Brodňan – Klepetko, Klug (61. M. Hrdlička).

Holice B – Načešice 3:2 (0:1).

Branky: 70. a 79. a 89. Starý – 15. Pokorný, 83. Tomčík.

Můžete hrát jak z partesu a nemusí vám to být platné, když soupeř má ve svém středu hráče, který umí cizelérsky zahrávat trestné kopy. Načešice v Holicích dlouho vedly gólem Pokorného a byly lepším týmem. Jenže třikrát faulovaly v blízkosti šestnáctky a Martin Starý jednou z pravé, podruhé ze středu a potřetí z levé strany rozvlnil síť za nebohým Novákem.

Načešice: Novák - Bříza, Chmelík, Petřík, Drahý - Tamchyna (63. Strouhal), Nevečeřal, Jirásek, Hladina (46. Dobrovolný) - Pokorný (72. Marek), Tomčík.

Hlinsko B – Rosice 2:0 (1:0).

Branky: 32. Krbálek, 68. Zavřel. Za úmorného vedra byli hosté od Labe herně lepší, ale góly střílela pouze rezerva. První gól padl dorážkou Krbálka ze skrumáže, pojistku přidal Zavřel přízemní střelou k tyči z hranice šestnáctky.

Hlinsko B: Jindřichovský – Půlpán, D. Jeníček, Dvořák (55. Nevole), Volf – Pešek, Krbálek, Bříza, Cepl – Zavřel, Slavík ml.

I. B TŘÍDA, skupina A - shrnutí výsledků 2. kola
Pardubičky – Řečany 1:2 (0:1). Branky: Hamerský – Grande z pen., Bahník. Zámrsk – Prachovice 4:1 (3:1). Branky: Csernyanszký 2, Horyna, Peterka – Klepetko. Holice B – Načešice 3:2 (0:1). Branky: Starý 3 – Pokorný, Tomčík. Hlinsko B – Rosice 2:0 (0:0). Branky: Krbálek, Zavřel. Luže – H. Jelení 1:1 (0:0). Branky: Pudil – Kaňkovský. Prosetín – Ronov 2:3 (1:1). Branky: Vít 2 – Filka 2, Novák. Kameničky – Bítovany 1:3 (1:2). Branky: Jehlička – Kopecký 2, Čechlovský.