Spartak Slatiňany – Vysoké Mýto B 4:0 (2:0)

Branky: Hlušička, Sokol, Ficek, Trňák.
Slatiňany: Dvořák – Kovařík, Bř. Jeřábek, Opavský (64. Zdražil), Kudrnka (46. Svoboda) – Sokol (60. Dostál), Hanuš, Trňák, Kořínek – Hlušička, Ficek.

Rezerva Vysokého Mýta přijela do Slatiňan se zkušeným týmem,v jehož středu byli třeba stoper Podroužek a vyhlášení střelci Mikan a Matula. Domácí fotbalisté od začátku střetnutí uchopili taktovku hry do svých rukou (či spíše nohou) a dá se říct, že ji až do konce zápasu nepustili. A na první gól   ani moc dlouho nečekali.

V 6. minutě na půlce rozjel pohlednou kombinaci Hanuš s Trňákem a Hlušičkou, ten si udělal před vápnem prostor pro střelu a trefil se přesně k levé tyči – 1:0.  Ve 13. minutě po další krásné kombinační akci se rozhodl ke střele 20 metrů od brány Kořínek a jeho pumelice zazvonila na levou tyč.  Hostující celek měl prakticky jedinou možnost ke gólu ve 21. minutě. S trestným kopem Mikana z 20 metrů si však brankář Dvořák poradil. 

Stav na ukazateli skóre se podruhé měnil po půlhodině hry. Na Kořínkův přetažený centr si naběhl u zadní tyče Sokol  – 2:0.   Po obrátce měla hra podobný průběh. Slatiňanští měli stále více ze hry a rodily se i další šance. V 51. minutě trestný kop Kovaříka z 18 metrů gólman hostí jen vyrazil a dobíhající Hlušička v pádu hlavičkoval těsně vedle. V 56. minutě udělala snad jedinou chybu v zápase jinak dobře hrající obrana Spartaku, napravil ji však Dvořák. A pak už hráli opět domácí. Třetí gól se podařilo přidat v 62. minutě po chybě obrany hostí včetně brankáře.

Úspěšným střelcem byl Ficek – 3:0. Slatiňanští  pak při vědomí bezpečného náskoku trochu ubrali na plynu, ale hru měli stále bezpečně pod kontrolou. Větší chuť do útočení našli  až v závěru. V 80. minutě po střele Zdražila z levé strany dorazil míč do sítě z metru Hlušička, ale bohužel gól mu nebyl (asi správně) uznán pro ofsajd.  Závěrečnou podobu výsledku dala poslední minuta zápasu. Hanuš elegantní a velice účelnou patičkou vyřadil ze hry svého strážce a zároveň uvolnil Trňáka, ten z 25 metrů vypálil přesně k pravé tyči – 4:0. Brankář Dvořák tak udržel už svoji třetí podzimní vychytanou nulu.

Luže –  Rosice  nad Labem  4:2 (2:0)

Branky: 27. a 61. Tesař, 13. a 64. Kopecký – 71. Vratišovský, 83. Slováček.
Luže: Vrbka – Tichý (35. Pekhart), Kopecký, Wenzl, Roubínek – Pudil, M. Kapitola, Tesař, Pitra (90. Stehlík) – Brychnáč (87.Langer), Šavelka (68. Neumann).

Po neurovnaném začátku zápasu, kdy vázla kombinace na obou stranách, se domácí dostali do vedení po sólu Kopeckého. Hosté sice hráli, ale pak se trefil z 25 metrů Tesař a Luže šla do šaten s dvoubrankovým vedením. Když ve druhé půli zvýšili oba střelci na čtyřbrankový rozdíl, zdálo se být rozhodnuto. Hosté však bojovali až do závěrečných minut a podařilo se jim snížit na přijatelný výsledek.   (pn, dom)