I. B třída: Sřelecké dostihy Klepetka a Korába

Chrudimsko/DOPLNĚNO/ – Ve fotbalové I. B třídě zaujaly dvě brankově bohaté remízy. V Luži padlo tucet gólů.

26.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

V Prachovicích se předháněli kanonýři Klepetko a Koráb. Prvně jmenovaný sice vstřelil o jeden gól více (všechny čtyři prachovické), ale přesto se oba týmy rozešli v duelu výborné úrovně smírně. Načešice sice dvakrát vedly v Ronově dvoubrankovým rozdílem, ale nakonec se musely spokojit také s dělbou bodů. Ve zbývajících zápasech fotbalové I. B třídy se málem protrhly sítě na hřišti v Luži, kde padlo celkem tucet gólů a hned o deset z nich se postaral domácí nováček. Kameničky přivezly cennou výhru z Horního Jelení a postupně se soukají ze dna tabulky. Prosetínští se vrátili ze Zámrsku s pocitem křivdy hlavně po třetím inkasovaném gólu, ale zlobit se mohou hlavně na sebe za neproměňování šancí.

Ronov – Načešice 3:3 (0:2).

Branky: 48. Filka z pen., 80. J. Žítek, 86. Staněk – 14. a 65. Tamchyna, 30. Pokorný. Ve vyrovnaném klání byli do poločasu šťastnější hosté, když po chybách Ronovských šli do vedení 0:2. Po přestávce se po jasné penaltě dostali domácí zpět do hry, ale houževnaté Načešice přidaly po rohovém kopu třetí gól. V samém závěru se bojovným domácím podařilo srovnat skóre. Ronov: T. Žítek – Staněk, Opočenský, J. Žítek, Rek (55. Samek), M. Kočárník, Filka, J. Kočárník, Ondráček, Šmíd (73. Petržílka), Svoboda. Načešice: Vind (80. Dobruský) – Dobrovolný (60. Brandstein), Chmelík, Petřík, Marek, Hladina, M. Jirásek, Nevečeřel, Tamchyna, Strouhal, Pokorný.

Prachovice – Bítovany 4:4 (2:1).

Branky: 20., 41., 63. a 88. Klepetko - 43.,70. a 78. Koráb, 56. Kopecký. Utkání posledního s lídrem mělo vynikající úroveň a tabulkový rozdíl nebyl vůbec znát. Domácí byli v 1. půli dokonce nebezpečnější a ve 20. minutě šli do vedení, když střelu Klepetka nezastavila ani ruka obránce na čáře. Ve 31. minutě vysunul Budinský Kluga, ale ten sám před Augustinem nedal. Ve 41. minutě šli v brejku dva Prachovičtí sami na brankáře, už nezaváhali a Klepetko v klidu zvýšil na 2:0. Vzápětí se ale pěkně trefil z přímého kopu Koráb 2:1. Po půli se hosté dostali do tlaku, který korunoval Kopecký gólem na 2:2. Po hodině hry nachytal Klepetko Augustina na švestkách a hlavou s pomocí tyče upravil na 3:2. Hattrick si připsal i Koráb. Nejprve hlavou vyrovnal a pak využil špatného odkopu a dostal hosty do vedení. Holcim se ale nevzdal a v 88. minutě korunoval opět hlavou svůj galakoncert Klepetko. Prachovice: Luňáček - Mrázek, Machač, Petr, J. Hrdlička - Klug, Bohatý, Brodňan, M. Hrdlička (63. Procházka) - Budinský, Klepetko. Bítovany: Augustin - Dvořáček, Chaloupka, Novohradský (48. Čechlovský), J. Hýl - V. Hýl, Kopecký, Koudelka, Jeníček (48. Mašek) - Mihulka, Koráb.

Horní Jelení – Kameničky 1:2 (1:0).

Branky: vlastní – Urbánek, Horák. Na horké půdě „Jelenů“ se domácí prosadili do poločasu s pomocí vlastního gólu Bureše. Hosté z Vysočiny se však po přestávce zlepšili a brankami Urbance a Horáka se jim podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Třetí výhra v řadě je posunula už do klidnějšího středu tabulky. Kameničky: Kampů – J. Sádovský, Urbánek, Adámek, Nekvinda – M. Pérko, F. Sádovský, Janáček, Bureš – Horák, Chmelík (Hromádko, Valla, Paseka).

Luže – Hlinsko B 10:2 (6:0).

Branky: 37., 41., 66. a 90. Tesař, 21., 27. a 50. Mikan, 45. a 73. Kopecký, 2. Brychnáč - 62. a 67. T. Zavřel. Domácí se dostali do vedení již ve 2. minutě. Potom si vybrali hluché období, kdy více hráli hosté. V průběhu prvního poločasu se roztrhl následně s góly pytel. Hosté se i po změně stran snažili hrát otevřený fotbal, a tak padaly branky na obou stranách. Kýžené desítky se domácí aktéři dočkali v poslední minutě brankově úrodného zápasu. Luže: Vrbka - J. Kapitola, Kopecký, Pekhart, Tichý - Brychnáč, M. Kapitola, Tesař, Horák - Mikan, Šavelka (46.Pitra). Hlinsko B: Jindřichovský - Půlpán, Pešek, Volf, V. Zavřel (32. Jeníček) - Dvořák, Bříza, T. Zavřel, Nevole (54. Picek) - Cepl, Krbálek.

Zámrsk – Prosetín 3:0 (0:0).

Branky: Czernyanszký 3. Výsledek rozhodně neodpovídá dění na hřišti. Hosté měli sice územní převahu, ale po dvou hrubkách ve své obraně dostali soupeře na koně. Při závěrečné snaze o korekci je „dorazil“ sporný gól kanonýra Czernyanszkého, který tak zkompletoval svůj hattrick. Prosetín: Krupík – Kropáček, Vít, Polívka, A. Šafránek, Pavliš, Vodvárka, F. Šafránek, Haman, Pokorný, Remeš ,(J. Ročňák, Kulháň, Zdražil).

I. B TŘÍDA – skupina A
Rosice – Pardubičky 1:4 (0:1). Branky: Záveský – M. Svoboda, Zemek, P. Jonáš, Zelenda. Ronov – Načešice 3:3 (0:2). Branky: Filka z pen., J. Žítek, Staněk – Tamchyna 2, Pokorný. Prachovice – Bítovany 4:4 (2:1). Branky: Klepetko 4 – Koráb 3, Kopecký. Zámrsk – Prosetín 3:0 (0:0). Branky: Csernyanszký 3. H. Jelení – Kameničky 1:2 (1:0). Branky: vlastní – Urbánek, Horák. Řečany – Holice B 5:0 (2:0). Branky: Bahník z pen., Pavel Moravec, Hostinský, Němec, J. Moravec. Luže – Hlinsko B 10:2 (6:0). Branky: Tesař 4, Mikan 3, Kopecký 2, Brychnáč – T. Zavřel 2.

Autor: Petr Novák

26.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

Policie hledá svědky nehody

Starosta věnuje 10 tisíc korun za dopadení vandalů

Chrudim – Starosta města Chrudim Petr Řezníček se rozhodl vypsáním finanční odměny přispět k dopadení vandala, který nedávno počmáral opravenou Myší díru.

Na Resselově náměstí hořel automobil

Chrudim – Operátor Městské policie Chrudim zaregistroval hořící automobil na Resselově náměstí. Na místo přivolaní strážníci se pokusili automobil uhasit pomocí ručního hasicího přístroje, následně se na místo požáru dostavila jednotka profesionálních hasičů, která automobil uhasila.

Výhry si musíme cenit. Hráli jsme s excelentním týmem, řekl Conde

Praha, Chrudim - Šlágr, hit, magnet… Na jedné straně Sparta, na druhé třináctinásobní mistři z Chrudimi, kteří už jedenáct let v řadě nikoho nepustili k futsalovému titulu. Jenže letos si na mistrovské oslavy brousí zuby právě pražský klub.