Benecko - Hlinsko 4:3

Branky hostů: Kubíčková, Závišková, vlastní.

V prvním poločase byly domácí hráčky mírně lepší, ale bez zakončení, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu. Po přestávce ale nastoupilo Hlinsko v jiném stylu a po brankách ve 47., 51. a 56. minutě vedlo 3:0. Za osm minut Benecko snížilo po rohovém kopu na 1:3 a pak začal na trávníku úřadovat hlavní rozhodčí Klouda. Tedy jestli se tak jmenoval, protože své jméno nechtěl říct a po zápase nedostal asistent trenéra Hlinska Nevole ani kopii zápisu, přestože si o ní výslovně říkal! Sudí si během chvíle vymyslel proti hostujícím fotbalistkám dva nesmyslné přímé kopy, po nichž domácí vyrovnaly na 3:3. To už neunesl trenér hostů Volf, sudímu ústně vyčinil a byl vykázán z lavičky. Jelikož se ale hrálo na malém hřišťátku, které nemělo tribunu, musel zápas „dokoukat" za brankou svých svěřenek. V 80. minutě pak domácí vsítily po brejku vítězný gól, v té době už ale emoce na trávníku „pochodovaly". Vypjatou koncovku odnesla záložnice Záplatová, kterou ve vápně zezadu bez míče narazila domácí hráčka. Udělala si něco s krční páteří, nejméně 15 minut se nehrálo a za nadávek všech a všem se čekalo na záchranku, která ji odvezla do nemocnice, kde zůstala hospitalizována…

Sestava FC Hlinsko: Paulusová A. Jehličková, Paseková, Sedláková, Jůnová Závišková, Menclová, Záplatová, M. Jehličková Kubíčková, Homoláčová (Boušková, Talácková).

Zdeněk Volf, trenér hráček FC Hlinsko: „To, co se dělo ve 2. poločase v Benecku, jsem za své trenérské činnosti nezažil! Přitom jsem za působení u mužů na ledacos zvyklý, ale tohle fakt ne! Nechápu to. Domácí měly nula bodů, nikam se nesestupuje a vlastně tak pořádně o nic nejde, ale proč takovýto cirkus…? Představte si, že jsme třeba vůbec nedostali kopii zápisu o utkání a rozhodčí nám nechtěl říct ani své jméno. Sudí Klouda, jestli se tak opravdu jmenoval, se tam tedy fakt ukázal!"

Příští kolo, v pořadí šesté, odehrají hlinecké fotbalistky na domácím hřišti. Tuto neděli od 15:00 hodin hostí Sázavu. Po odehraných pěti kolech patří Hlinsku se šesti body šesté místo tabulky divize C, Sázava je se 13 body třetí. (rp)