Vpravdě nevídaný průběh mělo utkání ve Slatiňanech, kde domácí fotbalisté prohrávaly o poločase už 1:4, ale po nadšeném výkonu po změně stran završili velmi cenný obrat. Nedělní podvečerní zápasy vám přiblížíme v úterním vydání.

Letohrad B - MFK Chrudim C 5:1 (2:1).

Branka hostů: Rahimič. Utkání na umělém trávníku přineslo v prvním poločase vyrovnaný fotbal a o něco více šancí hostů. Ti však dvakrát poměrně lacino inkaovali a poté Rahimič korigoval po rohovém kopu na 2:1. Po změně stran „céčko” příliš otevřelo hru ve snaze přivodit další zvrat ve skóre, ale soupeř to potrestal třemi góly. MFK Chrudim C: Richter - Mervart, Rahimič, Šebek, Šibrava - Svoboda, Hlavatý, Vávra, Zelinka, Zita - Beneš (Harenčák, Rosůlek, Hrstka).

Slatiňany - Valy 5:4 (1:4).

Branky: J. Zdražil a Kudyn 2,. Moravec - Hačko, Budinský, Kolman, Pleskot. Na početnou marodku Spartaku přibyl čerstvě Dostál (operace slepého střeva v noci před zápasem), ale domácí přesto začali bez bázně a hany. Odměna přišla již v 7. minutě, kdy J. Zdražil střelou bez přípravy otevřel skóre na 1:0. V 9. minutě utekl obraně Valů téměř od půlky Kořínek, šel sám, za vápnem vypálil, brankář ránu sice jen vyrazil, ale pak mu pomohl jeho spoluhráč z obrany a odvrátil na roh. Jenže v 17. minutě utekl O. Zdražilovi Kolman, ideálně předložil míč před bránu Hačkovi a tomu stačilo jen nastavit nohu – 1:1. Ve 30. minutě byl v neexistujícím ofsajdu zastaven sprintující J. Zdražil, který mohl jít sám na bránu. Čtvrthodina před poločasem byla pro spartakovce pořádným šokem. Ve 31. a 35. minutě využily Valy dva rohové kopy a ve 43. minutě to bylo po nádherné střele Pleskota z 25 metrů již – 1:4. Na domácí by v té chvíli nikdo nevsadil ani zlámaný groš.

Po hromobití v domácí kabině se na lavičku nevrátil trenér Josef Širůček, z realizačního týmu na ní seděla pouze vedoucí mužstva Dáša Němcová. Co se dělo v poslední čtvrthodině první půle, to byl šok, ale co se dělo po změně stran, to byla ze strany spartakovců fantazie. To, že se jim podaří otočit skóre, nečekal ani ten největší optimista a zřejmě ani soupeř, který bezstarostně odehrál úvodní minuty druhé půle. V 58. minutě po rohu pálil z dvaceti metrů J. Zdražil a trefil se přesně k pravé tyči – 2:4. V 68. minutě Opavský s J. Zdražilem vypracovali další vyloženou šanci pro Kořínka, ale tento nešťastník, byť šel zcela sám na brankáře, trefil opět jen do něj! Hosté byli pod velkým tlakem a téměř se na půlku soupeře nedostali. V 68. minutě se Spartaku podařilo snížit – po rohovém kopu J. Zdražila hlavičkoval přesně kapitán Moravec a bylo to 3:4.

Za chvíli mohl domácí euforii potrestat Hačko, který šel sám na Procházku, ale v jediné šanci Valů ve druhé půli si na vápně ukopl míč příliš dopředu. A z protiútoku bylo vyrovnáno. Moravec našel ideálním centrem hlavu střídajícího Kudyna a ten se trefil do protipohybu gólmana – 4:4. To už byli domácí dokonale na koni a naopak soupeř totálně na dně – fyzicky i psychicky. Pak se sice čtrnáct minut nic vážnějšího neudálo, ale v 87. minutě byl obrat završen. Po rohovém kopu Opavského se trefil opět hlavou Kudyn a zajistil vítězství 5:4! A to mohlo být dokonce ještě lépe – ve 2. minutě nastaveného času se po centru zprava dostal na malém vápně do obrovské příležitosti znovu Kudyn. Tentokrát zakončoval nohou – první pokus mu gólman hostí vyrazil a dorážka stejného hráče šla jen do boční sítě. Slatiňany: Procházka – O.Zdražil, Jeřábek, Málek (85. Kovařík), Hroch (69. Tesař) – Moravec, Opavský, Trňák, J. Zdražil – Kořínek, Myška (63. Kudyn).

Stolany – Březová 5:2 (1:1).

Branky: Kaciáň 3, Černohubý, Chmelík – Vorlický, Rada. V 10. minutě otevřel skóre střelec pozdějšího čistého hattricku, ale soupeř laciným gólem Vorlického vyrovnal. Pak Stolany neproměnily jisté tři šance. Ve II. půli se nejprve trefil opět Kaciáň, ale Rada z trestného kopu stav znovu srovnal. Po třetím gólu Kaciáně se domácí do soupeře „zakousli“ a rozhodli o dvou důležitých bodech. Nejprve Černohubý z trestného kopu dal na 4:2 a v závěru přidal Březové na cestu domů pátý gól Chmelík. Stolany: Báča – Vávra, Vácha (89. Květenský), Hluchník, Těšitel – Adam, Černohubý, Eis, Jenka – Kaciáň, Ždímal (46. Chmelík).

I. A TŘÍDA
Přelouč – Pardubice C 1:1 (1:0). Branky: vlastní – T. Kakrda. Živanice – Moravany 2:3 (1:0). Branky: Ferčák, vlastní – Molek, Kříž, Novák. Srch – D. Újezd 1:1 (1:1). Branky: Slováček – Mandlík. Slatiňany – Valy 5:4 (1:4). Branky: J. Zdražil 2, Kudyn 2, Moravec – Hačko, Budinský, Kolman, Pleskot. Letohrad B – Chrudim C 5:1 (2:1). Branky: Štěpán, J. Svoboda, Lorenc, T. Svoboda, Černohous – Rahimič. Morašice – St. Hradiště 1:2 (1:1). Branky: Holomek – Tesner, Smutný. Stolany – Březová 5:2 (1:1). Branky: Kaciáň 3, Černohubý, Chmelík – Vorlický, Rada.