SLUŽBY V REDAKCI

Informace nabíráme na tel. 469 638 866 nebo 469 638 865, příp. na mobil 724 796 120 – P. Novák, nebo 607 588 819 – J. Doležal nebo na maily: petr.novak@denik.cz příp. jardolezal@seznam.cz) v neděli od 8 do 11 hodin (ze sobotních utkání) a samozřejmě hned po skončení nedělních zápasů. Vzhledem k dřívější uzávěrce ve 20 hodin potřebujeme, abyste nás v neděli večer informovali co nejdříve po skončení zápasů, abychom vše stihli zpracovat.

K JEDNOTLIVÝM SOUTĚŽÍM POŽADUJEME:

KRAJSKÝ PŘEBOR, I. A a I. B TŘÍDA: Výsledek, poločas, střelci vč. minut, kdy skórovali, obě sestavy vč. konkrétních minut střídání. K průběhu zápasu 5 – 10 vět. Z časových a prostorových důvodů zveřejníme zpravodajství ze sobotních zápasů I. A a I. B třídy v pondělním vydání, z nedělních utkání (při službě nám stačí jen výsledek a střelci pro krajské zpravodajství, fakta a sestavy můžete dodat do pondělí 10 hodin) pak v úterních novinách.
OKRESNÍ PŘEBOR: Výsledek, poločas, střelci vč. minut, kdy skórovali, obě sestavy vč. konkrétních minut střídání, 3 – 5 vět k průběhu zápasu.
III. TŘÍDA: Výsledek, střelci, případně vychytané nuly u brankářů, sestava vítězů.
IV. TŘÍDA: Výsledek, střelci, případně vychytané nuly (bez sestav).

VŠEOBECNÉ POŽADAVKY

Sestavy by měly být uvedeny pokud možno dle herního rozestavení (ne podle čísel), aby se třeba útočník neobjevil na postu stopera apod. Pokud máte v týmu dva či více hráčů stejného příjmení, uveďte jejich iniciály před příjmení a ne opačně. Musíme to pak přehazovat a pokud je těchto případů v emailu více, tak každé zbytečné „kliknutí“ nám při uzávěrce ubírá cenné vteřiny. Také by se nemělo stávat, že nám zpravodaj oznámí, že neví střelce hostů, protože mu odjel rozhodčí se zápisem. A třeba v případě zahozené penalty by bylo dobré uvést, jestli ji střelec třeba kopnul vedle nebo ji gólman chytil. Pokud dojde k červené kartě, tak prosíme uvést jméno hříšníka a minutu, kdy byl vyloučen. A ještě ke krajským soutěžím. Pro páteční prognózy potřebujeme názory kompetentních činovníků z oddílů nejdéle ve čtvrtek do 10 hodin, pro úterní ohlasy v pondělí do 10 hodin.

To je z naší strany zhruba všechno, nezbývá než si přát, aby fotbalové zpravodajství fungovalo co nejlépe, vždyť je to i propagace vašich oddílů.