Miřetice – Prosetín. Pravé finále okresního přeboru, kde jde oběma soupeřům o všechno. Bude to asi taktická bitva a předpokládám, že podobně jako na podzim v duelu těchto týmů rozhodne domácí prostředí. Tip: 1. Správná trefa: 1:0 (1:0).

Vysoké Mýto – Hlinsko. Větší motivaci mají fotbalisté Hlinska, kteří usilují ještě o druhé místo tabulky, ale nevyzpytatelný soupeř jim v domácím prostředí rozhodně nic nedaruje. Viděl bych to na dělbu bodů. Tip: 0.

Prachovice – Lanškroun.
Prachovickému Holcimu se zázrak po katastrofálním podzimu nepodařil, ale bude se chtít s přeborem v domácím prostředí rozloučit vítězstvím. Mohlo by se mu to podařit, protože soupeři už o nic nejde. Tip: 1.

AS Pardubice – Stolany. Favoritem jsou sice pardubičtí fotbalisté, ale Stolanští potřebují pro jistotu záchrany ještě bodovat. Podaří se jim to zřejmě jen z poloviny. Tip: 0.

Dolní Újezd – SK Chrudim. „Eskáčko“ se na jaře výrazně zlepšilo a i když minule doma prohrálo s postupujícím Srchem, bude chtít v tomto duelu vyhrát, protože v případě úspěchu by se posunulo před soupeře do lepší poloviny tabulky. Tip: 2.

Rosice nad Labem – Heřmanův Městec.
Rosičtí jsou na dně tabulky a zřejmě se pokusí chytit záchranářského stébélka naděje, ale Jiskra podává v posledních kolech solidní výkony a naprázdno nevyjde ani od Labe. Tip: 0.

Rozhovice – Třemošnice.
Derby dvou tradičních rivalů přináší většinou kvalitní fotbal a nejinak tomu nebude asi i nyní. Předpokládám, že doma vyhrají Rozhovice, které ještě usilují o medailové umístění. Tip: 1.

Hlinsko B – AFK Chrudim B.
Malé okresní derby bude jistě zajímavým měřením sil, ve kterém si tipnu nejspíše nerozhodný výsledek. Tip: 0.

Kameničky – Načešice.
Pokud sestoupí z A skupiny I. B třídy tři mužstva, tak Kameničky nemají ještě nic jistého. Potřebují tedy vyhrát a je otázkou, jestli jim to načešický lídr a jistý postupující dovolí. Tip: 1.

Heřmanův Městec B – Dřenice.
Oba týmy ještě budou mít hodně starostí se záchranou okresního přeboru. Předpokládám proto, že rezerva Jiskry využije služeb maximálního možného počtu hráčů ze svého A týmu a doma zvítězí. Tip: 1.