Krajský přebor

Třemošnice - Žamberk 1:0

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Na vlastním hřišti se nám na rozdíl od předešlých let začíná dařit, mimo smolné prohry s Hlinskem jsme pokaždé bodovali. Před posledním domácím utkáním s druhým Lanškrounem to ale nechci zakřiknout. V sobotním zápase šli naši kluci za vítězstvím více nežli soupeř. Žamberk však musím pochválit hlavně za kvalitu některých individualit a za to, že chtěl hrát fotbal. Má velice dobrý tým. Naši hráči ale byli na soupeře dobře připraveni, což dokumentují zahrávané situace. Jejich „rohovou specialitu" naši dobře znali a lehce ji přečetli."

Hlinsko - Litomyšl 4:1

Miroslav Bouška, trenér FC Hlinsko: „V netradičním čase našeho domácího utkání se zrodil pro nás tolik potřebný bodový zisk. K poměrně jasnému vítězství jsme se ale nepropracovali jednoduše, neboť poločasový poměr mohl být podstatně vyšší. V úvodu druhé půle jsme si vybrali krátký oddechový čas a soupeř snížil a ožil. V závěru zápasu jsme však nepřipustili žádné komplikace a pojistili si povinné vítězství."

Mor. Třebová - MFK Chrudim B 1:1, na penalty 1:3

Miroslav Teplý, trenér rezervy MFK Chrudim: „První polovina poločasu patřila nám. Drželi jsme míč, hráli s chutí a z domácích byl cítit respekt. Bohužel jsme museli nuceně střídat a naše hra touto změnou, která se promítla i do rozestavení, na zbytek poločasu utrpěla. I přesto jsme byli v defenzívě bezchybní až do 40. minuty, kdy jsme chybovali opravdu dětinsky. Po změně stran jsme šli s vědomím, že jsme doposud žádné utkání, ve kterém jsme prohrávali, nedokázali otočit, což jsme samozřejmě chtěli změnit. Proto velmi kvituji, že hráči ukázali charakter a nakonec se to podařilo, i když „jen" za dva body. Domácí potvrdili mé očekávání, hráli výborně, organizovaně a prokázali velkou kvalitu."

1.A třída

MFK Chrudim C - St. Hradiště 2:0

Tomáš Langr, trenér MFK Chrudim C: „Poslední zápas sezony jsme chtěli vyhrát a udržet se na špici tabulky, což se nám podařilo. Děkuji klukům za předvedený výkon, kromě pár zaváhání jsme soupeře k ničemu nepustili. Navázali jsme na výkon z úterního střetnutí, bohužel včetně neproměňování vyložených šancí. S umístěním po podzimu jsme spokojeni. Jelikož se v týmu protočilo okolo čtyřiceti hráčů, jsme spokojeni i s herním modelem, který jsme na začátku sezóny nastavili."

Heřmanův Městec - Srch 3:0

Jaroslav Holeček, trenér Jiskry Heřmanův Městec: „Dnes jsme v domácím prostředí opět předvedli takticky zodpovědný a bojovný výkon. Hosté měli snad jen jednu šanci, kdy po centru hlavou orazítkovali v prvním poločase břevno. Pak už jen hledali chyby na rozhodčích a můžou být rádi, že nedostali červenou kartu, některé zákroky a chování hráčů po ní přímo volali! Máme to jak na houpačce, venku jsme bezbolestní a doma zabijáci! Celý mančaft předvedl kolektivní a bojovný výkon okořeněný třemi góly, oko fanouška tak mohlo být spokojeno. Udrželi jsme domácí neporazitelnost a pro další boje v jarní sezoně je to o tom dělat body také venku. Naše přání mít po podzimu alespoň 21 bodů není splněno, ale při našlapané tabulce je jasné, že kádr musíme přes zimní přípravu posílit. Mrzí mě spousta obdržených branek ve venkovních zápasech."

Vysoké Mýto B - Hlinsko B 0:0, na penalty 6:7

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Získali jsme na hřišti favorita cenné dva body. Kluci splnili do puntíku taktiku a i ve slepené sestavě dokázali bodovat. Doufám, že se tak přesvědčili o tom, že i když se nám celý podzim nedařilo, tak tohle mužstvo má mnohem větší potenciál než ukazuje tabulka."

Pomezí - Luže 1:1, na penalty 3:4

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva TJ Luže: „Upřímně musím přiznat, že jsme v tomto zápase vytěžili z minima maximum. Do šancí jsme se skoro nedostávali, proto dva body bereme všemi deseti. Při penaltách nás podržel gólman Klenor."

Slatiňany - Načešice 3:0

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Po hodině hry mohli hosté vést klidně o tři čtyři góly. Že se tak nestalo, za to vděčíme jednak jejich nepřesnému zakončení gólových šancí, jednak výbornému výkonu našeho brankáře Borka a v neposlední řadě i troše štěstí. Pak však na hřiště přišel Koráb a všechno bylo jinak. Tento náš dravec na dva góly přihrál a třetí sám dal. A tak jsme mohli zakončit podzim radostí ze tří bodů. Slabou útěchou pro Načešice může být snad jen konstatování, že v poli a rychlostí nás takhle na podzim asi žádný protivník nepřehrál, byť to bylo jen po dvě třetiny zápasu."

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Sobotní zápas jsme si prohráli sami díky neproměňování stoprocentních šancí. To je však u nás letos už ohraná písnička… Asi budeme muset změnit způsob trénování koncovky. Dnešní mladí kluci mají rychlost, výbornou techniku i dostatečnou agresivitu, ale chybí jim to nejdůležitější, a to je chytrost a předvídavost. Dokud naše mladé pušky nebudou proměňovat vytvořené šance, nebudeme v tabulce tam, kde bychom měli být. Myslím si totiž, že máme se Slatiňany a Chrudimí nejlepší kádr v soutěži. A to jsme dokázali tím, že jsme v sobotu Spartak herně na jejich hřišti přehráli a byli po celou dobu lepším týmem."

1.B třída

Proseč - Sruby 2:1

Petr Macháček, hrající asistent trenéra FK Proseč: „V neděli jsme sehráli velice těžké utkání. Od začátku až do konce se hrál velice kvalitní rychlý fotbal s mnoha šancemi na obou stranách, a to bez zákeřných faulů. Pro fanouška ideální reklama na fotbal. Sruby se u nás předvedly jako nejsilnější tým, s kterým jsme se doma utkali. Tohoto vítězství si velice cením. Nejen že nám tři body zajistily třetí místo po podzimní části sezóny, ale hlavně že jsme byli schopni velmi dobře nahradit některé zraněné či vykartované hráče ze základní sestavy. V utkání bych chtěl vyzdvihnout výkon dorostence Viktora Koutného, který svou roli zvládl na jedničku, dále vynikali Jaroslav Marek, Jaroslav Volf a Patrik Zelenka."

Chroustovice - Nasavrky 2:1

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „Šlo o dramatické utkání, které dokázalo diváky udržet v napětí po celých devadesát minut hry. Žádné mužstvo se nedostalo k trvalému tlaku, oba týmy měly i minimální střelbu. Za vítězství tři body jsme samozřejmě velmi rádi."

Luboš Dostálek, FK Nasavrky: „V improvizované sestavě jsme podali slabý výkon a body si asi nezasloužili. Domácí byli zkrátka produktivnější. Nakonec jsme s pátým místem po podzimu spokojeni, i když přiznávám, že jsme po devíti kolech už mysleli na nejlepší trojku."

Prosetín - Řečany 2:2, na penalty 4:5

Roman Slavík, vedoucí mužstva Sokol Prosetín: „Velice, velice těžko se hodnotí zápas, kdy ještě v 82. minutě vedete 2:0 a nakonec prohrajete. Hosté hráli sympatický, kombinační fotbal s kvalitní, vysoko hranou obrannou fází. Ta nám dělala v prvním poločase velké problémy. Ve druhé půli jsme po dalekonosné střele J. Ročňáka a individuální akcí M. Remeše vedli a pak to přišlo. I přes hodně slepenou sestavu jsme ztratili vyhraný zápas. Celý podzim nás trápila koncovka, kdybychom využili jenom třetinu vypracovaných šancí, v tabulce bychom byli někde úplně jinde. V zimní přípravě na tom musíme hodně zapracovat."

(rp, dom)