Tuto neděli se dožívá kulaté osmdesátky JAROSLAV KOTÁB, bývalý fotbalista AFK Chrudim.

Jarda jako fotbalový žáček vyrůstal v Chrudimi na malých pláckách u tzv. Humaňáku, odkud přicházel do AFK nejeden fotbalový talent. Připomeňme například skvělého brankáře Milana Pauluse, bratry Medunovy, Herru, Žoudlíka či Bureše. Po krátkém období v dorostu odešel z Chrudimi na odbornou školu se zemědělským zaměřením a po absolvování působil v oboru i mimo kraj. Trvale zakotvil v Rantířově u Jihlavy od roku 1971, ale pravidelně udržuje písemný i osobní kontakt s chrudimskými přáteli.

Od roku 1978 se Jaroslav Kotáb pravidelně zúčastňuje tradičních setkání veteránů AFK a překvapuje novými nápady. Před několika lety např. uspořádal v Chrudimi výstavu uměleckého skla spojenou s přehlídkou stovek druhů růží z jeho zahrady. Společně s karikaturistou Miroslavem Alexou vydali sborník karikatur hráčů AFK s příslušným slovním doprovodem, na video natočil jubilejní setkání po 30 letech a podobně.

Nejstarší „afrkáči” jsou také již 22 let sponzory a spolupořadateli Memoriálu Míly Dobružského pro začínající fotbalisty. Pro tento turnaj věnoval Jaroslav Kotáb krásný putovní pohár a každoročně přiváží mladým adeptům kulatého nesmyslu množství nápaditých suvenýrů.

Jeho záliba dělat druhým radost se zaměřuje i mimo rámec zmíněného turnaje. Tyto suvenýry však nejsou na prodej. Jaroslav je posílá tam, kde mohou způsobit radost - dětem. Adresáty jsou dětské domovy, ústavy pro tělesně postižené děti a oddělení nemocnic pro malé pacienty. Jeho dárky potěšily třeba i děti v místech katastrofálních záplav, například loni v Raspenavě. Není se co divit, že tuto Kotábovu obdivuhodnou dobročinnou aktivitu zaznamenala v zajímavém medailonku i Česká televize.

Pro svoji záslužnou činnost má Jaroslav Kotáb podporu celé rodiny a také vydatnou pomoc. Materiálně jej zásobuje chrudimský podnikatel Jan Ficek, bývalý vynikající hráč házené.

Jaroslavovu neúnavnou pěstitelskou a dobročinnou aktivitu značně omezuje jeho zhoršený zdravotní stav,. Oporou mu však po léta je jeho rodiny a kontakty s přáteli z Chrudimi , které jej povzbuzují do budoucna.

Přejeme dobré zdraví a životní pohodu do dalších let!

Za veterány AFK Chrudim a přátele Karel Šmahel