Dva domácí zápasy mají před sebou v následujících dvou kolech fotbalisté třetiligového MFK Chrudim. Tým, kterému po porážce v posledním kole v Kolíně momentálně v tabulce patří desátá příčka, z nich potřebuje vytěžit co nejvíc.

Jenže hned první zápas nebude nijak snadný. V sobotu od 10:15 totiž Chrudimští na svém stadionu přivítají Zenit Čáslav. A tento momentální lídr České fotbalové ligy si rozhodně nemůže stěžovat na špatnou formu. „Zenit před sezonou dobře posílil, navíc ho vede zkušený trenér a jeho hra i výsledky rozhodně budí respekt," nezastírá kouč chrudimských fotbalistů Pavel Jirousek, kdo bude v utkání jasným favoritem. V posledním zápase Středočeši doma porazili Karlovy Vary 6:0. Čtyřmi góly k tomu pomohl útočník Praise. Čáslavi se navíc daří i na hřištích soupeřů, kde ze šesti utkání čtyři vyhrála a stejný cíl budou mít pochopitelně její hráči i v Chrudimi.

Naopak místní fotbalisté už mají méně důvodů k radosti. V předminulém kole ztratili body domácí remízou s Domažlicemi, v posledním kole potom utrpěli porážku v Kolíně, přestože vedli díky rychlému gólu Váchy z úvodu první půle. Střed tabulky je navíc bodově vyrovnaný, důležitý bude každý bodík. A Chrudim by jich v následujících dvou domácích zápasech ráda získala co nejvíc.

Trenéra Pavla Jirouska navíc trápí i potíže se sestavou, v sobotu se bude muset obejít bez některých opor. „V utkání s Domažlicemi se zranil Radim Holub, jehož start je zítra ohrožen. Z Kolína si přivezl zranění Ondřej Kesner a hrát nebude ani brankář Lukáš Mrázek," vypočítává trenér nepříjemné ztráty. Jeho mužstvo tak musí spoléhat na další zkušené matadory v soupisce.

Třeba na záložníka Petra Vladyku. Jeho sobotní start má ale jeden háček a tím je dnešní futsalové derby, ve kterém by měl Vladyka nastoupit jako hostující hráč Vysokého Mýta proti Era-Packu Chrudim. „Požádal jsem Petra, aby dal pro tentokrát futsal na druhou kolej a upřednostnil velký fotbal a v tomto utkání nehrál. Potřebujeme, aby si pošetřil síly a byl proti Čáslavi stoprocentně připraven," vysvětluje Pavel Jirousek. I devětatřiceti letech je Vladyka tahounem mužstva a jeho přítomnost na hřišti je vždy znát. „Uvidíme, zda Petr apel celého našeho týmu vyslyší. Pokud nebude připraven v sobotu hrát, budeme muset samozřejmě najít jinou variantu," dodává Jirousek.