Generálku před jarní divizní premiérou sehráli fotbalisté AFK Chrudim v Rozhovicích a rozešli se smírně se svým divizním kolegou.

„Travnatý povrch hřiště byl sice tvrdý a místy nerovný, ale v tomto ročním období je skoro zázrak, že jsme měli možnost vyzkoušet si před prvním mistrákem i přírodní trávník. Děkuji rozhovickému klubu, že nás pustili na své hřiště,“ vysekl poklonu místním funkcionářům trenér AFK Pavel Jirousek.

AFK Chrudim – Pelhřimov 1:1 (1:0).

Branka domácích: Vodrážka. Utkání splnilo očekávání zejména v prvním poločase. „Afrkáči“ se ujali vedení v 11. minutě Vodrážkou po pěkné akci R. Holuba. Do poločasu předváděli kvalitní výkon a měli i některé šance na zvýšení náskoku, ale skóre se nezměnilo.

Druhý poločas již takovou kvalitu neměl. Soupeř často kvůli všemu možnému protestoval, hra byla rozháraná, což fotbalu rozhodně neprospělo. Pelhřimovu se podařilo v 57. minutě vyrovnat po rychlém brejku.

Sestava AFK: Mrázek (46. Hlouš) – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Malinský, Vodrážka (46. O. Merkl), M. Holub, Kopecký – Vladyka (46. Vácha), R. Holub (46. Kroutil).

Chrudimští zahájí divizní jaro v sobotu v Ústí n. O.