S několika změnami v kádru a s cílem alespoň se přiblížit loňskému výsledku vstupuje do podzimní sezony divize C loni bronzový celek AFK Chrudim. Nový ročník zahájí na domácím hřišti v utkání proti Novému Bydžovu. Divizní premiéra začíná v tradičním čase od 10:15 hodin na chrudimském letním stadionu.

U kormidla „afrkáčů“ bude i v této sezoně stát mladý, ale přesto zkušený trenér PAVEL JIROUSEK. A právě jemu jsme před startem nového ročníku položili několik otázek.

Jak jste spokojen s letní přípravou mužstva před nadcházející sezonou?
Letos jsme v přípravě odehráli celkem devět přátelských utkání, což je více než obvykle (dvě utkání se uskutečnila v rámci turnaje Rychtář Cup v Hlinsku – pozn. redakce). Sedmkrát jsme vyhráli dvakrát jsme prohráli, ale výsledky pro mě až tak důležité nebyli, spíše mi šlo to , jak jsme k těm utkání přistupovali a jak se nám dařilo vnutit našim soupeřům svůj styl hry. To se nám myslím vyjma pohárového zápasu s Hradcem Králové celkem podařilo. Ale to jak, jsme připravení, ukáže až vstup do sezony.

Došlo k nějakým změnám v kádru, jak to vypadá s posílením mužstva?
Žádné velké posily jsme nedělali, protože jsme věděli že v dorostu končí sedm hráčů, kteří přecházejí do dospělých, takže jsme vsadili na vlastní líheň. S některými z těchto hráčů jsem zatím byl velmi spokojen, ale uvidíme, jak se jim bude dařit v mistrovských utkání, protože to bude samozřejmě něco jiného než příprava. Ale myslím, že kvalitu mají a měli by ji prokázat.

Respektují kvalitu soupeřů

V této souvislosti se v posledních letech hodně mluví o generační výměně …
Ta samozřejmě nemůže přijít ze dne na den, musí se to postupně prolínat. Hráči jako Martin Holub, Tomáš Linhart nebo Petr Vladyka ještě pořád patří mezi kvalitní hráče a opory týmu. Samozřejmě chceme do kádru zapracovat i mladé hráče, ale k této výměně může dojít až ve chvíli, kdy svou kvalitou překonají ty starší.

Vraťme se ještě k posílení kádru. Hostování ukončil brankář Roman Lankaš, místo něj přišel Milan Žďánský.
Myslím, že je to adekvátní náhrada, ale máme tu ještě Petra Vostradovského, což je také výborný gólman. Takže brankářská dvojice bude v této sezoně určitě velmi vyrovnaná. Jsem tomu rád, myslím, že oběma gólmanům prospěje, když mezi nimi bude panovat troška té zdravé konkurence.

Jaké cíle má vaše mužstvo v novém ročníku? Máte vytyčenu nějakou metu, které byste chtěli dosáhnout, co se týče umístění?
Kádr se oproti minulé sezoně, kdy jsme byli třetí, o mnoho nezměnil, proto bychom na ni rádi navázali a dosáhli minimálně stejných výsledků. Ale hodně to bude záležet i na síle našich soupeřů, kterou musíme respektovat. Z ČFL k nám spadli Náchod a Letohrad, kteří se určitě budou chtít co nejdříve vrátit zpět do třetí nejvyšší české fotbalové soutěže. Letos nechybí mezi soupeři Dobrovice, což je stálý účastník divize, nevyzpytatelný je i nováček z Ústí nad Orlicí. Nová Paka bude podle mě takový dravec soutěže. Je tady mnoho týmů, které mají kvalitní kádry a určitě budou také pomýšlet na ty přední příčky, takže obhájit loňské pozice nebude rozhodně jednoduché. My se budeme snažit zapracovat do mužstva mladé hráče, a pokud se budeme pohybovat v první polovině tabulky, tak budeme spokojení.

Takže o možnosti postupu do ČFL zatím neuvažujete?
My jsme rozhodně neměli ambice na postup ani v minulé sezoně. Myslím, že ještě v klubu nejsme připravení na to, abychom hráli vyšší soutěž. To se na druhou stranu může zase časem změnit. A určitě bychom se případnému postupu nebránili. Je na to ale potřeba tvrdá práce od všech lidí, od trenéra přes hráče po posledního člověka v klubu.

Jak je na tom kádr zdravotně před divizní premiérou v Novém Bydžově? A co od tohoto utkání očekáváte?
V prvním utkání se budeme muset obejít bez Martina Holuba, který je po operaci kolene a bez Tomáše Váchy, takže nebudeme úplně kompletní. Jinak jsme samozřejmě připravení a těšíme se na to. Bydžov má velmi kvalitní kádr, který nás doma loni tři kola před koncem soutěže velmi potrápil a dokonce vedl jedna nula. Nám se pak podařilo ten zápas vyrovnat a následně otočit, ale rozhodně to není soupeř, kterého bychom mohli podcenit. To poslední vzájemné utkání pro nás může být takové varování, že to rozhodně nebude nijak jednoduchá premiéra. Ale doufám, že uspějeme.