Sobotní zápas MFK Chrudim Loko Vltavín hodnotí funkcionáři obou zúčastněných týmů

Radek Kronďák, sportovní ředitel Loko Vltavín: „ Na penalty jsme zvítězili poprvé v sezoně a konečně jsme zlomili nepříznivou bilanci. Bohudík tak máme jeden bod navíc. Samotný zápas byl hodně bojovný, se spoustou chyb na obou stranách. O síle standardních situací Chrudimi jsme věděli a hráči na to byli v kabině upozorňováni, přesto jsme z jedné v závěru inkasovali gól, když největší vinu na tom má brankář Čaba. Samozřejmě, že při našem vedení jsme to již měli dohrát v klidu a zvítězit v normální hrací době, ale přiznejme si, že jsme byli posledních třicet minut pod permanentním tlakem, nebyli jsme schopni udržet míč na soupeřově polovině, a tak si domácí vyrovnat zasloužili. Ale se ziskem dvou bodů jsme spokojeni."

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Do utkání jsme vstoupili dobře, vytvořili si tlak a hned měli velkou šanci, když Vácha asi z metru překopl prázdnou branku. To jsou okamžiky, které ovlivňují další průběh. Hráče jsem nabádal, že první gól bude důležitý, že se nebude jednat o žádnou ofenzivní bitvu ale spíše naopak, že Vltavín málo branek dává, ale i dostává. Takže jsme gól bohužel nevstřelili a naopak do vedení se dostal soupeř střelou, řeknu, z uctivé vzdálenosti. Na deset minut jsme potom vypadli ze hry a moc se nám nedařilo, ale zvedli jsme se a vytvořili si dvě šance Kopeckým, takže mohlo být vyrovnáno ještě do poločasu. Bohužel se tak nestalo. Ve druhé půli jsme zkusili nějaká střídání, abychom naši hru oživili a byli agresivnější. Snažili jsme se dostat se k soupeři hlavně nějakou standardkou, protože Vltavín měl dobře organizovanou obranu a moc lidí do útočné fáze neposílal. Nakonec tedy můžeme být rádi, že Lukáš Kopecký právě z přímého kopu vyrovnal. Co říct k penaltám? Ani my, ani soupeř v tomto nemá lichotivou bilanci, bohužel to byli hosté, kteří to zlomili, když zase v rozstřelu selhali dva naši střelci. Můžu klidně říct, že penalty nám nepřinášejí vůbec nic, možná spíš potíže.

Jedná se o druhou bodovou ztrátu na domácím hřišti za sebou, v tabulce pravdy tak už máme mínus dva body a dostali jsme se do složité situace. Musíme se pokusit ještě nějaké body do konce podzimu nasbírat, ale je jisté, že jaro nebude jednoduché.

Co se týče gólmana Lukáše Mrázka, tak k tomu řeknu jen jedno. Má nespecifikované zranění a čekáme na výsledky. Příští týden bychom se měli dozvědět, jestli ještě letos nastoupí nebo ne."

RADEK PECINA