„Naší výhry si předně cením z toho důvodu, že nemáme statistiku s Královým Dvorem až tak příznivou a nejedná se o našeho úplně oblíbeného soupeře. Samozřejmě mě ale těší i způsob, jakým jsme dnes vyhráli, protože hosté za celý zápas ani jednou nevystřelili mezi tři tyče a hráči v poli tak Mrázkovi v brance svým dobrým výkonem výrazně usnadnili pozici.

Co říci k samotnému střetnutí? Myslím si, že jsme po první půli měli vést výraznějším náskokem než 1:0, protože od našich kluků byla ve hře spousta invence, vynalézavosti a nápadů. Předvedli jsme i několik dobře naučených sehraných věcí, kterým chybělo jenom přesné zakončení a gól. Jsem přesvědčen, že se tato hra musela divákům líbit.

Oproti jiným zápasům jsme vstřelili druhý uklidňující branku poměrně brzy a od té chvíle asi nebylo o vítězi utkání pochyb. Měli jsme hru bezpečně pod kontrolou a pouze v jednu chvíli jsme připustili soupeři dvě nebezpečné brejkové situace, kterými jsme mohli nechat Králův Dvůr nadechnout, což mě na lavičce trochu rozčílilo. Ale jinak za dnešek kluci zaslouží velkou pochvalu. Perfektně pracovali a na hřišti splnili přesně to, co jsme si řekli v kabině.

Na druhou stránku potřebujeme ještě zapracovat na vyšší efektivitě v koncovce. Je potřeba proměňovat více šancí, dávat více branek, zkrátka je potřeba při zakončení více klidu. Samozřejmě na tom pracujeme, ale je starou známou věcí, že tohle nejde tak rychle a hlavně se s tím hráč musí více méně narodit. Petru Rybičkovi, ale i ostatním, chybí ten klid, jaký má třeba Radim Holub, který se v těch šancí objevil tisíckrát, zatímco ostatní kluci v nich byli párkrát. Tam to zkrátka bude ještě nějaký ten čas chtít, ale jako celek musím dnes chválit.

Do konce ČFL chybí tři kola. Příští týden jedeme na Vltavín, což je organizovaný tým s dobrým trenérem, s nímž se vždy jedná o takovou víceméně taktickou bitvu. My jsme v tabulce v klidu, oni celkem taky, takže ani na jeden tým by neměl být vyvíjen nějaký tlak a člověk by si mohl říct, že se bude jednat o klidný zápas. Pochopitelně ale tomu tak není nikdy, protože každý bude chtít vyhrát a my se o to tam pokusíme. V posledním domácím zápase hostíme Jirny a soutěž zakončíme v Čáslavi. Pak se vše podtrhne, sečte a uvidíme, jak vše dopadne." (rp)