My jsmeho předběhli v tom směru, že po utkání s FKAS Pardubice (nikdo se z domácího klubu neozval) jsme zavolali o informaci z utkání dosavadnímu trenérovi Petru Čihákovi. Ten nás však odporučil na nového kouče Vratislava Rychteru z důvodu změny na tomto postu.

Rozsáhlé změny

Tedy nejprve ke změnám. Realizační tým „áčka“ byl rozšířen o asistenta, jímž se stal Jaroslav Holeček a Jaroslav Pavlík zůstal dále ve funkci vedoucího mužstva, navíc je jako bývalý gólman trenérem brankářů v FK Jiskra. Také u „béčka“ došlo na trenérském postu k „zemětřesení“, když Radka Kápičku nahradil Petr Fejl a rovněž u vedoucího mužstva došlo ke změně. Miroslava Krejčíka nahradil Zdeněk Vysloužil. Obě mužstva jsou v přípravě od 9. července.

„A“ tým trénuje 3x týdně + zápasy, „béčko“ dvakrát týdně. Heřmanoměstečtí sehráli zatím dvě přípravná utkání. Doma podlehli Načešicím 2:3 a FKAS Pardubice 1:2. V sobotu 28. 7. absolvují svůj třetí přípravný zápas ve Slatiňanech. Do úplnosti: 4. 8. doma Sj. Polná a premiéra v I. A třídě začíná druhým hracím kolem 12. 8. v Králíkách. „B“ tým má před sebou dvě přípravná utkání: 26. 7. v Prachovicích s „béčkem“ a 5. 8. ve Slatiňanech rovněž s tamní rezervou. Premiéra v okresním přeboru 12. 8. nebude pro „béčko Heřmaňáku“ žádnou procházkou růžovým sadem, neboť ho čeká sestoupivší z I. A třídy Tatran Hrochův Týnec.

Co se týče změn v hráčském kádru. Z hostování ze Ždírce se vrátil Jan Vašíček, na hostování v divizní Tesle Pardubice zůstává Radek Třešňák a v Cholticích Bohuslav Svoboda. Snahou je posílit „A“ tým o tři hráče vytipované trenérem Rychterou. Jednání probíhají, dosud nejsou ukončena.

O pouti doma

„Při losovacím aktivu v Pardubicích jsme vyšli vstříc Litomyšli s výměnou čísla, čímž jsme přišli o možnost hrát o heřmanoměstecké pouti na domácím hřišti. Po dohodě s SK Valy se podařilo provést u vzájemného utkání změnu hřiště (26. 8. se mělo hrát původně ve Valech), takže domácí fanoušci nepřijdou v rámci pouti o utkání A mužstva, což patří k tradici pouťového veselí v naší Bažantnici,“ dává na vědomí předseda Diessel, jenž se dále zmínil o dalších novinkách v klubu.

„Mimo uvedených změn u dospělých jsme připravili velkou novinku v přípravě žákovských družstev. Zde jsme se spojili s Mezilesím Načešice a soutěž žáků v krajské I. A třídě budeme hrát pod hlavičkou FK Jiskra, a to střídavě na hřištích v H. Městci a Načešicích.“

V příštím roce oslaví heřmanoměstecká kopaná sto let od svého založení. V klubu FK Jiskra si přejí, aby už nadcházející podzimní sezona byla důstojným vykročením do stoletých oslav. My jim k tomu přejeme hodně sportovních úspěchů!