Tomáš Jambor: „Jedinou skvrnou pro nás byl fakt, že místo vedení 2:0 po čtvrthodině hry, v 18. minutě prohráváme 1:0."

KRAJSKÝ PŘEBOR

Moravany - Třemošnice 2:4

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Výborně odehrané utkání na horké půdě v Moravanech. Jedinou skvrnou pro nás byl fakt, že místo vedení 2:0 po čtvrthodině hry, v 18. minutě prohráváme 1:0. Nicméně naši hráči pak odvedli skvělou práci a do poločasu utkání otočili třemi góly. Zbytek zápasu už jsme odehráli podle svých not a nezastavil nás ani kontaktní gól na 2:3. Pochvalu za pěkný fotbal si zaslouží celé mužstvo. Stejné ocenění patří i trojici rozhodčích (Pavlas, Saňák, Vaněk). Takto by se měla utkání řídit."

H. Městec - Holice 1:3

Martin Volejník, vedoucí mužstva Jiskry H. Městec: „Už v první minutě jsme si dali nešťastný vlastní gól, který hodně ovlivnil celý průběh utkání. Vývoj zápasu jsme ještě zdramatizovali a vyrovnali. Škoda jen nevyužitých šancí, které mohly celý průběh otočit, ale holičtí fotbalisté ukázali, že mají velice zkušený a kvalitní tým a po rychlých brejcích nám dali ještě dvě branky. Svůj náskok si pak pohlídali až do konce zápasu."

Litomyšl - Chrudim B 1:2

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Jednoznačně panuje spokojenost. Soupeře jsme od počátku přehrávali a nic se na tom nezměnilo, ani když jsme hráli v oslabení. Škoda nevyužitých šancí v první půli, možná k tomuto momentu nemuselo vůbec dojít a mohlo být rozhodnuto. Každopádně jsme chtěli vyhrát i o deseti. Hráče jsem nabádal, že pokud budeme pokračovat ve výkonu před přestávkou, tak se úspěch dostaví a oni opravdu dokázali pracovat po celé utkání a domácím povolili korekci až v poslední minutě, což mě i přes velmi povedené utkání možná trochu neskromně mrzí. Moc si cením, jak se kluci se složitou situací vypořádali a dovedli utkání k vítěznému konci."

Hlinsko - Žamberk 3:0

Miroslav Bouška, vedoucí mužstva FC Hlinsko: „Odehráli jsme druhé mistrovské utkání v domácím prostředí se šťastným koncem, který se zrodil až zlepšeným výkonem celého mužstva teprve ve druhé půli."

I. A TŘÍDA

Načešice - Králíky 3:2

Jiří Janda, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: Za dvacet minut jsme vedli o dva góly a měli další šance. Soupeř do poločasu nevystřelil na naši bránu. Když jsme po přestávce přidali třetí gól, tak to vypadalo, že hosté odjedou s pěkným debaklem. Jenže pak jsme začali hrát příliš uvolněně, soupeř po našich chybách korigoval a až do konce jsme se báli o tři body."

Srch - Prosetín 3:1

Luboš Kropáček, trenér Sokola Prosetín: „Do utkání jsme vstoupili snově, už v 5. minutě nám Roman Vodvárka dalekonosnou střelou do šibenice zajistil vedení. Bohužel nám to vydrželo sotva minutu. Ale i tak jsme po většinu první půle byli lepším týmem. Ovšem když neproměníme ani ty nejvyloženější šance, tak těžko můžeme myslet na vítězství. Ve druhé půli už povětšinou diktovali tempo hry domácí, kteří „skoro" z ničeho dokázali dát dva góly, a proto berou tři body."

Chrudim C - Morašice 6:1

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Po velmi dobrém výkonu jsme dosáhli zaslouženě vysokého vítězství. Góly padaly po pěkných útočných akcích, řada šancí nebyla ještě využita. Pochvala patří celému týmu. Do sestavy kola navrhuji Medunu."

Hlinsko B - Slatiňany 1:5

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Neomluvitelný kolaps v posledních 25 minutách úplně znehodnotil první část utkání. Pokud si hráči neuvědomí, že se určená taktika dodržuje celých 90 minut a že si nemohou na hřišti dělat co chtějí, tak budou další výsledky podobné."
Petr Myška, trenér Spartaku Slatiňany: „Z Hlinska jsme chtěli přivést body, což se povedlo. První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém jsme byli jasně lepší. Takže naše vítěství je zasloužené. Všichni kluci podali výborný výkon. Doufám, že budeme podávat minimálně stejné výkony i v dalších zápasech."

I. B TŘÍDA

Kameničky - Chroustovice 1:2

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „V tomto utkání jsme snad prohráli proto, že jsme měli málo sportovního štěstí. Tvoříme nový tým a já s výkonem hráčů nejsem zklamán. Naopak si myslím, že toto derby zvládli docela slušně. Čeká nás ještě spousta práce, ale kluci mají chuť, což je základ příštích úspěchů."
Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „Ve čtvrté minutě jsme se po pěkné akci dostali do vedení, mužstvo se uklidnilo a dokázalo čelit tlaku domácích. Ve druhém poločase jsme postupně převzali iniciativu, kterou jsme však nedokázali využít. Teprve až z trestného kopu nám Brychnáč zajistil vítězství, které bylo myslím si zasloužené."

Luže - Roh. Bělá 2:1

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „Zápas s nováčkem soutěže, který má ve svém kádru řadu zkušených hráčů, byl poměrně vyrovnaný. Příliš šancí k vidění nebylo, v náš prospěch rozhodl větší důraz v osobních soubojích."

Mnětice - Nasavrky 3:3

Luboš Dostálek, trenér FC Nasavrky: „Domácím pomohl mokrý terén, neboť ve svém středu měli střelce trestných kopů, z čehož jeho spoluhráči dokázali dorážet míče do sítě. Dá se říci, že jsme sehráli dobré utkání, ale je to pro nás ztráta bodů. Mužstvo podalo bojovný a kvalitní výkon."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL