V letošním roce má patnácté výročí svého vzniku místní fotbalový klub, který je oslaví tento pátek.

Jak to začalo?

V roce 1996 na pravidelném posvícenském fotbale se domluvilo pár nadšenců, že se přihlásí do „třídy neregistrovaných". Všeho se ujal Miloš Pilař a podal přihlášku. Udělal nábor a z okolních vesnic se přihlásilo 29 kluků a začali trénovat. Utvořila se výborná parta. Začal je trénovat pan Spálenský.

První sestava neregistrovaných: Koreček, Hrdina, Špadrna, Dopita, Novák P., Straka, Pilař M., Dibelka, Kolář Z., Kolář V., Bejr J., Starý, Žák J., Janeček, Melín, Jošt, Holeta, Pilař L., Jirásek M., Pilař Z., Švejda J., Vodrážka, Pšaidl, Klapka, Meduna F. Klauda, Libelka, Blažek, Teplý.

Po odehraném prvním roce v třídě neregistrovaných se družstvo SK Křižanovice přihlásilo 21. 6. 1998 do IV. třídy okresu Chrudim. Od podzimu 2003 postoupilo do III. třídy, kde odehrálo již desátou sezonu. 21. 6. 2003 jsme přihlásili do okresní soutěže žáky SK Křižanovice. Většina těchto hráčů tvoří kostru dnešního mužstva.

Program oslavPátek 2. 8., hřiště Křižanovice

16.00 Dětský den (trampolína, skákací hrad, různé hry)

18.00 exhibice staré gardy SK Křižanovice s internacionály Sparty Praha. 
Nahlášená sestava - brankář Sova, dále Vrabec, Mlejnský, Jeslínek, Bažant, J. Jarolím, Novotný, Baranek, Stracený (hrál 2. ligu za SK Chrudim), Trval, Budka a Jarošík, který hrál na jaře ještě za áčko Sparty.

20.00 diskotéka

Slosovatelné vstupné o LED televizor a 15 dalších cen.