Holetín - Prachovice

S prvním hlášením sobotního zápasu druhého kola okresního fotbalového přeboru se ozval dlouholetý spolupracovník našeho Deníku a zároveň letitý sekretář holetínské kopané, Jiří Bartyzal. Ten vyzvedl ve svém referátu výkon nestárnoucího bývalého ligového fotbalisty Rosti Macháčka, který to ve svých 55letech stále umí a pro Prachovice je jistě vítanou posilou. Ale co bylo hlavní, že se tento duel s výsledkem 4:2 odehrál již v sobotu. Přes noc na neděli napadla na Vysočině souvislá sněhová vrstva, takže kdyby se hrálo o den později, byly by s tím velké komplikace. Naštěstí se tak nestalo a Holetín se může těšit z druhého jarního vítězství.

Stolany - Svídnice

Druhým volajícím byl vedoucí mužstva SK Stolany, Zdeněk Motyčka. Jeho tým vskutku bojoval se Svídnicí na velmi těžkém terénu, takže rozhodčí Bednář rozdal celkem šest okrových obrázků v poměru čtyři ku dvěma. Fauly vyplynuly z terénu. Zároveň stolanský zpravodaj vyzvedl výborný výkon brankáře Svídnice Radovana Kubašty, který byl hlavní příčinou toho, že domácí zvítězili „jen" 2:1. Zatímco Svídničtí museli po minulém domácím vítězství s Chrastí (2:0) skousnout těsnou porážku v poměru 1:2, pro Stolany to byla vlastně premiéra, protože svůj úvodní zápas jara v Kameničkách, který se 8. 3. neodehrál má stanoven NT na pátek 1. května. A to ještě ve Stolanech nevěděli, že po neděli budou v tabulce vyhlížet z první příčky, když dosavadní lídr i ve druhém utkání jara nedokázal plně bodovat!

Rozhovice - Tuněchody

Zatímco překvapivý výsledek sobotního duelu Rozhovice - Tuněchody (2:0) jsme se dozvěděli předem, od domácích žádná zpráva nešla. Víte proč? V Rozhovicích se večer plesalo, a tak po telefonické domluvě, když se ozval ještě nedávný fotbalista Rozhovic Jan Uhlíř, jsme přece jen zjistili to podstatné, proč body zůstaly doma. Tuněchody s řadou známých jmen představují silný kolektiv, který v tomto duelu sice hrál dobře, ale ve vápně byli zdatnější domácí. Proto body zůstaly v Rozhovicích, které tím opustily poslední příčku tabulky.

Chrast - Svratouch

Na fotbalisty Chrasti se přišlo podívat v souboji se Svratouchem (3:2) půl druhé stovky diváků. Domácí se potřebovali rehabilitovat za předešlou porážku 0:2 ve Svídnici, naopak Svratouch si to po nesehraném utkání s Rozhovicemi rozdá s nimi opět až v náhradním termínu 1. května. Pro domácí byly důležité dva góly Lacmana, které vstřelil během dvou minut. Horalé však zlobili, mají ve svém středu špílmachra Petra Popelku. V rukavičkách se rozhodně nehrálo, rozhodčí Mrázek musel udělit pět žlutých karet poměrem dva ku třem.

Ronov  - Vítanov

Z Ronova, kde se body dělily za remízu s Vítanovem 1:1, máme informace od kapitána domácího mužstva Ondřeje Staňka, který uvedl, že v první půli hosty držel brankář Bednár, jenž pochytal několik šancí jeho spoluhráčů. Pak ale jako když mávne kouzelným proutkem. Vítanovští začali obléhat velké vápno domácích, nastřelili břevno a sevřeli soupeře. Z té kanonády zapršelo naštěstí pro Ronov jen jednou, a to když Jůn přeloboval vybíhajícího gólmana. V tomto druhém vystoupení museli Ronovští zapomenout na minulé pro někoho nečekané vítězství nad Skutčí. Tentokrát vzhledem k několika chybějícím hráčům nebyli kompletní. Nakonec ze souboje dvou sousedů v tabulce vyplynula remíza. Přesto měli Ronovští po zápase důvod k oslavě. Novopečený otec Michal Daru se těší z prvorozené dcerky Zuzanky.

Na nesehraný zápas 16. kola s Miřeticemi z 8. března si musí Vítanovští počkat na náhradní termín, což je pátek 1. května.

Křižanovice - Krouna

Posledním sobotním zápasem, ze kterého jsme dostali informace, byl duel Křižanovice Krouna (6:0). Oba týmy v jarní premiéře před týdnem prohrály vždy o jediný gól, takže se rozhodně nečekalo, že se ve druhém kole zrodí tak jednoznačné vítězství. Ano, je snadné napsat, že hosté byli prakticky neškodní. Jak jsme zjistili u jejich trenéra Michala Potužáka, v jeho týmu scházelo osm fotbalistů, ať už se jednalo o zraněné či nemocné hráče. Jak poznamenal, hrálo se na solidním terénu za skvělého řízení rozhodčího Teplého. Bohužel jeho tým po tomto propadáku sestoupil na poslední příčku.

Zaječice - Skuteč

A máme zde další překvapení na úkor Skutče. Ta nevstoupila rozhodně do jarních odvet dle svých představ. Po porážce v Ronově nedokázala v Zaječicích více než remizovat 2:2. Proto musela opustit výsluní v tabulce, ze kterého se nyní mohou těšit fotbalisté Stolan. Skutečští museli dokonce dohánět z první půlky dvoubrankové manko. Hosté po kontaktním gólu byli nakonec rádi, že jim k vyrovnání pomohla Naďem úspěšně provedená penalta. A to scházelo do konce zápasu ještě pětadvacet minut. Do závěrečného hvizdu se favorit přes mírnou převahu už do šance nedostal

Miřetice - Kameničky

V Miřeticích se střetla dvě mužstva z první poloviny tabulky. Domácí Tatran porazil ve vyrovnaném mači Kameničky 3:1. Hosté přijeli v roli favorita, ale domácí získali do poločasové přestávky dvoubrankový náskok. Chlapci z „hor" se však nemínili smířit s porážkou, bohužel pro ně jejich šance dokázal likvidovat brankář Alinče. Pro oba týmy to byl vstup do jarní části, když oba zápasy 16. kola mají odložené na náhradní termín 1. května (Vítanov Miřetice + Kameničky Stolany).

Již v úterý 17. března se můžeme těšit na třetí jarní kolo (celkově 18.), ve kterém se střetnou tyto dvojice: 13. Prachovice 14. Rozhovice, 3. Tuněchody 5. Chrast, 15. Svratouch 1. Stolany, 8. Svídnice 7. Miřetice, 4. Kameničky 10. Ronov, 11. Vítanov 12. Zaječice, 2. Skuteč 9. Křižanovice, 16. Krouna 6. Holetín. 

JAROMÍR DOLEŽAL