Kdy jste začal věřit, že můžete tuto soutěž vyhrát?

Abych se přiznal, tak jsem na to začal vážně pomýšlet až ke konci. Celou dobu jsem si totiž myslel, že to vyhraje můj spoluhráč Lukáš Dostál, který byl velice dobře rozjetý. Ale pak se změnil v takového mého dvorního asistenta, za což mu tímto velice děkuji. Určitě se spolu o cenu podělíme alespoň nějakou kompenzací, třeba pivem :-)

Jedná se o váš první takovýto individuální úspěch?

Řekl bych, že ano. V mé fotbalové kariéře vlastně určitě. To slovo individuální je však trochu zavádějící. Bez celého mančaftu a skvělé party bych to v životě nedokázal.

Jan Vácha.A váš největší kolektivní úspěch?

Tady je to naprosto jasný. Jistojistě je to náš letošní postup do 1.B třídy.

Naznačil jste letošní úspěšné jarní tažení týmu SK Stolany Okresním přeborem. Jaká to byla vůbec sezona?

Nádherná. Kluci, parta, atmosféra v mužstvu, prostě všechno si neuvěřitelně sedlo. Já osobně si tedy myslím, že nám hodně pomohla po podzimu vedoucí Skuteč, která pro mne z nepochopitelných důvodů pustila své nejlepší hráče. Kdyby hrála v tom složení, v jakém soutěž začínala, určitě by to pro nás tak jednoduché nebylo.

Vy jste k postupu přispěl neuvěřitelnými 39 brankami, navíc jste ještě tři zápasy nehrál…

Hlavně jarní část sezony mi vyšla až neuvěřitelně. Cítil jsem se v naprosté pohodě, neskutečně mi to lepilo. Klid byl jak na hřišti, tak v rodině, a potom je člověk takový uvolněný a na trávníku je to potom znát. A když to padá, tak to zkrátka padá :-)

Se Stolany jste postoupili do 1.B třídy. Jak tam vidíte vaše ambice?

Věřím, že můžeme hrát klidný střed bez nějakých existenčních starostí. Na druhou stranu nemáme ani nějaké vyšší ambice. Prostě si chceme s klukama zahrát lepší fotbal a bavit ním lidi. Kdyby se ještě zvýšily návštěvy, byla by naprostá spokojenost.

Na kolik se vy osobně cítíte ve vyšší soutěži gólů?

Dobrá otázka (smích). Mně bude úplně stačit, když jich bude tolik, abychom se udrželi.

RADEK PECINA