Bohuslav Pilný, bývalý fotbalista Hradce Králové a Liberce, v současnosti trenér Převýšova: „Nějaký Nizozemec. Klaas-Jan Huntelaar. „Oranžoví" budou hrát na turnaji hodně zápasů a Huntelaar se postupně prostřílí až do základní sestavy. Je to vynikající střelec, skvěle se orientuje ve vápně a umí dát gól různými způsoby."

Julius Bielik, bývalý československý reprezentant a hráč Sparty či Hradce Králové: „Aspirantů na korunu krále střelců je více. Bude záležet na formě jednotlivých mužstev. Mým favoritem je Cristiano Ronaldo, i když si uvědomuji, že Portugalsko není Real Madrid. Ale pokud mu svěří stejnou roli jako v Realu, bude Ronaldo střílet góly."

Roman Fischer, střední záložník FC Hradec Králové: „To jste mě zaskočili, ale zvolím Cristiana Ronalda. Je rychlý, skvěle pracuje s balonem a i když mu něco nevyjde, jde do toho znovu. To mě na něm fascinuje. V portugalském týmu dostane naprostou volnost, což mu bude svědčit."

Ivo Svoboda, bývalý útočník Slavie, nyní Převýšov: „Tipoval bych to na někoho z Nizozemí, dal bych asi van Persieho. Je to hráč vyloženě do vápna, nejde o fotbalistu, na kterého se těšíte, když zapnete televizi, zakončení má ale excelentní."

Radek Špryňar, sportovní redaktor Deníku: „Nepřekvapím. Robin van Persie. Nejlepší hráč anglické ligy bude zářit i na šampionátu. Nizozemci mají ofenzivu v krvi, v generálce dali šest branek Severnímu Irsku, van Persie stihl za půlhodiny dva gólové pozdravy a na šampionát odjíždí patřičně rozparáděný."