„O soupeři jsme jen věděli, že je jedním z nováčků soutěže, kterému začátek příliš nevyšel a nemá moc bodů. Nikdy jsme proti němu ale nehráli a skoro netušili, co od něho očekávat. Každopádně jsme tam však jeli zvítězit a před střetnutím si řekli, co bychom chtěli na hřišti hrát. Bohužel se nám to v první půli moc nedařilo, náš výkon nebyl moc dobrý a i proto byl stav bezbrankový. O přestávce jsme si to ale vyříkali a ve druhém poločase už měli zápas pod kontrolou, vstřelili tři branky a zaslouženě vyhráli. Nebylo to sice tak jednoduché, jak jsme si přestavovali, ale nakonec jsme si vítězství pohlídali."

Váš spoluhráč Lukáš Kopecký zaznamenal v zápase hattrick.

Lukáš je výborný hráč a rozený střelec, což všichni v kabině víme a jsme rádi, že ho tu máme. Pro celý tým jsou jeho branky hrozně důležité. Dva góly byly sice z penalt, ale ty jsou taky těžké proměnit.

Vy sám jste letos zaznamenal dvě branky.

Ano, dal jsem dvě, jedna ale byla v přípravě s Hradcem. Zatím se mi tedy střelecky moc nedaří, já však věřím, že další ještě přijdou. Ono zase není až tak moc důležité, kdo góly dává, hlavně že nám to tam padá a že se vyhrává. Většina z našeho týmu se již brankové radosti dočkala, navíc máme právě Lukáše, který vždycky ten gól dá a týmu se daří. Důležité také je, že hrajeme dobře i zezadu a neinkasujeme.

Takřka od začátku vedete tabulku, navíc už s docela velkým náskokem. Čím si to vysvětlujete?

To je dobrá otázka :-) Určitě dobře trénujeme a jsme už dlouho pospolu. Takže za tím vidím tvrdou práci, poctivý přístup k tréninkům a navíc se v kádru moc změn neudálo, což určitě také hraje svoji roli. Na druhou stranu vedení nijak nepřeceňujeme, přece jen je zatím odehráno jen devět kol a do konce nás čeká ještě hodně zápasů. Samozřejmě si ale vedení a dobrého začátku vážíme, může se však stát ještě ledacos, víte jak to je. Zatím to prostě nechceme nijak přeceňovat.

Jaká je v kabině atmosféra?

Dobrá, samozřejmě že když se vyhrává, tak je dobrá. Baví nás to, určitě více, než kdyby se prohrávalo, takže atmosféra i skvělá parta jsou v pořádku. K tomu patří i takové drobné srandičky, ale tak to je a tak to má být.

Určitě sledujete dění v dalších fotbalových soutěžích. Co jste třeba říkal tomu, že v poháru Králův Dvůr málem vyřadil Spartu?

To prostě někdy tak bývá, že se týmy z nižší soutěže vyhecují a soupeře z vyšší potrápí. Určitě to pro prvoligová mužstva není jednoduché, každý se na ně chce vytáhnout. Takové zápasy ale byly, jsou a budou, to je prostě pohár. A když favorit nedá rychlý gól, může být drama.

Vy jste mohli takto potrápit Hradec Králové. Nemrzí vás to trochu?

Ten zápas nám prostě nevyšel, ale nedá se nic dělat. Nemůžeme si myslet, že Hradec budeme porážet pravidelně. Podařilo se nám to v přípravě, podruhé se to zkrátka nepovedlo. Hradec byl hodně efektivní a prokázal svoji kvalitu, my na ně prostě v tomhle utkání nestačili.

Vy jste v tomto zápase vůbec nenastoupil a ani jsem vás neviděl na střídačce.

Já tady vůbec nebyl. Bratr měl svatbu, takže jsem dostal od trenéra volno a klukům fandil jen na dálku. Bohužel asi málo, zápas nám nevyšel.

Hlavně že se daří v lize. V sobotu hostíte rezervu Táborska, co k tomuto zápasu říct?

Co nám v týdnu říkal trenér Jirousek, tak nás čeká asi hodně běhavý soupeř. Je to béčko druholigového týmu, tak uvidíme, v jakém přijede složení. Koukali jsme ale na to, že A mužstvo hraje ve stejný den ve Frýdku-Místku, tak uvidíme, jak budou vypadat, každopádně se dá asi očekávat, že kvalita tam bude. Kádr áčka je jistě široký a ti hráči, co se nevejdou ani na lavičku, pojedou hrát za béčko, takže nás určitě nečeká nic jednoduchého. Každopádně bychom ale chtěli prodloužit sérii naší neporazitelnosti budeme se snažit vyhrát, vstřelit nějaké góly a předvést pěkný výkon, aby se to divákům líbilo.

Budu vám držet palce. Díky moc za rozhovor.

RADEK PECINA