Krajský přebor

Třemošnice - MFK Chrudim B

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Velice nepříjemný soupeř nám bude jistě chtít vrátit porážku z přípravného utkání. Je nám známo, že nastoupí někteří hráči třetiligového týmu A mužstva. Náš celek se bude snažit podat co nejkvalitnější výkon, abychom soupeře potrápili."

Miroslav Teplý, trenér rezervy MFK Chrudim: „V sobotním utkání v Třemošnici se nezříkáme role favorita a rádi bychom bodovali. Náš soupeř přivezl minulý víkend body z venku, a proto bude určitě povzbuzen do dalších kol, ale my jsme porazili silnou Choceň, takže v tomto směru bych výhodu neviděl. Každopádně bude nutné podat kvalitní, poctivý výkon, jen ten nám zaručí dobrý výsledek."

Holice - Hlinsko

Miroslav Hebký, manažer FC Hlinsko: „Odjíždíme na hřiště souseda v tabulce, tak předpokládám, že půjde o pěkný fotbal. Nám bude stále chybět Zakoko, který se zranil při divizním utkání Letohrad Živanice (má střídavý start). Naopak věřím, že už nastoupí uzdravený Kaufman, jenž laboroval s nataženým svalem. Rádi bychom nějaký bod do Hlinska přivezli."

1. A třída

Hlinsko B - Staré Hradiště

Zdeněk Eis, trenér rezervy Hlinska: „Jsme stále bez bodu, takže už je opravdu potřeba s tím něco udělat! Stačil by možná jeden povedený zápas a vše by se otočilo. Víme, že se našemu soupeři daří, sbírá body, ale porazit se dá každý, takže musíme zabojovat a zkusit nějaký ten bodík vydolovat."

Srch - Luže

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva TJ Luže: „V sobotu zajíždíme do Srchu, kde nás čeká těžký zápas. Chceme zopakovat pohárový výsledek, ve kterém jme uspěli, ale jsme si vědomi, že domácí budou hrát s větším nasazením než v poháru. Jakýkoliv bodový zisk z venku bereme."

MFK Chrudim C - Načešice

Tomáš Langr, trenér MFK Chrudim C: „Po zlepšeném herním projevu proti Slatiňanům bychom chtěli udržet kvalitu, kterou jsme předvedli hlavně v prvním poločasu. Rádi bychom se zaměřili na proměňování šancí, které nás stálo lepší výsledek již ve dvou utkáních. Načešice by měly být jeden z týmů, který chce hrát fotbal. Trenér Koky zná velice dobře chrudimské prostředí, takže svoje mužstvo určitě dobře připraví."

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „V neděli zajíždíme na umělou trávu do Chrudimi, a to pro nás nebude jednoduché. Domácí mužstvo mě ale svým herním projevem nemá čím překvapit, a proto se můžeme na ně připravit. Jestli podáme stejně kvalitní výkon jako v první půli proti Srchu, tak z toho nemám strach. Myslím, že chuť na hráčích je očividná."

Heřm. Městec - Slatiňany

Jaroslav Holeček, trenér Jiskry Heřmanův Městec: „Čeká nás asi nejtěžší utkání podzimu, protože kádr, kterým disponují Slatiňany, je opravdu nabouchanej super hráčema. My ale chceme navázat na náš poctivý a bojovný výkon z posledního utkání v Pomezí. Pozor si musíme dát hlavně na „bizona" Mihulku, který když se rozeběhne s míčem, tak je hodně nebezpečný. Osobně se na utkání moc těším, protože takováto střetnutí „mají koule" a je na co koukat. Náš kádr je až na Ráliše zdravotně v pořádku, o sestavě se bude rozhodovat až po pátečním tréninku. Těšíme se na početnou diváckou návštěvu."

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Po týdnu nás čeká další okresní derby. Opět očekávám oboustranně dobrý fotbal před hezkou návštěvou, podobně jako tomu bylo v domácím zápase s chrudimským Celtikem. Pokud se nám někdo do neděle nezraní, měli bychom vyběhnout znovu v optimální sestavě. V tabulce jsme nahoře, ale stále to nijak nepřeceňujeme, hráli jsme totiž většinou s týmy ze spodku tabulky. Měli bychom nastoupit bez nějakého stresu a předvést divákům pohlednou, útočnou hru."

1.B třída

St. Máteřov - Nasavrky

Miroslav Novák, vedoucí mužstva FK Nasavrky: „Jedeme na hřiště nevyzpytatelného soupeře, který dokáže porazit i relativně silnější celek a na druhou stranu pro mě překvapivě prohrál s Mněticemi. Naši současnou druhou příčku v tabulce bychom rádi udrželi , a tak se vynasnažíme předvést takový fotbal, který nám přinese nějaký bod."

Proseč - Prosetín

Petr Macháček, hrající asistent trenéra FK Proseč: „Na nedělní zápas se opravdu těšíme. Jedná se o derby, ve kterém chceme jednoznačně uspět a získat tři body. Nečeká nás ale nic jednoduchého. Soupeře jsem viděl v minulém kole doma s Dobříkovem, kde jednoznačně vyhrál 5:0, což hovoří za vše. My musíme navázat na výkon z druhého poločasu v Libišanech, vyvarovat se zbytečných chyb a konečně proměňovat šance. Očekáváme zvýšený zájem diváků a věřím, že nám naši fanoušci toto utkání pomohou zvládnout. Mužstvo je kompletní."

Martin Havel, sekretář Sokola Prosetín: „Jak jsme vždy chtěli potvrdit body z venku, tak teď to chceme obrátit po vítězství nad Dobříkovem bychom rádi bodovali i v sousedském derby. Proseč pro nás není úplně neznámý soupeř, ale potkáváme se po pěti letech, takže jsem sám zvědavý, jak to zvládneme. Jelikož to máme blízko, doufáme, že nás přijede podpořit hodně našich fanoušků a my jim ukážeme, jak se bojuje o body."

Roh. Bělá - Chroustovice

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „Na zápas s Rohovládovou Bělou budou opět problémy s kádrem A týmu, který zase prořídl díky zranění a nemocem. V podstatě nám bude chybět pět lidí ze základu. Tak uvidíme, jak se s utkáním popereme." (rp, dom)