Zavítali totiž na půdu Hlinska, které se v poslední době velmi trápilo, a nikdo by neřekl, že tam velký favorit může ztratit. Nicméně se tak stalo a hosté se museli spokojit s remízou 1:1. „Kdybychom takto hráli každé utkání, bylo by to parádní,“ povzdechl si hlinecký kouč Daniel Sigan, proč jeho hráči nepodali podobný výkon v předešlých duelech s papírově slabšími mužstvy.

Živanice ztratily kromě bodů i vedení v tabulce, protože B tým FK Pardubice nezaváhal proti Vysokému Mýtu a vyprovodil jej se čtyřgólovou nadílkou. „Soupeř byl lepší, ale my jsme mu to usnadnili svými hrubými chybami, po nichž jsme inkasovali,“ litoval trenér hostů Pavel Schejbal.
Pardubické béčko tak příští sobotu přijede k magnetu podzimu do Živanic v roli lídra.

Zajímavé věci se však staly i v dalších utkáních. Docela „divočinu“ nabízejí v poslední době Stolany. Minulý týden prohrály 0:4 v Poličce, v dohrávce pro změnu 4:0 zvítězily v Lanškrouně a nyní do třetice skončil jejich zápas takovým poměrem branek. Čtyři kusy padly do stolanské sítě z kopaček svitavských fotbalistů. „Byl to pro nás víceméně pohodový zápas,“ okomentoval dění na trávníku trenér TJ Svitavy Zdeněk Válek.

Překvapivý bod si přivezla Polička z České Třebové, které jako by docházel dech, z minulých tří kol vytěžila jenom dva body. Distancovaný tvůrce hry Zahálka mužstvu citelně schází. Poličští uhráli remízu, s níž sami moc nepočítali. „Ve druhé půli jsme byli jednoznačně lepší, takže nemohu klukům upřít snahu, bylo tam i nasazení. Ale my už druhý zápas zahazujeme jednu šanci za druhou,“ posteskl si trenér Třebové Bohuslav Sokol.

Potřetí v řadě vyhrály Holice a také se už dostaly přes dvacetibodovou hranici. Takovou možnost měl i nováček z Třemošnice, v jehož barvách znovu vyběhl do zápasu Karel Jarolím, ale ani on nepomohl k prolomení choceňského defenzivního valu. S bezgólovou plichtou byla hostující Agria bezesporu spokojenější.

Krajský přebor.

Nic se nezměnilo na obsazení tabulkového podpalubí. Šestnáctou pozici obsazuje SK Chrudim a fanoušci od Vodojemu prožívají nováčkovskou kocovinu. V Holicích herně nepropadli, jenže efekt jejich koncovky se rovnal nule.

Pozice Chrudimi však není zdaleka beznadějná, protože další čtyři celky nasbíraly o pouhé dva body více. Vzájemná remíza Srchu a Žamberku neudělala radost ani na jedné straně. S větším povděkem ji nakonec zřejmě přijali v táboře hostů, neboť dvakrát dotáhli jednobrankovou ztrátu. V obou případech to svými trefami zařídil Pavel Huška.

Další důležitý duel se konal v Lanškrouně a domácí dali zapomenout na středeční debakl od Stolan. Třemi góly ve druhém poločase vyprovodili okresního rivala z Dobříkova a zároveň se mu vzdálili v tabulce. O Stolanech, které rovněž náleží mezi osmibodový čtyřlístek, už řeč byla.
Zítra odmaže krajský přebor poslední rest. V 16 hodin nastoupí k dohrávce Třemošnice proti celku Svitav.

Sestava 10. kola krajského přeboru.
Sestava 14. kola krajského přeboru.