Ano, druhé jarní kolo krajského přeboru bylo ve znamení hostů. Z osmi zápasů vyhráli pětkrát a jednou remizovali. A tam, kde se domácí vítězství očekávalo nejméně, po senzaci roku přišlo.

Výrok kola:
„Polička bránila v deseti lidech. Před vápnem postavila autobus…“
Jaroslav Kratochvíl,
trenér Živanic

Průměrná Polička, která hraje spíše o záchranu, senzačně ukončila neporazitelnost Živanic. Ty, aby se svitavskému regionu vyhýbaly velkým obloukem. Na podzim totiž nechaly dva body na svitavském hřišti. Ale za první prohru si mohou samy. První poločas totiž odehrály tak, jako by se jim nemohlo nic stát.

„Profesoři“ ze Živanic se na vlastní kůži přesvědčili, že bez bojovnosti mohou na divizi zapomenout.

„V první půli jsme podali chladný výkon. Po přestávce už domácí nemuseli při dvougólovém vedení nikam pospíchat. I když vlastně Polička bránila v deseti lidech už od začátku zápasu. Před vápnem postavila autobus a vyrážela do rychlých brejků,“ poznamenal živanický trenér Jaroslav Kratochvíl.
Smrtící zbraní Poličky se skutečně staly brejky.

„Obrana hostů se mi zdála méně kompaktní než na podzim, dovolila nám toho až moc. Hodně nám pomohla 14. minuta, kdy jsme pěknou střelou otevřeli skóre. Ale myslel jsem, že to bude málo. Ani po druhé brance v závěru poločasu jsem nevěřil ve vítězství. To jsem začal tak čtvrt hodiny před koncem, když nám nemohli dát gól.“

Ale pro nezaujatého diváka a především fanouška pardubického béčka dostává soutěž nový náboj. „Tesla“ totiž hattrickem Vanžury sestřelila Českou Třebovou a na Živanice ztrácí už jen jediný bod.

„Na tento zápas jsme se speciálně připravovali. Naše motivace se odvíjela od toho, že Česká Třebová nás jako jediná porazila v našem domácím prostředí,“ vysvětlil pardubický trenér Josef Krupička.

Rušno je také v dolní polovině. Dva souboje o šest pomyslných bodů a konfrontace Orlicka s Chrudimskem zvládly týmy druhé jmenované oblasti. A jeden z nich vejde do dějin. Hráči z SK Chrudim přes týden zřejmě nedostávají najíst. Jak si jinak vysvětlit fakt, že se do Dobříkova zakousli jako hladový tygr. Jako neřízená střela se na hřišti choval hlavně Michalec.

„Jsem rád, že se nám střelecky daří. Hlavně Michalec je střelec, který dokazuje své kvality. Musíme však zůstat na zemi,“ varuje před usnutím na vavřínech chrudimský předseda Martin Škrha.

A jeho nová posila pěti brankami málem přivedla dobříkovského gólmana do blázince. Michalcovo konto roste jako jmění nejprestižnějších bankovních ústavů. Za dvě kola už nastřádal sedm branek a vedoucímu kanonýru krajského přeboru vstávají na hlavě vlasy hrůzou…