Další novic z našeho okresu uspěl na hřišti svého souseda v tabulce. Hlinsko ani Stolany neměly na hřištích favoritů nárok a odvezly si pořádné příděly.

Svitavy – Stolany 5:0 (2:0).

Domácí se chtěli fanouškům rehabilitovat za špatné výkony v předešlých zápasech a na soupeře hned od úvodu vlétli. Hosté se jen bránili, k náznaku šancí se dostávali sporadicky. I přes velký nápor se na gól čekalo až do 28. minuty, v níž se dostal do šance Ovad a v klidu otevřel skóre. Za chvilku se opakovala podobná akce s tím rozdílem, že Ovad balon zasekl a předložil Kroulíkovi, který pohodlně upravil na 2:0.

Na začátku II. půle domácí trochu ubrali a toho využili hosté k jednomu z mála ohrožení Lampárka. Na rohu šestnáctky se uvolnil Eis a zkusil z úhlu lobem překvapit brankáře, míč se ale jen otřel o břevno. To Svitavské probudilo a začali se znovu hrnout před branku Stolan. Obrovskou možnost zahodil v 75. minutě volný Čížek, ale vzápětí Novák na vápně o ničem nepřemýšlel a zvýšil „angličanem“ na 3:0. V 80. minutě se kopala penalta, ale Valta s ní naložil lajdácky. Tři minuty nato se zrodila jedna z nejhezčích akcí utkání. Valta vysunul L. Urbana, ten pronikl do vápna a našel Kroulíka, který si ještě futsalově narazil se spoluhráčem a došel s míčem až do prázdné brány.

V závěru završil Kroulík hattrick a povedené představení Svitav dorážkou na 5:0.

Fakta - branky: 33., 83. a 90. Kroulík, 28. Ovad, 77. Novák. Svitavy: Lampárek – Horák (80. O. Urban), Zatočil, R. Jelínek, Jukl – Čížek, Novák (76. L. Urban), Kroulík, Valta – Brůna, Ovad. Stolany: Báča – Rychtera, Kučera (85. Chvojka), Těšitel, Černohubý – Jenka, Starý, Eis, Ždímal – Kopp (85. Szaniszló), Vácha.

Živanice – Hlinsko 6:0 (2:0).

V úvodu upaloval sám na Žejdlíka Čech, nedal. Pak otevřel skóre Kaciáň a hned na to měl gólovku na malém vápně J. Černík. Jinak v první půl se hrál fotbal nahoru dolů. Hosté měli tutovku, když prohrávali 0:2. Na malém čtverci se dostal k hlavičce Jůn, ovšem V. Černík bravurně zneškodnil. Hlinsko hrozilo zejména ze standardních situací.

Domácí sice hráli dobře, ale nedávali góly. Zlom přinesla třetí branka v síti Hlineckých, kteří poté herně odešli.

Fakta - branky: 13., 64. a 85. Kaciáň, 21. Janecký, 53. Čech, 78. Gorol. Živanice: V. Černík – Žák (75. Konečný), Vrážel, Ferčák (45. Moravec), Michal – J. Černík (59. Mocanu), Hanovec, Gorol, Janecký – Kaciáň, Čech. Hlinsko: Žejdlík – Holec, Jůn, Marek, Holubec – Hrubý (65. Šulc), Cach, M. Bouška, Veselský (46. J. Novák) – T. Bouška (78. Slavík), Slováček.

Choceň – Třemošnice 1:3 (0:2).

Po čtvrthodině hry se zastřeloval těsně mimo Smutný, ale za deset minut již po nedorozumění mezi domácím brankářem Trkalem a bekem Seidenglanzem týž hráč otevřel skóre – 0:1. Ve 33. minutě byla po sražení Hanouska ve vápně nařízena penalta, kterou sám postižený proměnil – 0:2.

Ve II. půli rozhýbal hru domácích Šrut. Ve 46. minutě po rohu hlavičkoval jen těsně vedle. V 70. minutě se dostal k míči Dědič a křížem se trefil těsně za tyčku – 1:2. Rozhodnutí přišlo v 73. minutě, kdy přidal třetí gól Lebduška. Lesák poté reklamoval údajný faul tak, až si vysloužil červenou kartu a Choceň dohrávala v deseti.

Fakta - branky: 70. Dědič – 25. Smutný, 33. Hanousek z pen., 73. Lebduška. Choceň: Trkal – Grúz, Kaplan, Lesak, Seidenglenaz – V. Smejkal, L. Smejkal, Baborák (73. O. Vera), J. Vera (47. Šrut) – Konárek (80. Uher), Dědič. Třemošnice: Ždánský – O. Rychnovský, Kunášek, Kalina, Culek – Lebduška, J. Vančura, Kutílek, V. Rychnovský – Hanousek, Smutný (90. Osvald).

SK Chrudim – Holice 3:1 (0:1).

Hosté začali aktivněji a ve 14. minutě se ujali vedení, když chrudimský brankář Vrbka chyboval a nabídl agilnímu Kopovi šanci ke skórování. Ten jí nepohrdl a otevřel skóre - 0:1. Domácí pak defenzivní taktikou soupeře do dalších šancí nepouštěli.

Ve II. půli oživil hru „eskáčka“ Martin Pudil, který nahradil Tejneckého. Domácí mají výhodu, že na jejich hrotu operuje „sniper“ Michalec. V tomto zápase se jeho dvorním nabíječem stal Lištván, který přesným centrem v 57. minutě našel chrudimského střelce a ten hlavou srovnal skóre na 1:1.

Holice začaly bránit a fotbal začal hrát tým od Vodojemu. V 63. minutě opět Lištván našel v šestnáctce kanonýra Michalce a ten otočil skóre na 2:1. Domácí si vývoj a výsledek utkání hlídali a v 87. minutě jej ještě zvýraznil svou třetí trefou Michalec.

Fakta - branky: 57., 63. a 87. Michalec – 14. Kopa. Chrudim: Vrbka – Dvořáček, Lankaš, Motyčka, Šebek – Harenčák (89. Koreček), Beneš, Nevečeřal, Tejnecký ( 46. Martin Pudil) – Michalec, Lištván (68. Pokorný). Holice: Branda – Kopa (61. Strnad), Kopřiva, Ručka (78. Molek), Skalický – Machatý, Jedlička, Starý, Chvála – Krpata, Pištora.

DALŠÍ UTKÁNÍ

Dobříkov – Lanškroun 1:0
Branka: 11. Dostál. Dobříkov: Lukes – Barták (80. Lebeda), Karela, Horníček, Dostál – J. Rychtařík (85. Hradecký), Malý, Klapal, Houžvička (25. Hořejší) – Lebeda, L. Rychtařík. Lanškroun Jaroš – Krejsar, Popelář, D. Šilar st. (70. D. Šilar ml.), Šišan – Richtr, Novák, Vacek, Savych – Kašpar, Mizerák (60. Fait).

Žamberk – Srch 2:1
Branky: 44. Jírů, 86. Novotný – 33. Pavlíček. Žamberk: Mačát (46. Saňák) – Ulvr, Šponar, Kašpar, Šebrle – Cvik, Plundra (67. Bartoň), V. Huška, Jírů – Pavelka (78. Novotný), P. Huška. Srch: Mičjan – Cincibuch, Kašpar, Vysoudil, Bříza – Slováček, Daněk, Kafka, Brož (78. Hataš) – Hurta (86. Jiráň), Pavlíček.

Polička – Česká Třebová 1:2
Branky: 34. T. Švec – 23. Grepl, 60. Macko z pen. Polička: Dittrich – Škoda, L. Král, Pavliš, Opina (83. Kovář) – Čípa (65. Scheib) – Jílek (65. O. Petr), Netolický, Mužík, T. Švec – Stejskal. Česká Třebová: Křivka – Síbrt, Vomáčka, Keprt, Petr – Kubásek, P. Švec, Čikl (35. Abt), P. Petr – Myšák (90. Plačko), Macko (79. Červ).

V. Mýto – Pardubice B 1:4
Branky: 80. Podmajerský z pen. – 27. a 35. Fikejz, 23. vlastní (Krýda), 28. Sklenář. V. Mýto: Novotný – Hofman (60. Šikl), Jílek, Pecháček (50. Valášek), Vostrčil – Čejka (55. Sejkora), Krýda, Podmajerský, Kopecký – Sedlák, Matula. FK Pardubice B: L. Zavřel – Buriánek, Kopřiva, Baldrych, Konvalina – Beran (46. Novotný), Kakrda, Růžička, Vanžura – Sklenář (70. Jeřábek II), Fikejz (77. Javůrek).