Výrok kola:
„Žádné mužstvo nebude Holicím uhýbat a vytvářet příznivé podmínky, to znamená hrát útočný fotbal, aby mohly hrát do volného prostoru.“
Milan Šmarda, trenér Dobříkova

Nemuselo tomu tak ale být, protože Holice stály na pokraji bodové ztráty v Dobříkově. Nezachytily tam totiž nástup bojovného soupeře, který doma body málokdy rozdává, a po osmnácti minutách nabraly nečekaně dvougólové manko.

Jenže Holice disponuji velkou fotbalovou kvalitou a ta si s tradičními zbraněmi soupeře poradila. „Žádné mužstvo nebude Holicím uhýbat a vytvářet příznivé podmínky, to znamená hrát útočný fotbal, aby si mohly hrát do volného prostoru,“ upozorňuje trenér Milan Šmarda na to, že jeho svěřenci udělali pro překvapení maximum. Ale nestačilo to, jelikož hosté nejprve vyrovnali a tři minuty před koncem jim Jedlička zajistil tři body.

Svitavy se rozjely do velice slušného tempa a čtyřmi zásahy vyprovodily z trávníku béčko Chrudimi. Hosté však nebyli vůbec odevzdaní, stále hrozili rychlým přechodem do protiútoku, ale ke své škodě nezvládali finální fázi. To byla naopak silná stránka domácích. „Výsledek úplně neodpovídá obrazu hry, pro soupeře je možná až moc krutý, ale mě těší fakt, že naše obrana se vyvarovala hrubých chyb a dopředu jsme byli velice efektivní,“ pochvaloval si svitavský kormidelník Zdeněk Válek.

Jeho tým se příští neděli v Holicích pokusí přibrzdit rozlet vedoucího celku přeboru.

Na třetí místo se aktuálně posunulo Vysoké Mýto, když doma zásluhou Konečného trefy s námahou udolalo lepšící se Choceň. Remíza čtvrté Poličky v Žamberku není k zahození, ale byli to hosté, kdo měl k výhře určitě blíže. Pátá Česká Třebová sehrála mizerné utkání v Cerekvici nad Loučnou a čtyřbranková porážka je pro ni nelichotivou vizitkou.

Ve spodní polovině tabulky si pomohlo Hlinsko, které po nerozhodném poločase zatížilo po přestávce čtyřmi brankami litomyšlské konto. Hosté, kteří nebyli herně zdaleka tak špatní, jak ukazuje výsledek, marně žehrali, že je pro ně porážka krutá. Hraje se na góly a Hlinsko bylo produktivní.

Na stadionu v Heřmanově Městci se střetla dvě doposud nejslabší mužstva přeboru. A byli to domácí, jejichž touha po prvním vítězství v sezoně překonala všechny překážky. Už v prvním poločase nasázeli tři branky a trápící se Třemošnice stačila jenom zkorigovat.

Gólový poměr 8:7, kterým se „pyšní“ Lanškroun, naznačuje, že v jeho zápasech jsou trefy do černého nedostatkovým zbožím. Beze zbytku to platilo v utkání proti Moravské Třebové. „Byl to zápas bojovný, ale herně neslaný nemastný, na obou stranách jen s náznaky šancí,“ potvrzuje hostující trenér Ladislav Kučerňák, že bezbrankové plichtě se nikdo nemohl příliš divit.

POTLESK

Heřmanův Městec vyhrál! Na desátý pokus se nováček dočkal premiérového vítězství v soutěži. A bylo velmi důležité, když Jiskra porazila předposlední Třemošnici díky výbornému prvnímu poločasu.
Střelecké probuzení Hlinska. Celek z Vysočiny prolomil svoje gólové trápení, neboť v disciplíně zvané koncovka předčil soupeře z Litomyšle.
Cerekvice za to pořádně vzala. Tým Slavoje sehrál jedno z nejlepších utkání podzimu a České Třebové doma nečekaně naložil „čtyřku“.

PÍSKOT

Česká Třebová propadla u Loučné. Bezkrevným výkonem usnadnila Cerekvici cestu k výhře, když poprvé inkasovala po třech minutách hry a prakticky nekladla odpor.
Dvakrát bez gólů. V chladném počasí nezahřáli hráči v Žamberku a Lanškrouně diváky ani jedinou brankou.