KP: Vítězně jen Hlinsko, Prachovice doma ztratily

Chrudim - /FOTOGALERIE/ V krajském přeboru se dařilo Hlinsku, které doma zdolalo Českou Třebovou. Prachovice doma ztratily body se Svitavami, Skuteč ani Stolany neuspěly na hřištích soupeřů.

14.4.2008

Prachovice prohrály v domácím utkání se Svitavami 1:2.Foto: Miloš Pekař

Prachovice – Svitavy 1:2

S prvním útokem přišli domácí a již ve 2. min. po rohovém kopu zajistil vedení Štainz. Hosté se s nepříznivým stavem nesmířili a v 10. min. se ve
skrumáži před brankou Prachovic nejlépe zorientoval O. Jelínek a vyrovnal. Pak byla hra vyrovnaná bez vážnějších šancí a odbývala se převážně
ve středu hřiště. Za zmínku stojí pouze střely Budinského a Samčenka, které však těsně minuly cíl. Druhý poločas začaly oba týmy útočně a svitavští měli příležitost v 50. min. po rohu, ale Golian byl na místě.Poté zahrozili domácí, když nejprve Budinský v 55.min. nedosáhl na míč a v 65.min. Götz pálil z voleje jen do brankáře. O změnu skóre se snažili i hosté, ale jejich střely v 70. a 79.min. šly těsně nad. Útoky se střídaly na obou stranácha v 87.min. střela Budinského z dobré pozice skončila mimo branku. V 88. min. hosté podnikli rychlý protiútok a Ovad obešel i brankáře a zajistil svitavským vedení. Domácí se v úplném závěru snažili o vyrovnání, ale bomba Teplého těsně minula roh Kavalírovy branky a tak hosté své vítězství uhájili, i když remíza by byla spravedlivějším vyjádřením průběhu utkání.

Fakta – branky: 2. Štainz - 10. O. Jelínek, 88. Ovad. Rozhodčí: Suchomel: (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváků: 120. Poločas: 1:1.
Holcim Prachovice: Golian - Kodytek - Teplý, Vodička, Horyna - Götz (85. Hrdlička), Samčenko, Vančura, Kunášek (76. Schneiderwind) - Štainz, Budinský.
TJ Svitavy: Kavalír - Bandouch, Zatočil, Ehrenberger, Jukl - Beránek (88. Stenzl), O. Jelínek, R. Jelínek, Čížek (73. Chlup) - Růžička, Ovad.

Snímky z tohoto utkání najdete ve fotogalerii.

Lanškroun – Skuteč 1:0

Fakta – branka: 14. Fait. Rozhodčí: Kolbaba. ŽK: 1:1. Diváků: 250. Poločas: 1:0. TJ Lanškroun: Wendlig - Šišan (85. Mizerák), Černý, Vacek, Vaško – Šilar, Farkaš, Popelář, Pobořil – Fait (77. Krejsar), Richter.
FC Skuteč: Kopecký – Pečenka, Macháček, Hajek, Odvárka – Šikl, Haman, Bačkovský (85. Polanský), Z. Dostál – L. Dostál, Vácha.

Letohrad B – Stolany 3:0

Fakta – branky: Gerža 2, Kočí. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 1:2. Diváků: 150. Poločas: 0:0. FK OEZ Letohrad B: Pěnička – Peřina, Gloziga (61. Vaniš), Kail, Kempf (77. Vacek) – Špona, Hundák, Šedivý, Kvapil – Gerža (70. Svoboda), Kočí.
SK Stolany: Kysela – Beran, Vajer, Chvojka, Nosek – Starý, Kořínek, Němec (61. Květenský), Ročín – Motyčka, Jehlička.

Hlinsko – Č. Třebová 4:2

Po prvním nezáživném poločase ve druhém obě mužstva výrazně přidala. Hlinsko se v rozmezí 12 minut ujalo tříbrankového vedení, pak ale utkání zdramatizoval dvěma góly Hudač. Definitivní pojistku zaslouženého vítězství vsítil v 79. minutě Šulc.

Fakta – branky: 52. Bouška, 58. Cach, 64. Netolický, 79. Šulc – 68. a 72. Hudač. Rozhodčí: Vičar (Jaroměříce). ŽK: 2:2. Diváků: 300.
FC Hlinsko: Žďánský – Janoušek, Kysela, Černý, Hrubý – Novák, Cach (68. Drahoš), Bouška, Boháč (46. Šulc) – Netolický (89. M. Šusták), Zavřel. FK Česká Třebová: Křivka – Grepl (66. Šafář), Zadražil, Maco, Vomáčka, Kubásek (89. Hurt), Petr, Keprt, Kvapil, Hudač (76. Jakš), Macko.

Další výsledky: Tesla B – Polička 0:2, M. Třebová – AS Pardubice 1:0, Vysoké Mýto – Ústí n. O. 0:0, Dobříkov – Živanice 1:3

Muž nabízel zboží, ale nedodal ho

Od narození profesora Dr. Františka Hamzy letos uplyne 150 let.

Většina zvířat se vrátí přírodě

Hamzova léčebna oslavami připomene svého zakladatele

Luže – Profesor Dr. František Hamza je zakladatelem léčebny v Luži-Košumberku. Zde se zaměřují na rehabilitační pooperační i poúrazovou péči o děti i dospělé.

Z výbuchu v Poličce policie viní tři muže

Polička – Ani ne rok od výbuchu, ke kterému došlo vloni koncem února v areálu Poličských strojíren, padla první obvinění.

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

/INFOGRAFIKA/ Až doteď to byly hlavně různé lži šířené anonymy na internetu. Nyní se však ostrá kampaň rozšiřuje formou inzerce i na stránky novin a billboardů.  Spolek Přátelé Miloše Zemana oficiálně zadal plošné inzeráty s heslem „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“

Sněžení, závěje, náledí i vítr. Meteorologové varují před nástrahami počasí

Meteorologové prodloužili výstrahu před silným sněžením až do dnešních 20:00. Hrozí především v severovýchodní části země. Ve vyšších polohách se mohou vyskytovat také sněhové jazyky nebo závěje. V celé zemi od dnešního večera do pátečního rána hrozí náledí. Stále také platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silným větrem pro dnešní odpoledne a večer.