Chrudimští funkcionáři zřejmě rádi sledují filmy s Belmondem. V jednom z nich partička vykutálených zlodějíčků vybere před zraky kanadské policie bankovní trezor. Filmařské dílo se jmenuje Bezva finta.

A drobnou lest vymysleli i zástupci účastníka krajského přeboru. Nevydali se nikam loupit do peněžního ústavu, ovšem za každou cenu chtěli obrat neporažené Holice. Ono není divu, téměř bezchybná jízda vedoucího celku je trnem v oku více týmům v této nejvyšší krajské soutěži. Bez posílení by však chrudimská rezerva pravděpodobně na soupeře neměla. Jenže jak to udělat?

V neděli dopoledne totiž čekal chrudimské áčko zápas v Domažlicích, kde mělo přenocovat. A cesta do chodského kraje je dlouhá. Proto to chtělo dřívější začátek než v 15.30. Hodinka by mohla stačit…

„Utkání se hraje už od 14.30 hodin, aby hráči A mužstva viděli celý zápas, po kterém hned odjíždějí k nedělnímu utkání do Domažlic,“ uvedl do pozvánky pro tisk vedoucí rezervy Martin Škrha.
Potud je vše v pořádku. A kde je zádrhel? V nepravdivém uvedení důvodu posunutí začátku utkání. Holické činovníky totiž ti chrudimští úspěšně oslovili s prosbou kvůli slavnosti, která má vypuknout hned po utkání. Že by Chrudim už předem slavila vítězství nad lídrem?

Holický trenér na předzápasový dotaz, jestli očekává posílení protivníka, odvětil:
„Zda bude soupeř posílen o nějaké hráče z A týmu nevím, ale to je věc trenérů. Každopádně to utkání může jenom prospět a přinést kvalitnější zápas,“ podotkl Jiří Tesař.

A jaká byla realita na trávníku u vodojemu?
Ze stabilních hráčů áčka nastoupil Luptovský, z „pendlů“ Kopecký, Vágner, Kroutil a Mastík. Poslední dva ale prakticky za áčko nehrají, Vágner se rozehrává po operaci kolena a Kopecký střídá vždy jen na pár minut.

Domácí fotbalisté nakonec opravdu zvítězili, a to 2:0. Žádný světoborný výkon však nepředvedli. Češi jsou sice také mistři světa v brečení a ukřivděnosti. Od Holic ale něco podobného nečekejte.

„Soupeř posílen hráči z áčka měl velmi dobře zvládnutý přechod z defenzivní činnosti před vlastním vápnem do ofenzivy na polovinu soupeře. Ve druhé půli jsem ale byl výkonem domácích zklamán, neboť jsem Chrudim řadil k favoritům soutěže. Soupeř se postavil v deseti před vápno a my nenašli skulinku ke gólové šanci. Celý poločas se odehrál na polovině domácích, kteří se málokdy potkali s míčem. Asi pětkrát se dostali na naši a z toho jednou dali gól,“ konstatoval Jiří Tesař.

#nahled|https://g.denik.cz/34/fd/k_prebor_sestava_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/34/fd/k_prebor_sestava.jpg|Krajský přebor - sestava 12. kola podle Deníku#
POTLESK

Pramen živé vody objevili zřejmě v Heřmanově Městci. Z posledních tří kol vytěžil sedm bodů a poskočil na předposlední příčku. Naposledy v derby s Hlinskem podal parádní výkon v první půli.
Domácí tvrze. Radost diváků, kteří to neměli na fotbal daleko, byla očividná. Sedm utkání skončilo tříbodovým ziskem „pořadatele“.
Děkovné dopisy letí do chrudimské schránky ze všech koutů kraje. Ukončila neporazitelnost Holic, čímž udělala soutěž zajímavější.

PÍSKOT

Chrudimské praktiky. Jednomu řeknou, že potřebují posunout začátek kvůli oslavě, druhému pak nepřímo, že se potřebují posílit o hráče áčka. Někde to nesouhlasí…
Šípkové Růženky z Třemošnice neprobudil ani Josef Málek, bývalý hráč Bohemians. Prohrál v Cerekvici.

STŘELCI

1. Kopecký (Chrudim B) 10
2. – 5. Ručka (Holice), M. Stejskal (Polička), Myšák (Česká Třebová) a Černík (Žamberk) 8

(zz)