Novinkou letošní sezony bude, že z krajského přeboru sestoupí dvě mužstva (dosud jedno), které nahradí první dva týmy z I.A třídy. Pokud však dojde k situaci, že z divize do Krajského přeboru Pardubického kraje nikdo nesestoupí, pak budou hrát dva barážové zápasy (doma, venku) patnáctý celek tabulky KP se třetím týmem I.A třídy. Vítěz získá právo účasti v nejvyšší krajské soutěži. Je nepochybné, že tato změna zatraktivní KP a zejména I.A třídu. Obě soutěže tak budou jistě zajímavé až do posledního kola.

Další novinkou je, že obsazování rozhodčích na jednotlivé zápasy a zprávy jednotlivých komisí již nebudou vycházet v Deníku tak, jako dosud, ale pouze na internetových stránkách Pardubického krajského fotbalového svazu.

Nové také je, že od nastávající sezony nebudou ke všem utkáním Krajského přeboru nominováni delegáti svazu. Ti se zúčastní v pátek 7. srpna 2009 od 16 hodin v České Třebové (v Národním domě – park Javorka) semináře. Na programu budou změny v pravidlech fotbalu, písemný test, dále budou projednány všeobecné zásady pro výkon funkce delegáta svazu a samozřejmě diskuse k projednávaným otázkám. Všichni pozvaní si s sebou vezmou průkaz delegáta svazu a psací potřeby. Účastnický poplatek činí 200 Kč. Úspěšné absolvování tohoto semináře je nutnou podmínkou pro zařazení na nominační listinu delegátů svazu Pardubického KFS pro podzimní část sezony.

(jma)