Radek Teplý: „Vrcholem emocí bylo, když sudí v 60. minutě za stavu 2:1 udělil domácím červenou kartu, ale po dohodě s asistentem to odvolal. Bylo těžké necítit se ukřivděně a soustředit se na hru."

KRAJSKÝ PŘEBOR

Žamberk Hlinsko 0:1

Miroslav Hebký, manažér FC Hlinsko: „Domácí zlobili, nás však podržel skvělým výkonem brankář Kopecký. Musím přiznat, že jsme podali zodpovědný výkon a o ten gól jsme byli lepší. Trenéru Olivovi se podařil tah se žolíkem, dorostencem Jeníčkem, který v 70. minutě střídal na hrotu Tomáše Boušku a po dvouminutovém pobytu na hřišti rozhodl toto utkání v náš prospěch. Ve středeční dohrávce hostíme Přelouč."

Polička Chrudim B 0:3

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Výhra 3:0 vypadá přesvědčivě, byli jsme produktivní a dokázali stoprocentně zužitkovat příležitosti, které jsme si vytvořili. Domácí se prezentovali důrazem především ze standardních situací a ve dvou případech jsme měli spoustu práce a v jednom i štěstí. Navíc nám v určitých fázích nefungoval úplně optimálně střed hřiště, jak v obrané, tak i útočné fázi, takže jsme až tolik nekontrolovali hru jak bych si přál. Nicméně jsme hráli souběžně s našim „Celtikem" a ten venku také zvítězil 3:0, takže panuje velká spokojenost s rozložením sil i tím, jak se povedlo poskládat obě sestavy. V Poličce jsme měli na lavičce i hráče U17, což je jenom dobře."

I. A TŘÍDA

Třemošnice Chrudim C 0:3

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Proti lídrovi tabulky jsme nastoupili ve velmi oslabené sestavě. Bez obou bratrů Rychnovských, střelce J. Luňáčka, Lipenského, Petra a Jarkuliše byl trenér Petříček nucen pozvat na výpomoc dorostence. V první půli jsme nevystřelili na bránu soupeře, ale k velkému obratu mohlo dojít po přestávce. To jsme zatlačili Celtik na vlastní půlku a vytvořili si v rozmezí 54. až 61. minuty tři gólové šance, leč bez využití. Pravidlo „ nedáš dostaneš" se opět potvrdilo. Holub střelou z 25 metrů nachytal Luňáčka v nedbalkách a dílo bylo dokonáno. Po tomto gólu se dostali do hry všichni povolaní dorostenci, kteří v těžké pozici v žádném případě nezklamali. Utkání se muselo divákům líbit. V nastoleném rychlém tempu se hrálo celých 90 minut."

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Na utkání, které bylo hráno ve vysokém tempu, jsme se dobře připravili s vhodně zvolenou taktikou k eliminaci střelce Šebka a aktivní rychlou hrou dosáhli zasloužené výhry. Tento úspěch je povzbuzením pro náš mladý kolektiv, který podržel brankář Kudláček."

H. Městec St. Hradiště 0:0

Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „Byl to jeden z nejslabších fotbalů v Bažantnici za poslední dobu. Nám se nedaří a hosté taky nic nepředvedli. Remíza je nakonec spravedlivým vyjádřením dění na hřišti."

Valy Bítovany 1:3

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „V zápase ve kterém jsme měli trvale herní převahu, jsme se nemohli gólově prosadit, ale byl to naopak soupeř, který po standardní situaci se ujal vedení. Tato nepříjemnost nás naštěstí nevyvedla z míry a trpělivou hrou jsme si dokráčeli pro zaslouženou výhru. Na 1. máje se v dohrávce ve Starém Hradišti se soupeřem, který se srdnatě pere o záchranu soutěže a proto musíme být obezřetní a tvrdou prací v tomto duelu uspět. Co se týče hráčů, tak mají nějaké šrámy a vzhledem k situaci, že hrajeme neděle středa neděle středa, musíme vice rozložit síly ."

I. B TŘÍDA

Hlinsko B Miřetice 1:0

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Jsme rádi, že jsme vyrovnané utkání zvládli a body zůstaly doma. Nebyl to příliš záživný fotbal, rozhodla bojovnost a vůle po vítězství."

Břetislav Řezníček, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro domácí. Tomáš Najman šel dvakrát sám na bránu a nedal, pak se těžko dělají body. Škoda vyloučení Tomáše Řezníčka po druhé žluté kartě. Bude nám v příštím utkání scházet."

Krouna Sezemice 0:1

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „V souboji o záchranu jsme celý zápas tahali za kratší konec. Sezemice vyhrály po zásluze a mohlo to být i vyšším rozdílem. Nám se nepovedlo zhola nic a po herní stránce to byl náš nejhorší výkon v soutěži. Bez bojovnosti nemůžeme uspět v žádném zápase, a to nás několikrát zachránil brankář Bárta."

Rosice Luže 1:0

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „Zápas v Rosicích jsme nezvládli střelecky, když většina času se odehrávala na domácí polovině. Byli jsme sice rozhodně aktivnější, ale bez střelecké koncovky. Domácí se dostávali před naši bránu z brejkových situací, jednu z nich však dokázali využít, když jsme si balón srazili do vlastní branky. Ve středu nás čeká domácí dohrávka se Slatiňany, tak doufáme že se střelecky probudíme."

H. Jelení Prosetín 4:1

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Předváděná hra a poločasový výsledek 1:1 nám dával šanci odvést si z Jelení minimálně bod. Ovšem ve druhé půli se naše plány začaly poněkud hatit. Prakticky jsme se nemohli dostat k bráně soupeře, všechny naše pokusy končily zdviženým praporkem a také začalo přibývat standardních situací v náš neprospěch. Vrcholem emocí bylo, když sudí v 60. minutě za stavu 2:1 udělil domácím červenou kartu, ale po dohodě s asistentem to odvolal. Bylo těžké necítit se ukřivděně a soustředit se na hru. Na druhou stranu jsme dělali stále se opakující chyby, které nás stojí body."

Načešice Kameničky 3:0

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Díky sousedům a chlastu jsem na fotbale zase nebyl a opět jsme soupeři nasázeli trojku. Pokud to tímto stylem bude pokračovat, bodů bude habaděj a já skončím na Želivu. Nedá se nic dělat, někdo se obětovat musí. Co se týče zápasu, tak rozdíl ve skóre mohl být daleko vyšší, ale kluci si zřejmě šetřili střelecký prach na středeční dohrávku prvního kola do Krouny. Ráno půjdeme do průvodu a odpoledne si uděláme výlet pro tři body na Vysočinu."

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Hrálo se na hodně špatném terénu a podle toho vypadala i hra, nemělo to s fotbalem moc společného. Domácí nakopávali balony a hráli hodně tvrdě, což jim rozhodčí pouštěl a viditelně byl na jejich straně. My se jen těžko vyrovnávali s tvrdou hrou a nerovností hřiště. Červena karta kterou jsme dostali brzy po začátku druhého poločasu, ovlivnila průběh zápasu.Nakonec jsem rád, že nemáme žádné velké zranění."

V. Mýto B Slatiňany 0:1

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „V nepříliš pohledném zápase jsme výhru doslova vydřeli. Utkání rozhodl vydařenou střelou v 64. minutě Trňák. Gól stál opravdu za to, byla to nechytatelná rána bez přípravy z 25 metrů pod břevno. Ale jinak oboustranně moc pohledného fotbalu hrstka diváků neviděla. Snad po dvou vyloženějších šancích na každé straně. My jsme od 68. minuty navíc hráli bez vyloučeného Málka (po dvou ŽK), dvě minuty před koncem k němu přibyl za podobné prohřešky i Koblasa. A tak konec zápasu jsme odehráli jen v devíti. Přesto jsme výhru udrželi a připsali si tak cenné 3 body z venku."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL

Program krajských soutěží na středu 1. května

Krajský přebor: Cerekvice n. L. Dobříkov, Hlinsko Přelouč, Moravany Polička (vše 17.00).

I. A třída: Dolní Újezd Pardubičky, Libchavy Heřmanův Městec, Staré Hradiště Bítovany (vše 17.00);

I. B třída skupina A: Hlinsko B Holice B (hř. Olšinky č. 2), Krouna Načešice, Rosice n. L. Horní Jelení, Luže Slatiňany, Miřetice Kameničky, Prosetín Řečany n. L., Sezemice Vysoké Mýto B.  Skupina B: Kunčina Lanškroun B, Verměřovice Česká Třebová B, FC Jiskra 2008 Pomezí (hř. Králíky), Morašice Sebranice (vše 17.00).