Martin Škrha: „Jsme rádi, že v derniéře s Vysokým Mýtem bude ještě o co hrát."

KRAJSKÝ PŘEBOR

Dobříkov - Chrudim B 0:1

Martin Škrha, vedoucí mužstva MFK Chrudim B: „Soupeře, který na jaře podává zlepšené výkony, jsme po velmi dobré kolektivní hře přehrávali a zaslouženě zvítězili. Mužstvo podržel brankář našeho A týmu Lukáš Mrázek. Jsme rádi, že v nedělní derniéře proti lídrovi z Vysokého Mýta bude ještě o co hrát a již nyní zvu naše fanoušky na tento vrchol sezony."

V. Mýto - Hlinsko 3:0

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Hrát se s favoritem sice dalo, ale my jsme nezvládli úvod zápasu. V první minutě jsme neuhlídali úvodní akci soupeře, za další čtyři minuty si dali vlastní gól a tím pádem bylo po zápase. I přes tuto naši ztrátu jsme si v průběhu celého zápasu jako již tradičně vytvořili gólové příležitosti, které bohužel nikdo neproměnil."

I. A TŘÍDA

Chrudim C - Bítovany 0:3

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Náš mladý tým s věkovým průměrem 20 let narazil na fotbalového soupeře, který svou zkušenost využil plně v gólovém zakončení a zaslouženě zvítězil. Bítovanům gratuluji k vítězství v soutěži a postupu do krajského přeboru."
Milan Kudrnka, trenér Bítovan: „Pro nás atraktivní derby mělo vcelku poklidnou atmosféru. Mladíci MFK se sice snažili vysunutým presinkem a nesmírnou bojovností eliminovat naši hru, ale kloudnou šanci si z toho nevytěžili. Naše obrana pracovala bezchybně, ovládli jsme střed hřiště a po stranách byli neustálou hrozbou. A když se nám podařilo z krajů obou poločasů skórovat, nebylo o vítězi pochyb. Za pěkný fotbalový zážitek děkuji všem aktérům na hřišti ."

Třemošnice - D. Újezd 2:0

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Téměř povinné vítězství se na domácím hřišti vydařilo a mužstvo potvrdilo na 100% moje slova publikovaná v páteční prognóze. Takže u nás panuje spokojenost."

H. Městec - Letohrad B 3:1

Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „O prvním poločase nebudu raději psát, ještě že si hosté dali těsně před přestávkou vlastní branku. V druhém poločase nejprve soupeř nedal penaltu, poté nám byl vyloučen Chudomel a nevypadalo to vůbec dobře. Toto vyloučení nám paradoxně pomohlo, když dvakrát zaůřadoval Hlaváč a my nakonec vyhráli."

I. B TŘÍDA

Prosetín - Miřetice 3:1

Jaroslav Havel, vedoucí mužstva Sokol Prosetín: „Především chci poděkovat všem hráčům za odpovědný výkon a korektní přístup k samotnému zápasu. Vítězství, které se rodilo od 4. minuty za pomocí hostujícího brankáře je naprosto zasloužené. Nepřísluší mi hodnotit výkon soupeře, ale podle předváděné hry v prvním poločase se takto o důležité body nehraje. I když úroveň zápasu nebyla špičková, tak diváci museli být spokojeni jeho dramatičností. Jsem moc rád, že poslední domácí zápas jsme zvládli i výsledkově, a tím se našim fandům omluvili za zbytečné domácí prohry, které nám značně ovlivnily konečné umístění."
Břetislav Řezníček, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „Góly jsme inkasovali po našich hrubých chybách a po obrátce, kdy jsme snížili na 3:1 a byla naděje s výsledkem ještě něco udělat, tak nás páni rozhodčí k ničemu nepustili. Pískali všechno tak, abychom na bodový zisk nedosáhli."

Luže - Kameničky 2:2

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „Derby mělo solidní úroveň a myslím, že skončilo zaslouženou dělbou bodů."
Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „."V prvním poločase jsme paradoxně měli více ze hry i šance, ale do kabin jsme šli s jednogólovým mankem. Po našem vyrovnávacím gólu se rodily šance na obou stranách, ale již neuhodilo. Musím přiznat, že se hrál celkově pěkný fotbal.

Hlinsko B - Slatiňany 2:0

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Jsme rádi, že jsme favorita zápasu dokázali porazit. Bylo to vcelku vyrovnané utkání, ale my jsme měli větší vůli po vítězství. Hráči odvedli kvalitní výkon, musím poděkovat i těm z „áčka", kteří i po sobotním zápase ve Vysokém Mýtě a následné rozlučce bojovali a pomohli rezervě k bodům."
Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany:
„O výsledku zápasu rozhodly posily z domácího áčka. Naši beci jim však k oběma gólům pomohli v obou případech svými hrubými chybami. Musím však objektivně konstatovat, že domácí vyhráli zaslouženě, byli totiž oproti nám daleko nebezpečnější v útoku a navíc nastřelili jednou břevno. Naši svou aktivitu vyjádřili sice v možná 20 rohových kopech, ale ani jeden z nich jsme ke skórování nevyužili. Největší naši šanci měl zhruba v polovině 2. půle D. Tesař, ale neproměnil ji, byť šel sám na brankáře. A tak zvenku opět odjíždíme bez bodu. Bohužel na jaře se to stává takřka pravidlem."

Krouna - V. Mýto B 1:2

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Sice jsme šli do vedení (tak jak je nám vlastní), ale soupeř zápas otočil. Naše chuť do hry nebyla taková, jaká by měla být. V tom byl mezi oběma týmy zásadní rozdíl. Celé jaro je jedno velké trápení a už si říkáme, aby byl konec."

H. Jelení - Načešice 3:2

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Utkání se hrálo za výborné atmosféry domácích diváků, kteří už slavili postup. Přesto jsme jim udělali malý škrt přes rozpočet, když jsme otočili stav z 1:0 na 1:2. Ale poslední dvě slova měli po přestávce domácí. Utkání se vyznačovalo jednou raritou. Zápas rozhodoval sice hlavní sudí, ale jinak jej řídil asistent číslo 2."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL