KRAJSKÝ PŘEBOR

Č. Třebová – Hlinsko

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „Doufám, že navážeme na středeční dobrý výkon při remíze 2:2 v Moravanech. Čeká nás výlet za dalším těžkým soupeřem a naší snahou bude opět nějaký bod dovézt, abychom udrželi solidní bodový náskok na naše pronásledovatele. Zdravotní stav některých hráčů zatím není dobrý, uvidíme po pátečním tréninku."

Cerekvice – Chrudim B

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Po náročné středeční dohrávce v Lanškrouně, kde jsme vyhráli 1:0, pokračujeme o víkendu opět na hřišti soupeře, tentokrát v Cerekvici. Soupeř obměnil po podzimní části kádr a na jaře se mu příliš nedaří. V žádném případě nesmíme na toto brát jakýkoliv zřetel a musíme se plně koncentrovat na náš výkon. Určitě bychom rádi pokračovali v dosavadní výsledkové sérii a herní pohodě."

I. A TŘÍDA

Chrudim C – Svitavy B

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Cesta k plnému bodovému zisku v tomto utkání vede přes výrazně zlepšený výkon v útočné fázi s účinnou koncovkou. Utkání se hraje v neděli od 17.00 hodin, o povrchu hřiště se rozhodne dle aktuálního počasí."

H. Městec – Bítovany

Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „Zápas s vedoucím týmem tabulky bude jistě zajímavý a doufám, že i kvalitní. V Bítovanech dělají fotbal ,,trošičku" jinak než tady v okolí. A určitě pomýšlejí na vyšší soutěž. Budeme se snažit podat co nejlepší výkon a udržet domácí neporazitelnost."
Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Středeční dohrávka se Zámrskem byla přesnou ukázkou toho, když hrají dvě mužstva z opačných pólú tabulky. Naše hra neměla náboj, velká převaha v držení míče sice přinášela zajímavé situace, ale jejich finální řešení bylo hrozné. A takhle jsme se protrpěli k výhře 1:0. Na druhou stranu divák viděl množství osobních soubojů, sedm žlutých a dvě červené karty u družstva Zámrsku. Takže tentokrát máme dobrý pocit jen z povinných tří bodů. V neděli pojedeme do Bažantnice s odhodláním neprodat kůži lacino, pokusit se bodovat, ale velký otazník visí nad zdravotním stavem hráčů po středeční dohrávce."

Třemošnice – St. Hradiště

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Konečně s uzdravenými J. Luňáčkem (3 góly a 2 asistence) a V. Rychnovským, jsme ve středeční dohrávce předvedla výborný výkon a s chutí rozstříleli rezervu Letohradu 8:0. Z počátku to však tak jednoznačně nevypadalo. Hosté totiž za stavu 1:0 trefili „spojnici" a měli několik dobrých příležitostí. Ovšem domácí krutě trestali každou chybu hostí. Od stavu 3:0 bylo na hřišti už jen jedno mužstvo. Doufejme, že volání o uzdravení části klíčových hráčů bylo vyslyšeno a v sobotu mužstvo zopakuje tento výkon s mužstvem Starého Hradiště. Pochvalu si ovšem zaslouží celé mužstvo, které tentokrát šlapalo na 100%."

I. B TŘÍDA

Sezemice – Miřetice

Břetislav Řezníček, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „Po zlepšeném výkonu ve středeční dohrávce v Rosicích, kde jsme přesto 1:2 prohráli, bychom chtěli přivézt alespoň bod. Mužstvo by mělo být kompletní, takže osobně doufám, že se s prázdnou vracet nebudeme."

Hlinsko B – Luže

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Po vydařené dohrávce (v Načešicích 0:0 ), kdy jsme hlavně ve 2. poločase favorita hodně potrápili, se budeme v domácím prostředí s Luží snažit bodovat. Čeká nás těžký soupeř s řadou kvalitních, zkušených fotbalistů, ale kluci se určitě v posledních zápasech přesvědčili,že pokud k zápasu přistoupí zodpovědně, tak mohou hrát s každým soupeřem na vítězství."

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „Tuto neděli zajíždíme do Hlinska, kde nás čeká těžké utkání, doufáme na navážeme na zlepšené výkony z posledních dvou zápasů a nějaké body domů přivezeme."

Krouna – Prosetín

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna: „Po středeční dohrávce v Horním Jelení, kde jsme se drželi pouze první půlku a poté nás soupeř přejel, bychom tentokrát v derby už chtěli konečně bodovat, i když naše situace je vážná. Chceme se pokusit přerušit sérii porážek, a i když Prosetín je silným soupeřem, v derby předem nelze určit favorita."

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „V Krouné nás nečeká lehké derby. I když jsou domácí na posledním místě tabulky, určitě nám nedají nic zadarmo. Víme, že měli zápasy dobře rozehrané, ale ke konci jich dost ztratili. Nám se před týdnem konečně podařilo zvítězit, což nás samozřejmě povzbudilo, proto musí být naší povinností plně se koncentrovat a chtít tříbodový zisk potvrdit."

Rosice – Kameničky

Michal Sádovský, trenér FK Kameničky: „Ve středeční dohrávce jsme jeli do Řečan pro bod a po vítězství 2:0 byla radost veliká. Výhra je povzbudivá do dalších zápasů. Osobně jsem spokojen, že máme za sebou všechny soupeře, kteří byli tabulkově před námi a teď už se těšíme na ta mužstva, která by měla být papírově slabší a lze tedy očekávat další přísun bodů."

Načešice – Slatiňany

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Po remíze 0:0 s rezervou Hlinska máme evidentně po postupových „ptákách" a teď se už můžeme bavit fotbalem bez nějakých nervů. Slatiňany mají jinou motivaci, ale pokusíme se je rozsekat na maděru."

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Nejdřív bych chtěl na dálku zpětně poděkovat fotbalistům Kameniček a Řečan, kteří přibrzdili naše dva největší soky na čele tabulky (Načešice a „Jeleny"), i když mi zkazili jediné dva tipy do Tip ligy. Ale určitě se na ně za to nezlobím. Nyní už si musíme pomoci sami. Právě tito dva soupeři nás teď totiž po sobě čekají. Nyní tedy cestujeme k okresnímu derby do Načešic. Načešičtí nás zatím doposud jako jediní ve Slatiňanech porazili, a tak jim máme co vracet. Doufám, že u nás nebude pokračovat pravidelná sinusovka ve výkonech (podprůměrný v Luži a následně výborný doma s rezervou Holic) a spíše si vzpomeneme na zápasy např. v Kameničkách nebo doma s Holicemi. Chybět nám zřejmě bude z Luže stále zraněný Vaculka, u ostatních to zjistíme asi až po pátečním tréninku. Určitě bychom chtěli hrát svůj kombinační fotbal – uvidíme, co nám dovolí soupeř."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL