KRAJSKÝ PŘEBOR

Chrudim B – Žamberk 3:0

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: „Celé utkání jsme měli pod kontrolou a krom neproměněných příležitostí se dá mužstvu sotva co vytknout. Snad právě lepší výběr místa a důraz v pokutovém území při zakončení nevyjádřil naši převahu a soupeře ušetřil slušného debaklu. Cením si práce a nasazení?celého týmu, který dovolil Žamberku jedinou střelu mezi tyče?za zápas a to z notné dálky. Ve středu zajíždíme do Lanškrouna, kterému se na jaře herně i výsledkově daří?což potvrdil vítězstvím nad lídrem tabulky a my se budeme samozřejmě snažit zopakovat náš dnešní výkon."

Hlinsko – Cerekvice 1:0

Roman Oliva, trenér FC Hlinsko: „V prvním poločase to byla z naší strany kvalitní hra, která byla narušena dvojím střídáním z důvodu zranění. Po změně stran jsme hráli špatně, neudrželi míč a z vypracovaných šancí jsme žádnou neproměnili. Soupeř bojoval, ale to bylo z jeho strany všechno."

I. A TŘÍDA

Bítovany – Letohrad B 4:0

Miloslav Kudrnka, trenér Bítovan: „Jak jsem předvídal, šlo o velmi náročný zápas, který jsme zvládli. Z prvopočátku jsme si vytvořili územní převahu, hráli koncentrovaně a úsilí završili vedoucím gólem. Poté jsme polevili v koncentraci, začali hrát moc složitě, čehož soupeř okamžitě využil, přitvrdil hru a jednoduchými kolmicemi nás přinutil zmobilizovat síly, zpřesnit hru a dvěma góly do šatny zlomit jeho odpor. Druhá půle vyzněla jasně v náš prospěch i když gólově už nebyla tak úspěšná. Děkuji všem hráčům za předvedený a hlavně kolektivně pojatý výkon. Na středeční dohrávku se Zámrskem se nijak zvlášť nepřipravujeme, protože se jedná v krátkém časovém rozmezí o čtvrtý zápas. Samozřejmě ho chceme zvládnout, a proto naše úsilí je směřováno k obnově sil. Na adresu soupeře chci podotknout, že zápasy se Zámrskem byly vždy velice atraktivní, a proto zvu všechny naše příznivce. "

Zámrsk – H. Městec 0:2

Rostislav Pilný, asistent trenéra Jiskry H. Městec: „Na malém hřišti v Zámrsku jsme se sice ujali hned v 1. minutě vedení, ale to bylo z naší strany na dlouhou dobu všechno. Hrál se oboustranně nervozní zápas s řadou tvrdých zákroků. Ve II. půli jsme po rohu vstřelili druhý gól a utkání ,,dokopali" k výhře. Mrzí nás nedisciplinovanost kapitána Hlaváče, který se nechal zcela zbytečně vyloučit za nesportovní chování."

Pardubičky–Třemošnice 3:2

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Pokud chceme pomýšlet na úspěch na hřištích soupeřů, musíme ovšem odjíždět v maximální míře hráčsky zajištění. Omluvu (ještě velice diskutabilní) od hráče nelze přijmout přece v den zápasu. Mám tím na mysli největší příčinu neúspěchu. A to zranění jediného brankáře Vojáčka za stavu 0:0. To bylo příčinou dvou obdržených gólů. Druhou příčinou byl (a v letošní sezoně to je snad podruhé, co si stěžujeme) jednostranný metr rozhodčího. Dále se k tomu nechci vyjadřovat."

Chrudim C – Srch 0:0

Jiří Hlavatý, trenér MFK Chrudim C: „Předvedeným výkonem se slabou útočnou hrou jsme si nedokázali poradit s obranným blokem Titaniku. Jedinou gólovou příležitost po rohovém kopu jsme neproměnili, soupeři šanci po brejku zneškodnil Liebelt a utkání tak skončilo bezbrankovou remízou."

I. B TŘÍDA

Miřetice – V. Mýto B 0:5

Břetislav Jeřábek, vedoucí mužstva Tatranu Miřetice: „Výsledek hovoří jasnou řečí. Musíme se rychle vzpamatovat, abychom se s podobnými výkony nenamočili do sestupových starostí."

Slatiňany – Holice B 4:1

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Přestože nám chyběli čtyři hráči základní sestavy, naši si vzali poučení z prvomájové prohry v Luži a obávaného soupeře doslova „přejeli". Hosté kromě jediného gólu v 84. minutě měli už jen jednu šanci, zato naši při přesnější střelbě klidně mohli docílit dvouciferného skóre. Tak byl zápas dvou předních celků tabulky jasný. Chválím celé družstvo za velmi dobrý výkon. Jen aby nám chuť hrát fotbal vydržela dál. Teď zajíždíme na horkou půdu do Načešic a pak hostíme Horní Jelení. Takže žádné oslavné vyhlídky do nejbližších dvou zápasů. Tady se bude asi lámat postupový chleba."

Řečany – Načešice 1:0

René Brandstein, vedoucí mužstva Mezilesí Načešice: „Zápas byl hodně tvrdý a nervózní. Druhý poločas a zejména jeho konec vypadal, že se odehrává někde v Bejrutu, takový to byl masakr. Na zapisování karet (a to jich ještě půlka nebyla udělena) by člověk potřeboval nějakou sličnou asistentku aby to všechno stíhal zaznamenávat. To všechno je ale malá ryba, nejhorší je, že body jsou fuč. Nedá se nic dělat. Jedna bodová série skončila, ve středu se pokusíme v dohrávce doma proti Hlinsku rozjet další a třeba ještě delší."

Kameničky – H. Jelení 2:2

Kamil Sádovský, trenér FK Kameničky: „Zrodila se zasloužená remíza po oboustranném pěkném fotbalu plném nasazení. Dvakrát jsme museli vyrovnávat náskok favorita, když úvodní gól jsme si dali vlastní. Alespoň že se nám podařilo v závěru srovnat skóre."

Prosetín – Rosice 2:1

Radek Teplý, trenér Sokola Prosetín: „Konečně jsme si mohli po zápase zakřičet vítězné „cigi caga". Na druhou stranu víme, že herně to stále ještě nebylo nejlepší, ale momentálně musíme být vděční za tento dílčí úspěch a od něho se odrazit do dalších zápasů."

Luže – Krouna 2:1

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva Luže: „O naši výhru se postaral nestárnoucí Dvořák, který otevřel skóre a poté přihrál na druhý gól. Bojovný nováček spoléhal na brejky, ale jeden mu vyšel až v závěru, takže nestihl urvat alespoň bod."

Michal Potužák, trenér Sokola Krouna:
„Snížení skóre přišlo příliš pozdě na to, abychom si odvezli alespoň bod. Hra se odehrávala v mírné režii domácích zúročené dvěma góly. Bohužel jdeme od porážky k porážce a nevypadá to s námi dobře."

Sezemice – Hlinsko B 2:1

Zdeněk Eis, trenér FC Hlinsko B: „Naprosto zbytečná prohra, kdy jsme body darovali soupeři svým laxním přístupem k utkání. Snaha ve 2. poločase již nic nepřinesla a z bodů se radoval soupeř, který bojoval, a to mu na nás stačilo. Nyní nás čeká další dohrávka v Načešicích, kde musíme podat mnohem lepší výkon."

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL

Pro dopisovatele: O zítřejším svátku se hraje řada fotbalových dohrávek. Vzhledem k nedostatku místa a časné uzávěrce žádáme dopisovatele, aby nám z okresních soutěží neuváděli sestavy (jen výsledek a střelce). U kraj. soutěží je obvyklý rozsah. Informujte nás co nejdříve po utkání.