V desátém kole nejvyšší krajské soutěže završili nevídaný výsledkový kotrmelec fotbalisté Stolan. Ti před týdnem prohráli v Poličce 0:4, ve středeční dohrávce stejným skóre dokázali zvítězit v Lanškrouně a tentokrát rovněž 0:4 podlehli doma Svitavám.

Třemošnický nováček nenašel zbraň na obranu Chocně a především na reprezentačního futsalového gólmana Gerčáka, takže se musel spokojit s bezbrankovou remízou. Další novic od chrudimského Vodojemu statečně bojoval v Holicích, ale vyšel opět bodově naprázdno, takže zůstává na poslední příčce tabulky.

Těžkou úlohu měl celek Hlinska, který se potácí v herní krizi, když do jeho Olšinek přicestoval suverénní lídr ze Živanic. Největší favorit soutěže, ještě na jaře divizionář z Pardubicka na Vysočině chtěl potvrdit své kvality. Hlinečtí však tentokrát svým výkonem mile překvapili a dokázali „urvat“ soupeři zvučného jména alespoň bodík.

Stolany – Svitavy 0:4

Svitavští začali utkání kvalitnější hrou, na kterou domácí fotbalisté naopak odpovídali bojovností. Bohužel je v „rozletu“ srazila 12. minuta, kdy si Kučera dal vlastňáka.

Šance k vyrovnání se naskytla Starému, jehož tutovku však vychytal možná i s nezbytnou trochou štěstí Lampárek. Poté při tlaku Stolan přišel ve 38. minutě brejk Kroulíka a Kramařík podruhé lovil míč ze své sítě.

V nástupu do druhého poločasu domácí celou čtvrthodinu soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili, až přišla 77., kdy Kroulík ze dvaceti metrů „angličanem“ vymetl stolanskou svatyni a to samé zopakoval v 88. Ovad. Výsledek je pro Stolany dost krutý, ale taková je bohužel realita.

Fakta - branky: 38. a 77. Kroulík, 12. vlastní Kučera, 88. Ovad. Stolany: Kramařík – Kučera, Popelka, Jedlička, Celar – Zavřel (70. Junek), Jenka, Černohubý, Starý (46. Jiroušek) – Kopp, Štainaz. Svitavy: Lampárek – Zatočil, Uhlíř, R. Jelínek, Novák – Horák, Kroulík (88. Bandouch), Valta, O. Jelínek – Čížek, Ovad.

Hlinsko – Živanice 1:1

Hlinečtí fotbalisté již bez Jůna (do konce sezony hostování ve Vysoké nad Labem) začali proti velkému favoritu bez bázně a hany a výsledkem byla přenádherná vedoucí branka Michala Boušky ve 39. minutě. Bohužel pro domácí na ni za pouhé tři minuty Živaničtí odpověděli vyrovnávací brankou Baloga.

Utkání se muselo početné návštěvě 250 diváků líbit. Hlinečtí dokázali, a to nejenom sobě, že dokáží hrát lepší fotbal, než jaký předváděli ve středeční dohrávce s posledním Dobříkovem.

Fakta - branky: 39. M. Bouška – 42. Balog. Hlinsko: Žejdlík – Koudelka, Kysela, Cestr, Veselský – P. Novák, Cach, M. Bouška, Cepl – T. Bouška, Šulc (57. Holec, 90. J. Novák). Živanice: Mareček – Moravec, Michal, Ferčák, Macháček (54. Hanovec), Čech, Hrmo (63. J. Jedlička), Grol, Černík (74. T. Jedlička), Mocanu, Balog.

Třemošnice – Choceň 0:0

Utkání nováčka nejvyšší krajské soutěže se zkušeným starousedlíkem přineslo vyrovnaný fotbal. Hosté se představili jako zkušený celek, ve kterém dominoval stopér Grůz a reprezentační futsalový brankář Gerčák. Domácí se snažili a vytvořili si mimo jiné tři vyložené brankové příležitosti, ale kanonýr Šebek v nich vždycky ztroskotal na Gerčákově umění. Největší potlesk opět sklidil střídající extrenér pražské Slavie Karel Jarolím, který necelou půlhodinku před koncem utkání nahradil V. Rychnovského. Dělba bodů nakonec byla vcelku spravedlivá.

Fakta -Třemošnice: Vojáček – O. Rychnovský (83. Lipenský), Hluchnik, Škopek, Culek – J. Vančura, Lebduška, O. Vančura (78. Smutný), V. Rychnovský (64. Jarolím) – Šebek, Hanousek. Choceň: Gerčák – Grůz, Kaplan, Šrut, Baborák – V. Smejkal (90. Dostál), Chleboun, L. Smejkal, Harušťák – Bílek, Šabata (87. Seidenglanc).

Holice – SK Chrudim 2:0

Již ve 14. minutě vstřelil po úniku D. Velinského gól Ručka, ale pro odmávaný ofsajd neplatil. O minutu později byl gólmanem Lankašem faulován Englich, ale nařízenou penaltu Kopřiva neproměnil. Míč se odrazil od tyče.

Poté měl střeleckou příležitost Veverka, ale mířil těsně vedle. Ve 30. minutě J. Englich ukázkovou střelou napálil míč napříč brankou do sítě a domácí vedli 1:0. Ve druhé půli Holičtí spálili několik šancí, tu největší když se ve vápně uvolnil D. Velinský, ale jeho koncovka byla neškodná. Po gólu volal i brejk Ručky.

Vítězství si domácí pojistili až v 78. minutě Udržalem – 2:0.

Chrudimský nováček se však nevzdával, velkou šanci neproměnil Štursa, poté úřadoval Hauf. Nejprve jeho střelu mířící do šibenice zmařil výtečným zákrokem Branda, o chvíli později týž střelec orazítkoval břevno holické branky. Hosté na body opět nedosáhli a ještě se jim zranil stopér D. Lankaš.

Fakta - branky: 30. J. Englich, 78. Udržal. Holice: Branda – T. Krpata, Kopřiva, Kašpar, Skalický – Betlach (59. Jar. Krpata), Machatý, D. Velinský, Udržal (80. Starý) – Englich (69. Ručka). SK Chrudim: R. Lankaš – Dvořáček, D. Lankaš (74. Harenčák), Martin Pudil, Štursa – Kříž, Hauf, Lištván (56. Michal Pudil), Šebek (69. Soukup) – Kořínek, Veverka.

Další utkání

Lanškroun – Dobříkov 3:0
Branky: 53. D. Šilar ml., 77, Krejsar, 83. Vaško. Lanškroun: Jaroš – Macháček, Vaško, Kristek, M. Šilar – D. Šilar ml., Švercl (83. Šenkýř), R. Mizerák (89. Farkaš), Fait – Petík (87. Šebrle), Krejsar. Dobříkov: Jadrný – Dostál, P. Horníček, Hořejší, Barták – Malý (77. Rychtařík), Hoffman (46. Lebeda), Houžvička (83. Valla), Karela – J. Horníček, Zahradník.

Srch – Žamberk 2:2
Branky: 9. Škvrňák, 59. Špryňar – 14. a 74. P. Huška Titanic Srch: Mičjan – Brož, Tryner, Vysoudil, Dušek – Hausner (65. Chocholouš), Samčenko, Kvírenc (87. Víšek), Škvrňák – Vágner (46. Špryňar), Hurta. Žamberk: Rolf – Franke (46. Bartoň), Šedivý, Ramba, Šponar – Cvik, Kos, Jírů, Vl. Huška– Menzel (85. Dvořák), P. Huška.

Č. Třebová – Polička 1:1
Branky: 75. Myšák – 4. Opina. Č. Třebová: Křivka – Keprt, Petr, Vomáčka, Kubásek – Čikl, Grepl, Macko, Hurt (46. Abt) – Myšák, Pešek (83. Rejsa). Polička: Dobeš – Jílek, Pavliš, Škoda, Scheib (72. Stodola) – Rattanong, Švec, Čípa, Mužík – Opina, Stejskal.

Pardubice B – V. Mýto 4:0
Branky: 15. a 77. Brychta, 51. T. Kakrda, 79. Javůrek (pen.) FK Pardubice B: Zavřel – Novotný, Javůrek, Baldrych, Konvalina (65. V. Kakrda) – Buriánek, F. Uhlíř (83. Beran), Růžička, Vanžura – T. Kakrda (69. Rydval), Brychta. Vysoké Mýto: Till – Dvořák, Krýda, Valášek (70. Novák), Vostrčil – Svoboda, M. Chadima, Podmajerský, Sejkora – Štancl, Sedlák.