Lanškroun – Třemošnice 1:1 (0:0).

Prvních třicet minut se na hřišti nic podstatného nedělo. Obě mužstva pozorně bránila. Ve 33. minutě hosté udělali technickou chybu, když brankář chytil do ruky míč od spoluhráče. Domácí zahrávali z malého vápna nepřímý kop, ale střelu po zemi brankář vyrazil. Vzápětí se mohli dostat do vedení hosté, ale Šebek nedokázal své sólo proměnit. Nástup do II. půle vyšel lépe hostům. V 58. minutě dostal ideální přihrávku do volného prostoru Vojtěch Rychnovský, obešel brankáře Jaroše a prázdnou bránu neminul. Domácím se podařilo vyrovnat v 76. minutě, když byl sražen v pokutovém území Fait a Šišan penaltu bezpečně proměnil.

Fakta - branky: 76. Šišan (pen.) – 58. V. Rychnovský. Lanškroun: Jaroš – Šišan, Popelář, D. Šilar st., Stasiowski – D. Šilar ml. (Savych), Fait, Novák – Richtr, Krejsar (Mizerák). Třemošnice: Žďánský – O. Rychnovský, Kalina, Konášek, Culek – J. Vančura, Lebduška, O. Vančura, Kutílek (81.Hanousek) – Šebek (75. Smutný), V. Rychnovský (73. Tyle).

Hlinsko – SK Chrudim 5:1 (3:1).

Oba celky na jaře pouze jednou prohrály, a tak okresní derby slibovalo potřebný náboj. Hosté přijeli s ambicemi odvézt si i z Vysočiny nějaké body. Ve 14. minutě se zdálo, že tomu tak může být, protože otevřel skóre Michalec po umístěné střele. Chrudimští se zlobili ve 37. minutě, když T. Bouška vyrovnal z penalty na 1:1.

Domácí dvěma góly „do šatny“, které zaznamenali Slavík a Holec, získali dvoubrankový náskok a nebylo prakticky co řešit. Když si v 55. minutě dal čistokrevného „vlastence“ Lankaš bylo jasno už definitivně a nečekaně vysokou výhru týmu z Vysočiny završil v poslední minutě Slováček. Hlinečtí tak pokračují ve vynikajících jarních výkonech.

Fakta - branky: 37. T. Bouška z pen., 44. Slavík, 45. Holec, 55. vlastní (Lankaš), 90. Slováček – 14. Michalec. Hlinsko: Kopecký – Holec, Urubčík, Marek, Cach – Novák, M. Bouška, T. Bouška (80,. Veselský), Slováček – Slavík (65. Holubec), Jůn. Chrudim: Dušek – Pudil, Motyčka, Nevečeřal, Kuchta – Lištván (46. Koreček), Hýsek, Beneš, Lankaš – Michalec, Tejnecký (31. Harenčák).

Stolany – V. Mýto 3:1 (0:0).

Stolanští podruhé pod vedením nového trenéra Romana Olivy předvedli sympatický výkon a po pěti jarních porážkách vždy s nulou dokázali vstřelit hned dva góly a připsat si v boji o záchranu tři veledůležité body. Potěšili tím nejvíce svého manažera Miroslava Hebkého, kterému dali hezký dárek k jeho 52. narozeninám. Navíc se ve Stolanech objevil nedávný hráč SK, Slovák Patrik Šimon, který dnes podniká v Curychu, a o poločasové promluvě v jejich kabině jim jeho povzbuzení zřejmě prospělo.

Úvodních dvacet minut se hrálo od vápna k vápnu, ve 23. Štancl z úhlu pozorného Báču nepřekvapil. O dvě minutu poté šel Kopp sám na branku Novotného, ale zblízka překopl! Ve 40. Szaniszlo v šanci netrefil. V 54. stopér Starý zachraňoval nebezpečí na brankové čáře, ale s příchodem „žolíka“ Chmelíka v 62. minutě se pro domácí vše v dobré obrátilo. V 65. po akci Jenky se trefil právě Chmelík – 1:0. Znamenalo to přetržení nelichotivé šňůry bez vstřeleného gólu, která trvala 723 minut! V 70. po faulu na Chmelíka z penalty Eis nedal Novotnému šanci – 2:0. V 73. po rohovém kopu hostí míč sedl na kopačku Sedláka, jenž z voleje snížil na 2:1. Pak ještě v 88. domácí Černohubý nastřelil břevno soupeřovy branky. Při odchodu do kabin sklidili domácí hráči potlesk za předvedený výkon. Zasloužili si ho!

Fakta - branky: 65. Chmelík, 70. Eis z pen. – 73. Sedlák. Stolany: Báča – Těšitel, Starý, Rychtera, Kučera – Ždímal (70. Růžička), Eis, Černohubý, Jenka – Kopp (90. Chvojka), Szaniszlo (62. Chmelík). V. Mýto: Novotný – Dvořák, Krýda, Pecháček, Jílek – Hofman, Čejka, Podmajerský, Sejkora (55. Pešek) – Sedlák, Štancl.

Další utkání

Pardubice B – Holice 3:1
Branky: 27. Javůrek, 79. Rydval, 85. Sklenář – 36. Machatý. FK Pardubice B: Žák – Buriánek, Baldrych, L. Kopřiva, Javůrek – V. Kakrda (64. F. Uhlíř), Růžička, Hundák, Vanžura – Sklenář (88. Novotný), Vágner (31. Ryd〜val). Holice: Guldán – Černý, T. Kopřiva, Pištora, Skalický – J. Krpata, Chvála (72. Jedlička), Machatý, Starý – Molek (38. Englich), Ručka.

Č. Třebová – Choceň 0:0
Česká Třebová: Křivka – Síbrt, Keprt (57. F. Abt), Petr, Vomáčka – Švec, Grepl, Kubásek, Macko (69. Červ) – Čikl, Lubomír Myšák. FK Agria Choceň: Gerčák – Baborák (78. Konárek), Dostál, Seidenglanz, Kaplan – J. Vera (86. V. Vera), L. Smejkal, V. Smejkal D. Šilar – Dědič (89. Uher), Šabata.

Srch – Živanice 0:3
Branky: 10. Mocanu, 17. Ferčák, 36. Michal. Srch: Mičjan – Tryner (46. Cincibuch), Vysoudil, Morávek, Bříza – Slováček, Kašpar, Kavka, Brož, Hurta – Dušek (78. Víšek). Živanice: V. Černík – Žák (72. Hanovec), Vrážel, Ferčák, Michal – Konečný (75. Balog), Mocanu, Jedlička, Janecký – Kaciáň, J. Černík (58. Čech).

Dobříkov – Polička 0:2
Branky: 32. Pavliš, 60. Netolický. Dobříkov: Lukes – Houžvička (67. Rychtařík), Dostál, P. Horníček, Hořejší – Malý, Zahradník, Z. Barták, Karela – Lebeda, Klapal. Polička: Dobeš – Pavliš, Jílek, Škoda, Čípa – Navrátil, Švec, Netolický (84. Kovář), O. Petr (46. Scheib) – Stejskal, Mužík (87. Opina).

Žamberk – Svitavy 2:1
Branky: 52. P. Huška, 88. Ulvr – 84. Kroulík. Žamberk: Saňák –Ulvr, Franke, Šponar, Šebrle – Pavelka (59. Bartoň), Plundra (85. Pešek), V. Huška, Cvik – P. Huška, Jírů (68. Dvořák). Svitavy: Lampárek – Uhlíř, Zatočil, Jelínek, Horák (82. Bandouch) – L. Urban, Kroulík, Novák, Čížek – Brůna (26. O. Urban), Ovad.