Výrok kola:

„Chybělo nám šest hráčů ze základu. Kluci si sáhli na dno a všem děkuji, snad jen Vaškovi Smutnému o trochuvíc.“

Miroslav Teplý, trenér ŽSK Třemošnice

Oba aspiranti trůnu v sobotu měli spíše lehčí trénink, soudě podle výsledků. Lídr ze Živanic rozstřílel Hlinsko půltuctem gólů, ale do poločasu to na takový výsledek nevypadalo. Tým z Vysočiny v notně improvizované sestavě sice dvakrát inkasoval, ale i ten měl docela slibné šance. Když však v úvodu II. půle inkasoval potřetí, tak to hosty definitivně zlomilo.

Pardubická rezerva ve Vysokém Mýtě zdeptala soupeře čtyřmi góly během pouhých dvanácti minut a domácím povolila čestný úspěch až v závěru. Rozdíl na špici tabulky tedy zůstává o jediný bodík. Ale to se může již v neděli změnit. Pardubičtí totiž přivítají Živanice ve své Vinici a rozhodně jim nehodlají nabídnout nějakou příjemnou sklizeň. V každém případě bude po tomto šlágru kola v otázce postupu možná jasněji.

Ve spodních vodách tabulky zůstává vše při starém. Trio nejvíce ohrožených prohrálo, i když poslední Srch v Žamberku docela smolně 1:2 brankami v závěru obou poločasů. Solidně se držel i předposlední Lanškroun, který podlehl nejtěsnějším rozdílem v Dobříkově. To pořádnou „dardu“ utrpěly Stolany na hřišti třetích Svitav. Hosté zřejmě čekali, že soupeř bude pokračovat v nepřesvědčivých výkonech z posledních kol, kdy si na jeho konto polepšily některé „potřebné“ týmy. Ale to byl mylný odhad, který nepočítal mimo jiné s tím, že při střelecké chuti bude futsalista Radovan Kroulík, který se poslední dobou nevejde do nabité sestavy mistrovského Era–Packu Chrudim, a tak je na míč pořádně hladový.

V boji o záchranu mají Stolany ovšem znatelnou výhodu. Vedle nezanedbatelných zkušeností z předchozích sezon, kdy se nezřídka zachraňovaly až na poslední chvíli, mají v duelech se svými konkurenty ze dna tabulky výhodu domácího prostředí. A pokud jí dokážou využít, tak už budou pomalu za vodou.

Zbývající zápasy se hrály již víceméně jen pro čest a slávu soupeřů z klidných vod tabulky. A tak Poličku nemusí moc mrzet domácí porážka s Českou Třebovou 1:2. Radost ze shodných výher 3:1 měli oba nováčci z Chrudimska. Spokojenější byl celek Třemošnice, který dokázal vyhrát bez šesti hráčů základní sestavy v Chocni. „Kluci si sáhli na dno a všem děkuji, snad jen Vaškovi Smutnému o trochu víc,“ chválil své bojovníky trenér Miroslav Teplý. Pohoda vládla i u chrudimského Vodojemu, kde hattrick Romana Michalce zničil Holice.

Sestava 25. kola krajského přeboru Pardubicka ve fotbale.