Stolany – Vysoké Mýto 3:1

Branky: 8. a 61. Antoš (druhá z pen.), 16. Kučera – 40. Sedlák.

Domácí tým manažera Hebkého se představil ve vylepšené sestavě, než ta, která odjela minule z Hlinska s debaklem. Na hřišti to bylo hned znát, v závěru utkání sklidili Stolanští potlesk na otevřené scéně, což toto hřiště dlouho nepamatuje.

Do první šance se dostal v šesté minutě vysokomýtský Chadima. Protože ji nevyužil, po dvou minutách následoval trest: v obraně hostí se nejlépe orientoval Antoš a bylo to 1:0. Pak zatáhl za záchrannou brzdu Chvojka, naštěstí to spravila jen domluva. V 16. začala stolanská akce u Kučery, míč šel několikrát z nohy na nohu, až autor akce dorážel na 2:0.

Hosté se snažili o otevřenou hru, ale měli vychýlenou mušku. Domácí těžili ze hry svého nejlepšího hráče Jiřího Antoše, ne však všechny akce končily úspěšně. Po půlhodině hry dělovku Krýdy vytěsnil pozorný Byrtus na roh. Poprvé a také naposledy přelstil domácí obranu kanonýr Sedlák ve 40. minutě, jenž gólem do šatny znovu dostal svůj tým do hry. Ten také po změně stran vyvinul tlak, ale mohl na otevřenou hru doplatit, když po akci Antoš – Zavřel zachránil pohromu brankář Kovařík.

V 61. však po faulu ve vápně nařídil sudí Čech penaltu, kterou Antoš bezpečně proměnil – 3:1. Bitva před 80 diváky pokračovala, nervozita přibývala. Kromě osmi žlutých karet v poměru 3:5 uviděl hostující Sedlák v 70. minutě ČK.

Převaha o jednoho hráče v poli byla u Stolan znát, avšak šance Kučery (poslal míč podél branky mimo) a Štejnze (z loženky mířil vedle) již zůstaly nevyužity. U vítězů se líbili mladý stopér Chvojka, záložník Kučera a především střelec dvou branek Antoš.

Stolany: Byrtus – Zlatohlávek, Chvojka, Jedlička, Junek – Kučera, Eis, Antoš (85. Vávra), Zavřel (76. Těšitel) – Velinský (90. Capoušek), Štajnz. Vysoké Mýto: Kovařík – Dvořák, Podroužek, Bartoš, Vostrčil – Vaníček (84. Koblížek), Krýda (81. Svoboda), M. Chadima, Sejkora (84. Winter) – Štancl, Sedlák. (dom)

Srch – Hlinsko 2:3

Branky: 32. Špryňar, 57. Dušek – 55. Máša, 67. P. Novák, 69. Slováček.

Titanic vstoupil do zápasu s novými hráči Jeřábkem a Morávkem (oba FK Pardubice). A právě útočník Jeřábek byl hlavně v první půli hodně vidět. Dokázal si dobře pokrýt míč, několikrát vpadl do hlinecké obrany a připravoval šance pro svého parťáka v útoku. A právě po jedné z jeho akcí, gólově zakončoval ve 32. minutě Špryňar.

Hned po vstřelené brance zahrozili hosté z trestného kopu, ale Mičjan střelu Cestra k tyči zlikvidoval. V samotném závěru se sám před hostujícího gólmana dostal Samčenko, ale hlinecký obránce v posledním zlomku vteřiny dokázal gólovou situaci odvrátit.

Po přestávce začal Srch aktivně, ale v 55. po rychlém protiútoku inkasoval. O dvě minuty později Jeřábek připravil další gólovku pro Špryňara, ale ten nedokázal prostřelit vybíhajícího gólmana. To se však povedlo následně Duškovi, který s ledovým klidem poslal domácí do vedení. To jim ale vydrželo pouze deset minut, když po akci Hlinska Mičjan míč pouze vyrazil a dorážející futsalista P. Novák byl připraven rychle skórovat.

Hráči Srchu byli po tomto zbytečném gólu natolik rozhození, že o dvě minuty později přišla opět hrubka a další futsalista Torfu Pardubice, Slováček, poslal hosty do vedení.

Chyby Srchu pokračovaly i nadále, ale Mičjan už žádný míč za svá záda nepustil. Jelikož se do konce zápasu nekonala ani žádná přímá střela na branku Hlinska, připsal si Titanic druhou porážku v nové sezoně.

Srch: Mičjan – Chocholouš, Morávek, Klofanda (70. Biško), Sivák (81. Víšek) – Hausner (68. Urbanec), Rychtera, Samčenko, Dušek – Špryňar, Jeřábek. Hlinsko: Kopecký - Kysela, Cestr, M. Bouška, Jůn - Máša, T. Bouška, Sigan, P. Novák - Slováček, Slavík (62. Hrubý).

Další výsledky

Svitavy – Holice 2:0
Branky: 25. Čížek, 90. Ovad z pen. Svitavy: Lampárek – Bandouch, Kroulík, Zatočil, Beránek (74. L. Jukl) – R. Jelínek, Chlup (80. Kubík), Horák, Čížek – Šilar, Ovad (90. + 2. Frolo). Holice: Ondráček – Skalický, Pištora, Zeman – Machatý, J. Velinský, Strnad, Ručka – Zběhlík (75. M. Horyna), Pauker (57. Udržal) – Budinský.

Dobříkov – Žamberk 0:0
Dobříkov: Lukes – Barták, P. Horníček, Karela, Dostál – Jehlička, Stříteský (80. L. Rychtařík), Klapal, Houžvička, – Michek, Jelínek (59. Zahradník). Žamberk: Mačát – Kos, Šedivý, Šponar, Huška – Pavelka (35. Novotný, 65. Menzel), Ulvr, Ulrych (46. Dvořák), Jírů, Franke – Židík.

Č. Třebová – Pardubice B 1:2
Branky: 37. Švec – 12. J. Uhlíř, 26. F. Uhlíř. Č. Třebová: Hejl – Mazal, Lněnička, Kubásek, Švec – Vacek, Štěpán (80. Vyhnánek), Zadražil, Macko – Urbanec (45. Grepl), Dvořák (68. Voleský). FK Pardubice B: Branda – Cincibuch, Pospíšil, Chvála, Tměj – Kavka (69. Beran), F. Uhlíř, Buriánek, Vanžura (75. Baldrych) – J. Uhlíř, Veverka (80. Hataš).

Letohrad B – Choceň 1:1
Branky: 26. Šabata – 75. Černaj. Letohrad B: Pěnička – Černaj, Kail, Strasmeier, Moravec – Tóth (67. Dušek), Čejka, Řehák, Šponar (84. J. Černohous) – Ulbrich (87. Kalát), P. Černohous. Choceň: Gerčák – V. Smejkal, Kaplan, Lesák, Grůz – Souček, Baborák (79. Krejza), Vera, Smola – Šabata (86. Stavrevski), Bálek.

Lanškroun – Polička 2:2
Branky: 35. a 85. z pen. Stasiowski – 17. Opina, 45. Netolický. Lanškroun: Marek – Stasiowski, Šilar, Šenkýř, Macháček – Farkaš, Pobořil (30. Richtr), Mizerák, Šišan – Fait, Šebrle (46. Petik). Polička: Prokop – Škoda, O. Petr, J. Petr, Stoklásek – Čípa, Švec, Netolický, (65. Stejskal), Král – Navrátil (67. Opršal), Opina.

M. Třebová – Sl. Pardubice 1:1
Branky: 90. Švanda z pen. – 48. Kočí. Moravská Třebová: Vykydal – Huryta, Králíček, R. Šatník – M. Sedláček (26. Strouhal), Potáček, Křivánek (76. Staněk), Holly, Švanda – Večeřa, P. Šatník. FK Slovan Pardubice: Hrdina – Daněk (61. Hála), Šmeral, Jan Kovařík, Moravec – Felcman, Sadílek, Kopřiva, Konečný – Kočí, Jakub Kovařík (54. Pavlíček).