Ve 4. kole nejvyšší krajské fotbalové soutěže lákalo derby U Vodojemu, kde domácí rezerva nadělila půltucet nováčkovi KP. Hlinečtí sehráli kvalitní zápas v Moravské Třebové, ale vracejí se s prázdnou. Třemošnice cestovala na půdu nevyzpytatelné Poličky.

MFK Chrudim B – H. Městec 6:1 (1:0).

Branky: 2. Michalec, 54. Kopecký, 55. Kroutil, 73. Kopp, 75. Lacman, 86. Holub - 58. Tiler. Chrudim B: Kysela – Mastík, Šebek, Rahimič, Klíma – Svoboda, Merkl, Holub, Kopecký (67. Lacman) – Michalec (61. Kopp), Kroutil (87. Beneš). H. Městec: Raba – Šafránek, Tiler, Rychtera, Volejník (25. Szanislo) – Chudomel Roman, Hamsa, Svoboda, Chudomel Radek – Hlaváč, Salfický (77. Mach).

Úvod zápasu patřil domácím a již ve 2. minutě skóroval Michalec. Prvních dvacet minut bylo zcela v režii domácích borců, ale od 20. minuty na chvilku polevili a hosté se začali prosazovat. Konec poločasu však zase patřil Chrudimským a několikrát nebezpečně zahrozili. Druhá půle začala tlakem domácích a ve 49. minutě se nechal po druhé žluté vyloučit Rychtera. Domácí přesilu o jednoho muže dokonale využili a nasázeli soupeři z Bažantnice rovný půltucet gólů. Jejich výhra byla zcela zasloužená.

M. Třebová – Hlinsko 2:1 (2:1).

Branky: 18. R. Šatník, 38. Müller – 27. Dostál. M. Třebová: Vykydal (42. Komoň) – R. Šatník, Potáček, Trefil, Marek – Kozák (46. Švanda), Staněk, M. Sedláček, Müller – Strouhal, Večeřa (87. Coufal). Hlinsko: Kopecký – Holec (74. Veselský), M. Bouška, Jůn, J. Novák – Hrubý (85. Holubec), P. Novák, Dostál, Cach – T. Bouška, Slováček.

V prvním poločase velmi kvalitní utkání z obou stran. V 7. po pravé straně unikl Slováček a jen těsně minul branku. V 18. odražený míč se dostal k R. Šatníkovi, ten z „voleje“ z 30-ti metrů nádherným gólem otevřel skóre – 1:0 Ve 27. se k odraženému míči dostal Dostál a z hranice pokutového území nechytatelně srovnal na 1:1. Za minutu se ve velké šanci ocitl M. Bouška, ale jeho střelu ztečovali domácí na roh. Ve 30. obrovská šance T. Boušky, jeho hlavičku Vykydal reflexivně vytlačil na roh. Ve 38. kombinace M. Sedláčka s Müllerem, kterého střela skončila v šibenici hostující branky – 2:1. Ve 39. gólová střela Dostála skončila na břevně domácí branky. Druhý poločas již neměl takovou kvalitu jako ten první, hosté měli po celou dobu mírnou převahu, nebylo k vidění ani tolik šancí. Tu největší zahodil v 56. P. Novák, ale trefil jen brankáře Komoně.

Polička – Třemošnice 3:1 (2:0).

Branky: 12. a 38. Netolický, 51. Stejskal – 46. Tyle. Polička: Reichl – Škoda, L. Král, Pavliš, Opina – Nekvinda (75. Čípa), Jílek (54. Jan Mužík), Jiří Mužík, O. Petr (85. Poul) – Stejskal, Netolický. Třemošnice: Žďánský – Rychnovský, Kalina, Kunášek, Culek – Kutílek (59. Hluchník), Tyle (83. Gazdík), J. Vančura, O. Vančura – Šebek, Hanousek.

Hrál se velmi kvalitní fotbal, v prvním poločase hlavně přičiněním domácích, ve druhém také soupeře. Ve 12. minutě poslal Stejskal krásný pas za obranu Nekvindovi a ten předložil gólovou pochoutku Netolickému - 1:0. Ve 38. minutě se Netolický znovu dostal za obranné řady hostů a nadvakrát překonal Žďánského - 2:0. Třemošnice zahrozili až těsně před přestávkou O. Rychnovským, ale v nástupu do druhé půle zmrazila poličské nadšení po parádní ráně Tyleho - 2:1. Odpovědět mohl Netolický, ale ve stoprocentní šanci minul. V 51. minutě se individuálně znovu prosadil Netolický, našel Stejskala a ten dal „placírkou“ na 3:1. Poté začali hrát hosté a Hanousek měl dvakrát na noze korekci, ale nejprve ho vychytal Reichl a poté těsně minul branku.

DALŠÍ VÝSLEDKY 4. KOLA

Litomyšl – Lanškroun 2:1
Branky: 12. Košín, 75. Štoudek – 45. Stasiowski. Litomyšl: Křemenák – Štoudek, Hašek, Košín, Macháček – Zeman, Sršeň, Černý, Holec (57. Kristek) – Vaníček (80. O. Kundera), P. Kundera (65. Marek). Lanškroun: Jaroš – Stasiowski, Vaško, Popelář, Krejsar (82. Radek Mizerák) – Šilar, Novák (70. Šišan), Roman Mizerák, Savych – Kašpar, Richtr.

Dobříkov – Cerekvice 3:2
Branky: 72. Karela, 84. Zahradník, 88. z pen. Klapal – 75. Drahoš, 89. Zahálka. Dobříkov: Novotný (46. J. Rychtařík) – Barták, Karela, Hořejší, Dostál – Mládek (57. L. Rychtařík), Klapal, Malý, Salinger (73. Sajdl) – Marek, Zahradník. Cerekvice: Ehrenberger – Coufal, Benko, Drahoš, Chleboun – Smola, Zahálka (70. Lebeda), Souček, Stejskal – Vondra (49. Lorenc), Dostál.

Česká Třebová – Choceň 3:0
Branky: 35. Grepl, 56. Borek, 81. Myšák. Č. Třebová: Křivka – Šimek (70. Pešina), Petr, Štěpán, Keprt – Švec Masko (85. Abt), Borek, Grepl – Pešek, Myšák (89. Plačko). Choceň: Trkal – Baborák, Dostál. Bálek, Seidenglanz (37. J. Vera) – V. Smejkal, Krejza, Šulc (83. Synek) L. Smejkal – Šabata, Dědič (60. Konárek).

Holice – Vysoké Mýto 2:0
Branky: 64. Jeřábek, 70. Ručka. Holice: Branda – Žák, Pištora, Kopřiva, Chvála – Krpata (85. Kopa), Beran, J. Jedlička, Kučera (55. Starý) – Ručka, Jeřábek (80. Skalický). Vysoké Mýto: Černík – Valášek, Šmeral, Pecháček (60. Dvořák), Krýda (78. Vojtěch) – Chadima (86. Chadima), Podmajerský, Hanovec, Konečný – Sedlák, Štancl.

Svitavy – Žamberk 1:2
Branky: 68. L. Urban – 45. Kašpar, 55. Bartoň. Svitavy: Lampárek – Zatočil, Kroulík, R. Jelínek, J. Novák (46. Jukl) – Brůna, Valta, Čížek, Beránek (60. L. Urban) – Ovad (71. O. Jelínek), Čermák. Žamberk: Mareček – Ulvr, Franke, Kašpar, Rudolecký – Pavelka (54. Novotný, 89. Pěnička), Kos, Cvik, Huška – Bartoň (73. Rous), Černík.