A nutno předeslat, že se to hlineckým fotbalistům podařilo po velmi dobrém výkonu. K výborné úrovni derby přispěli i hráči MFK B, pro které je takto vysoká porážka příliš krutá.

FC Hlinsko – MFK Chrudim B 5:2 (2:2)

Před začátkem utkání se při rozcvičování zranil chrudimský Mastík, kterého později musela odvézt rychlá zdravotnická pomoc, protože přestával vidět, dostal míčem do zátylku. Začátek utkání byl pro domácí jako z říše snů.

Hned v 1. minutě Cach tečoval střelu Nováka a domácí vedli 1:0. Již v 5. minutě se Sadílek trefil k přesně k tyči a zvýšil na 2:0. Dramatický a kvalitní úvod měl za chvilku pokračování i na druhé straně hřiště. Ve 14. minutě tečoval Vávra před Kopeckým střelu hostujícího Kroutila a hlinecký brankář byl bezmocný – 2:1.

Aby toho nebylo málo, tak ve 23. minutě se po faulu Váchy kopala „pentle", z níž Kroutil srovnal na 2:2. Před koncem poločasu se ještě ocitl Cach sám před Liebeltem, brankář však vyrazil na roh. Krátce po nástupu do druhého poločasu, ve 48. minutě, domácí benjamínek obránce Nevole nebojácně zatáhl míč do vápna a jeho ideální přihrávku proměnil T. Bouška na 3:2.

Zápas měl divizní kvalitu a nabízel divákům skvělou podívanou. Rychlost a dynamiku na straně rezervy, u domácích fotbalovost a zkušenost. Zřejmě nejlepší hráč zápasu domácí Sadílek v 62. minutě vypíchl míč obránci Valdovi a hokejový blafák proměnil ve čtvrtý gól Hlinska. Závěrečná branka domácích v 85. minutě byla výstavní, když na centr Kovaříka si naskočil Cach a „bůro" bylo na světě. Výsledek je k hostům krutý, ale takový je fotbal a ten se včera v Hlinsku moc líbil.