Fotbalisté, pokud se ze zaměstnání či škol vůbec uvolní, přijdou na stadion často na poslední chvíli a vesměs s hlavami plnými jiných myšlenek, takže podle toho většinou vypadá i úroveň zápasů.

Kopané hrané ve všední den prostě něco chybí. Nebývá na ni ta patřičná nálada jako o víkendu. Body se však počítají stejně, ať je středa nebo ne.

Na jedenáct bodů tak už narostl náskok vedoucího Slovanu Pardubice, který zásluhou proměněného pokutového kopu Moravce zvítězil na horké dobříkovské půdě, a pevně kráčí do divize. Na nezdar v České Třebové je zapomenuto a lídr se opět chopil taktovky.

Další týmy z popředí tabulky klopýtaly. Svitavy si nedokázaly poradit s defenzivou Vysokého Mýta, které si z Lánů odvezlo cenný bod v boji o záchranu. Domácí měli hlavně ve druhé půli navrch, ale v koncovce naprosto vyhořeli, a to i ve vyložených pozicích.

Třetí zůstalo navzdory porážce ve Stolanech Hlinsko. Roli favorita tam plnilo pouze v úseku mezi 26. a 29. minutou, když vedlo, ale domácí blížící se k jistotě udržení stav ještě do poločasu obrátili a ve zbytku hrací doby udrželi.

Dalším neúspěšným z předních týmů soutěže bylo pardubické béčko a jeho hráče mohla ztráta bodů mrzet nejvíce. V Lanškrouně totiž vedli po první polovině 2:0, jenže domácí se nevzdávali a v poslední půlhodině nejen vyrovnali, ale v nastavení jim Mizerák dokonce zajistil výhru.

Možná ani vlastní fanoušci nedoufali, že se ještě vzchopí Titanic Srch. Ale stalo se, a to proti Poličce. Po třech gólech bylo jasno už do poločasu. Domácí oživili naděje, zato Poličští potvrdili nevyrovnanost jarních výkonů. Jen tři dny po výborném představení proti Mýtu zahráli velice špatně.

Nesmírně důležitý duel byl k vidění v Letohradu. Rezerva měla možnost dotáhnout se na další ohrožené celky, ale proti byla Česká Třebová, jež znovu potvrdila výbornou jarní formu a do letohradské sítě nasázela čtyři góly, když sama dostala jenom dva. Zdá se, že není daleko chvíle, kdy si ve Třebové budou moci říci, že jsou definitivně zachráněni.

Do velmi nebezpečných vod zaplul také Žamberk, který v Chocni inkasoval v závěru obou poločasů, naopak sám vyšel střelecky naprázdno. Nedařilo se ani Moravské Třebové a i ta se řadí do skupiny ohrožených. Pod porážku s podobně namočenými Holicemi se podepsal povedený brejk zakončený Röhrichem deset minut před závěrečným hvizdem.

Nepopulární středa je tedy pryč a celky, které neuspěly, už myslí na nadcházející víkend, kdy si mohou reputaci napravit. Magnet kola zhlédnou pardubické Slovany, kde se v neděli dopoledne hraje prestižní městské derby.

(rh)