Výrok kola:

„Ve druhé půli jsme jen zázrakem uhájili výhru.“
Luboš Pilař, trenér Holic

Teoreticky jistě ano, avšak při reálném pohledu na věc zůstává jediná skutečná otázka: Kolik kol před koncem si Pardubičtí zajistí definitivně postup do divize? Kdo by hledal nějaké matematické komplikace, tomu dali pádnou odpověď v prestižním městském derby. Na domácím trávníku přehráli rezervu Fotbalového klubu s přehledem 3:0 a prakticky nic je nemůže zastavit.

Pozici „korunního prince“ potvrdily Svitavy snadným vítězstvím nad posledním Letohradem B. Ten přijel do Lánů s mladým týmem, jenž nestačil na zkušenější domácí. Letohradští se ocitají ve stále větších potížích a jednu z posledních šancí, jak ještě oživit záchranářskou naději, budou mít v příštím kole proti předposlednímu Vysokému Mýtu. To teď remizovalo s Hlinskem, což není proti silnému soupeři špatné, ale nic to neřeší.

#nahled|https://g.denik.cz/34/28/krajskyprebor_sestava_23_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/34/28/krajskyprebor_sestava_23.jpg|Sestava 23. kola. #

„Trvalo to, ale je to tady.“ Něco podobného si mohou říci fanoušci Srchu. Titanic na jaře dlouho působil odevzdaným dojmem, ale zničehonic začal hrát jako z partesu. Ve středu nasázel „trojku“ Poličce, nyní deklasoval Dobříkov 4:0 dokonce na jeho půdě a rázem dal všem najevo, že snahu o udržení určitě nevzdává. Vyhráno však zdaleka nemá.

Že se mezi akutně ohrožené celky dostane Moravská Třebová, to by asi čekal málokdo. Nicméně stačila série špatných výsledků a ze zdánlivě klidného středu tabulky je boj o holý život. Kde je hlavní problém, to je už na první pohled jasné. Slovan dal na jaře jen pět gólů, v posledních pěti zápasech dokonce pouze dva a to ještě jeden z penalty. Také proti Stolanům bylo veškerá ofenzivní úsilí neefektivní a zatímco hosté si budou moci už pomalu vydechnout, tak Třebovou čekají krušné chvíle.

Mimochodem, kromě utkání Letohrad B – Vysoké Mýto se příští týden hraje i další duel rivalů z aktuálně nejhorší čtyřky soutěže: Srch – Mor. Třebová! Po těchto kláních se může situace více vyjasnit.

K vyjasnění moc nepomohla remíza mezi Žamberkem a Českou Třebovou, tedy dalšími dvěma celky pohybujícími se v podpalubí přeboru. Blíže k vítězství byli domácí, které poslal do vedení úspěšný penaltový exekutor Ulvr, ale hosté si nechtěli zkazit dosavadní výtečnou jarní bilanci a v závěru stihli Myšákem srovnat.

Před několika koly to nevypadalo vůbec růžově s Holicemi, ale po třetím vítězství v řadě je pro tento klub tabulka daleko optimističtější. V azylu v Ředicích totiž Holice udolaly Poličku nejtěsněji 1:0. Nikdo se nebude ptát, že se tak stalo s dávkou štěstí, jelikož protivník sahal po přestávce hned několikrát po vyrovnání.

Více než 90 minut čekali diváci v Chocni marně na gól a už to vypadalo, že se ani nedočkají. V nastavení však hosté faulovali ve vápně a brankář Gerčák se stal slavným.

POTLESK
Liboru Gerčákovi. Brankář choceňské Agrie konečně přetrhl černou sérii v kopání penalt. Jeho spoluhráči na jaře tři neproměnili, on v nastavení proti Lanškrounu nezaváhal a rozhodl o výsledku.
Jasný důkaz své nadvlády v tomto ročníku krajského přeboru podal pardubický Slovan v městském derby. Ať si dělalo béčko ambice jakékoli, trojice Kočí, Sadílek, Kopřiva je svými brankami rozprášila.
PÍSKOT
Dobříkovská katastrofa na domácí půdě.
Dostat čtyři góly od týmu, který se v soutěži pracně zachraňuje, to je vizitka, o kterou nikdo nestojí. Trenér Bartaloš byl také pěkně dopálený „Neuspěli bychom ani v pralesní lize,“ rozčiloval se.
Jednu hořkou pilulku za druhou polykají na jaře příznivci Moravské Třebové. Porážka od Stolan byla další.
STŘELCI
1. Kočí (Slovan Pardubice) 17
2. Sedlák (Vysoké Mýto) 14
3. Slováček (Hlinsko) 13
4. P. Horníček (Dobříkov) 12
5. Ručka (Holice) 10