Fotbaloví zástupci obou měst spolu hrají krajský přebor. A v soutěži nejsou zdaleka sami. Stačí se podívat na tabulku. Najdete v ní další stanice: Moravany, Dobříkov a Choceň. Los tomu chtěl, že hned kvarteto z výše uvedených „zastávek" se spolu střetlo ve víkendovém kole.

S nadsázkou se dá říci, že do Pardubic byl vypraven speciální vlak určený pro naložení bodů. Choceň zvítězila 3:2 na půdě pardubického céčka, když ve druhé půli otáčela nepříznivý stav. Vlak, který se vracel do Chocně, se ale musel zastavit v Moravanech. Dobříkov po výhře 2:1 přidal k soupravě další tříbodový vagon. Také on obracel vývoj zápasu na svojí stranu, protože v poločase byl v minusu. Nutno poznamenat, že Moravany potřetí za sebou doma odevzdaly všechny body. Po Chocni, Poličce si tedy nyní polepšil i Dobříkov. A to jsou týmy, se kterými Moravany měly bojovat o záchranu.

„I třetí domácí utkání se soupeřem, kdy se hraje o šest bodů, jsme nezvládli. Pro nás i naše příznivce to je určitě velké zklamání. Všichni jsme čekali, že budeme v těchto utkáních bodovat a konec sezony zvládneme v klidu. Takhle budeme muset bojovat do posledního kola," konstatoval rozčarovaný Milan Bakeš, trenér Moravan.
Veseleji bylo na západ od Pardubic. Předposlední Přelouč zdolala 3:1 poslední Moravskou Třebovou a vzdálila se jí na šest bodů. Smích ji však jistě přejde, vždyť na horního souseda ztrácí šest bodů.

„Hodně spokojený jsem byl s naší defenzivní činností. Škoda jen, že takhle zodpovědně nehrajeme v každém zápase. V opačném případě jsme mohli figurovat v klidném středu tabulky," přemítá přeloučský kormidelník Václav Slavík.

O senzaci kola se postaral Lanškroun. Jedinou brankou dvě minuty po „dvanácté hodině" poprvé v jarní části skalpoval vedoucí Vysoké Mýto.

Tento počin se velmi zalíbila chrudimské rezervě. Ta vyběhla s Žamberkem (3:0) a náskok Mýta stáhla na nicotné dva body. Pokud to půjde takto dál, mají se fanoušci 16. června na co těšit. V posledním kole totiž dojde ke vzájemnému souboji těchto dvou královských věnných měst.

V souboji sousedů v tabulce si Hlinsko upevnilo třetí příčku. Před jarem silně oslabenou Cerekvici však zdolalo pouze 1:0. Gólman hostů může litovat, že utkání nesledovali zahraniční skauti. Jinak by jméno Kusý už propagovali v evropských klubech…

Ve zbývajících duelech se soupeři rozešli smírem 1:1. Polička v derby vydolovala bod v Litomyšli a Živanice přes střeleckou převahu obdarovaly Českou Třebovou.

Sestava 24. kola krajského přeboru Pardubicka podle Deníku.