A že si tamní fanoušci, funkcionáři a trenéři jednoho z Čechů považují. Konkrétně Jana Čecha. Ten totiž ostře sledované derby Živanice – Pardubice B rozhodl.

A opět se nabízí slova z již načaté skladby. Čech totiž přelezl, přeskočil ale nepodlezl. V 56. minutě dostal od spoluhráče pas, přes Vanžuru a Konvalinu si to namířil do vápna a nekompromisní střelou napnul síť. Hosté se už přes dostatek času nezmohli na gólovou odpověď.

Jinak se derby odvíjelo v nervózním duchu, zejména ve druhém poločasu. Zkušení domácí fotbalisté se snažili talentované mladíky rozhodit různými způsoby.

„Naším záměrem bylo přehrát soupeře nejen technickou hrou, nýbrž silou a důrazem. Mladíci se s tím těžko vyrovnávali. Ale to je jasné, ještě nemohou být tak fyzicky vyspělí,“ podotkl živanický trenér Jaroslav Kratochvíl.

Výhrou se Živanice vrátily do čela tabulky. Na druhé místo odsunuly právě pardubickou rezervu. K té se nikdo nepřiblížil, neboť tři další pronásledovatelé pouze remizovali, z toho dva mezi sebou.

Plichta se zrodila v utkání mezi Chocní a Holicemi a rovněž mezi čtvrtými Svitavami a třetí Českou Třebovou. Blíže k výhře měli hosté, ovšem domácí jako již poněkolikáté podržel gólman. A pro českotřebovské střelce platilo po utkání, že si mohou jít stěžovat maximálně tak na lampárnu, v tomto případě však na Lampárka.

Infografika
Svitavský brankář vyčapal už osmou nulu v sezoně. Momentálně se může pochlubit sérii 417 minut bez inkasované branky. Naposledy ho překonal vlastní hráč v Dobříkově. „Čistý“ protihráč ho prostřelil v sedmém kole, tedy 18. září. Poslední skalp Jana Lampárka drží Žamberk.

Kromě těchto dvou šlágrů se událostí kola stalo povstání Chrudimska. Povstání je slabé slovo, jednalo se totiž o vzpouru čtyř. Počítejte s námi. Třemošnice už bez Karla Jarolíma, který převzal bratislavský Slovan, po přestávce nastolila obrat ve Vysokém Mýtě. Hlinsko vykradlo Poličku. A do třetice výhra venku: Stolany vybraly Žamberk. Stolany jsou mančaft dvou tváří. Doma získaly jediný bodík, za to z cizích hřišť si jich přivezly už deset. Čtvrtým vítězný zářez na pažbu učinil SK Chrudim. Nový trenér, zkušený Ivan Kopecký, udělal změny v sestavě, které přinesly domácím ovoce. Rady nového koštěte vymetly z trávníku Lanškroun.

V posledním utkání bodově chudých Dobříkov přejel Srch. O regulérnosti utkání si však šeptají všichni cestující ve stanicích na železnici trati Dobříkov – Pardubice.

Infografika