Na pohled zajímavá, možná i z jistého úhlu pohledu pěkná, ale ve skutečnosti totálně nepoužitelná a hlavně nepraktická.

Číslům matematické vědy nejspíš uvěřili fotbalisté České Třebové.

Čekal je Žamberk. Poslední tým soutěže, který obvykle pořádá v zadní linii den otevřených dveří. S nulou na účtu inkasovaných branek neskončil ani jednou.

Přesto dokázal šokovat. V České Třebové bral tři body za výhru 1:0. „Špatně jsme bránili, nenahráli jsme si, nebojovali jsme,“ láteřil po utkání nespokojený trenér Třebové Bohuslav Sokol.

Před soubojem sice musel látat základní sestavu, ale na absence se rozhodně nevymlouval: „Žamberk bojoval, my jsme zápas odchodili. To byl ten největší problém.“

Trenér hostí Jaroslav Veselý nasadil do hry pět hráčů starších pětatřiceti let. A veteráni se činili. „Naše stará garda měla svůj den,“ ulevilo se mu po devadesáti minutách. „Naše výhra byla podpořena obří bojovností. Domácí průběh utkání nezvládali a musejí být rádi, že dohráli v plném počtu hráčů,“ byl přesvědčen po zápase Veselý.

Zajímavou sérií se může chlubit Dobříkov. Za poslední čtyři kola kopal čtyřikrát penaltu a pokaždé proměnil. Naposledy ve Stolanech zahrával Petr Horníček rovnou dvě. „První byla ale velmi přísná za nastřelenou ruku hráče, který stál zády k míči v rohu šestnáctky a ruku měl u těla,“ podivoval se vedoucí mužstva Stolan Zdeněk Chour.

Po remíze 2:2, která ani jednomu z týmů příliš nepomohla se zlobil i manažer Dobříkova Zdeněk Štosek. Ne však na sudí, nýbrž na své hráče. Vyčítal jim především, jak uctivě se chovali k nejlepšímu kanonýrovi krajského přeboru Štainzovi. „Je zarážející, že všichni naši obránci tohoto střelce velmi dobře znají a místo toho, aby mu hráli na tělo a nechávali mu co nejméně prostoru, nechají ho za čtyřicet minut dvakrát skórovat.“

Infografika.


Dělbou bodů vyvrcholil i střet Hlinska a Svitav. Remíza 1:1 bolela oba celky, mnohem větší fyzickou újmu však utrpěly Svitavy. „Ovad utrpěl výron kotníku a přidal se tak k Čížkovi, který musel odstoupit už v prvním poločase s podezřením na zlomeninu nosu,“ vysvětloval dvě střídání trenér Zdeněk Válek. Následné vyšetření naštěstí zlomeninu nepotvrdilo.

„Vedli jsme, v prvním poločase jsme měli další dvě velké šance a kluci zápas kontrolovali. Po přestávce jsme přidali ještě druhý gól, ale ten nebyl pro domnělý ofsajd uznán. Bod beru spíš jako ztrátu,“ mrzela svitavského kouče remíza. Podobně na tom byl ale i jeho protějšek Daniel Sigan: „Svitavy se představily jako silný soupeř. Ale škoda, že jsme neproměnili víc šancí ve druhé půlce. Mohli jsme mít všechny body.“

Infografika.