MFK Chrudim B - Litomyšl 8:0

Od úvodních minut byli domácí lepším týmem a vypracovali si několik šancí. Hosté se dostali k jediné střele, která ale mířila vedle chrudimské svatyně. Skóre zápasu otevřel Kroutil umístěnou střelou k tyči. Ve 40. minutě se opět trefil Kroutil tentokrát hlavou a ve 44. minutě pečetil hattrick z pokutového kopu. Domácí tak s přehledem kontrolovali hru a zaslouženě vedli 3:0. Druhý poločas načali dva góly Luptovského (5:0) a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto. Zdecimovaný soupeř utkání pouze dohrával. Ke cti mu slouží, že se nenechal strhnout k zákeřnostem. V 67. minutě se počtvrté trefil střelecky disponovaný Kroutil a bylo to již 6:0. V 74. minutě vstřelil hlavou sedmý gól Linhart a v 82. minutě uzavřel skóre vydařeného utkání Tlapák. Rezerva zvítězila zcela zaslouženě a připsala si první tři body v nové sezóně.

Fakta - branky: 16., 40., 44. z pen. a 67. Kroutil, 46. a 48. Luptovský, 74. Linhart, 82. Tlapák. Rozhodčí: Kotyza (Mladkov). ŽK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 3:0. Chrudim B: Vostradovský Tlapák, Hauf, Linhart, Meduna (79. Šprongl) Luptovský (79. Bureš), Langr, Opina, Hannich (60. Žalud), Malinský Kroutil. Litomyšl: Král Urban, Prokop, M. Hašek, Drahoš Černý (62. Žídek), Kundera, Sršeň, Kristek (61. Vomočil) Zeman (69. Rumler), P. Malý (85. M. Malý).

Holice - Třemošnice 4:0

Od úvodních minut se hrála vyrovnaná partie. Bohužel domácí dostali v 6. minutě výhodu trestného kopu, z něhož Kopřiva otevřel skóre zápasu. Hosté se mohli dočkat vyrovnání ve 25. minutě, kdy šel Šebek zcela sám na brankáře Schmeisera, ten jej ale zázračným zákrokem vychytal. A navíc se Holicím hned o šest minut později povedla pěkná kombinační akce, z níž zvýšil Michalec na 2:0. Hned po změně stran pak přidal znovu Michalec třetí branku, což Třemošnické definitivně zlomilo. K žádné kloudné akci se již nedostali a naopak v 81. inkasovali počtvrté z kopačky Tomáše Jedličky.

Fakta - branky: 31. a 47. Michalec, 6. Kopřiva, 86. T. Jedlička. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Holice: Schmeiser T. Krpata, Ručka, Hanč Chvála Klouček, J. Krpata (70. Dědič), Machatý (57. Denk) Kopřiva T. Jedlička, Michalec (80. Stárek). Třemošnice: Auerswald O. Rychnovský, Kunášek, Kalina V. Rychnovský Culek, J. Vančura, O. Vančura M. Šindelář (67. Filip) Šebek, Menšík (64. P. Šindelář).

Hlinsko - Choceň 4:0

Domácí nastoupili posíleni o několik hráčů Živanic, jejichž jsou v letošní sezoně farmou, a před 300 diváky chtěli s omlazenou Chocní naplno bodovat. Od úvodních minut také byli aktivnější, ale šance si nevytvářeli. Až ve 20. minutě předložil Vanžura míč ideálně Vágnerovi a ten se nemýlil 1:0. Za čtvrt hodiny se hosté radovali z vyrovnání, leč zbytečně, zdvižený praporek pomezního rozhodčího byl proti. I druhý poločas začali Hlinečtí tlakem a gól několikrát visel doslova na vlásku. V 55. minutě nastoupil po dlouhém zranění v mistrovském zápase Zakoko a diváci právem čekali, co „Černá perla" předvede. A předvedla! Po pouhých třech minutách pobytu na trávníku nahrál konžský fotbalista Kaufmanovi a rázem byl na světě druhý úspěch Hlinska. Vzápětí se sám Zakoko v plném běhu opřel do nahrávky Vágnera a upravil na 3:0. V 84. minutě pak důrazný Nevole, jehož tečovaná střela přelobovala nešťastného brankáře hostí Mikuleckého, podtrhl konečný výsledek čtvrtou brankou. Choceň měla v poslední minutě zápasu, po perfektně provedeném přímém kopu, šanci na čestný úspěch, ale gólman Kopecký se vyznamenal a nedopřál soupeři ani kosmetické snížení. Hlinečtí naznačili, že i v nové sezoně myslí na přední příčky tabulky.

Fakta - branky: 20. Vágner, 58. Kaufman, 60. Zakoko, 84. Nevole. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 2:0. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Hlinsko: Kopecký Nevole, Vukliševič, Cach (85. Škorpik), Cepl (55. Zakoko), Kaufman, Pavlásek, Vanžura (88. Jůn), Vágner (79. Pulpán), Karásek, Veselský. Choceň: Mikulecký Baborák, Eisner, Fikejzl (58. Krejza), Coufal, Kopecký, Zavřel (58. Seidenglanc), Jandera (73. Hroděj), Mihovský (73. O. Kopecký), Smola, Sloupenský.

Žamberk - Svitavy 3:2

Fakta branky: 23. Molnár, 63. Dvořák, 79. Lukes 42. Kubík, 85. Kroulík. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 1:6. Diváci: 251. Poločas: 1:1. Žamberk: Martinovský Pavelka, Hrabík, Molnár, J. Kotyza J. Huška (46. Trejtnar), Janč, P. Huška (81. Menzel), Polyakov (68. Lukes) Čada, Dvořák (75. T. Kotyza). Svitavy: Jílek L. Jukl (84. Petrila), Kubík, R. Ehrenberger, Veselský Chlup, Kroulík, Čížek, Válek (79. Stenzl) Frolo, Ovad.

Pardubičky - Lanškroun 3:1

Fakta branky: 11. Mráz, 61. Münzberger, 89. Rössler 57. Richtr. Rozhodčí: Raplík (Svitavy). ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (65. Richtr). Diváci: 120. Poločas: 1:0. Pardubičky: Vlček Münzberger, Klement, Strnad, Rössler Froš (46. Kříž, 90. Žďára), Svoboda, Mráz, Kutílek (71. Hanáček) Pleskot (81. Kopp), Krejčí. (90. Kořínek) Lanškroun: Langr Marek (81. Kyral), Pavelka, Popelář, Skalický (76. Stasiowski) Fait (77. Hostovský), Richtr, Smrkal, Savych Novák (69. Mizerák), Knápek.

M. Třebová - Moravany 0:1

Fakta branka: 89. Beran. Rozhodčí: Vaško (Hlinsko). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Moravská Třebová: Vykydal Strouhal, Marek, Vančura, Zapletal Sedláček (79. Polák), R. Šatník, Okleštěk, Kalus Masopust, Štěpánek. Moravany: B. Branda Sokol, Kubík, J. Lukas, Hurta Veselý, M. Lukas, Beran, Novák Kříž, Fišer (86. Smejkal).

Horní Jelení - Polička 0:4

Fakta branky: 40. a 67. Stejskal, 43. O. Petr, 72. Kučera. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 3:1. Diváci: 360. Poločas: 0:2. Horní Jelení: Jozl Čermák (72. Raich), Hendrych, Rejnuš (86. Chytka), Houžvíček J. Velinský Komárek, Michálek, Pecivál (81. Chadima), Horáček (60. Pinkas) Kaňkovský (81. Mile). Polička: Slaný Pavliš, Jílek, J. Petr, Škoda Brůna, Mužík, O. Petr (71. Svoboda), Kučera (71. Novák) Poul, Stejskal.

Letohrad B - Dolní Újezd 1:1, penalty 3:2

Fakta branky: 88. Krejčí 72. Částek. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Letohrad B: Ehrenberger Petráček, Krejčí, Kříž (82. Černohous), Janoušek Švercl, Hynek, Lorenc, Sita (67. Pokorný) Lipenský, Beneš. Dolní Újezd: Janecký Frank, Kučera, Částek, Čejka Kabrhel, Fulík, Holec, Klusoň (86. Vaňous) Mandlík, Myšák.