Litomyšl - Hlinsko 2:1 (1:0).

Důležité utkání o vyhnutí se baráži zahájila obě mužstva opatrně a hra se odbývala mezi vápny. První náznak šance vyprodukoval až ve 34. minutě Košín, ale po centru Kundery hlavičkoval nad. Tři minuty nato vletěl do šestnáctky hostů Bednář, byl zastaven faulem a nařízený pokutový kop proměnil Černý 1:0. Hosté zahrozili ve 42. minutě, ale Nevole poslal svoji hlavičku nad Kavalírovu branku. Po přestávce Hlinsko přidalo na aktivitě, snažilo se o vyrovnání a dočkalo se odměny. Střela M. Boušky ještě nemířila mezi tyče, pokusy střídajícího hrajícího kouče Sigana zlikvidoval Kavalír, ale v 56. minutě se dostal k míči neobsazený Dostál a skóroval 1:1. Stejný hráč potom orazítkoval hlavou tyč domácí svatyně. Po hodině hry ukázali i domácí, že jsou na hřišti, Bednář otestoval Kopeckého a dorážející Holec překopl. V 65. minutě se ve vyložené šance ocitl hlinecký Novák, ale minul. O pět minut později se domácí vymanili z tlaku soupeře, výborně hrající Aleš Bednář našel přesně jmenovce Zdeňka a ten zajistil Jiskře vedení 2:1. Nebyl však konec, hosté se nevzdali a vypracovali si i tutovku na vyrovnání. Po přímém kopu Sigana a skrumáži před Kavalírem Popelka zblízka netrefil v jasné pozici branku. Do konce se domácí strachovali o výsledek, ale cenné tři body si nenechali sebrat.

Fakta - branky: 37. Černý z pen., 69. Z. Bednář 56. Dostál. Rozhodčí: Fojtík (Pardubice). ŽK: 0:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Litomyšl: Kavalír Černý (84. Adamča), Macháček, Štoudek, Němec Kristek (61. Hašek), Sršeň (55. Z. Bednář), Košín, Holec A. Bednář, P. Kundera. Hlinsko: Kopecký Holec, Popelka,Nevole, Volf Cach, Novák, M. Bouška, Slavík (52. Sigan) Dostál, Pavliš.

MFK Chrudim B - Svitavy 0:1 (0:1).

Domácí začali náporem a v úvodní minutě utkání loboval ze 40 metrů Luptovský vyběhnuvšího brankáře hostí. Míč však zastavilo břevno a následnou dorážku Kroutil hlavou neproměnil. Ve 25. minutě šel Kroutil sám na brankáře Lampárka, ale ani tentokrát na svitavského brankáře nevyzrál. O minutu později mířil těsně vedle Lampárkovy svatyně Luptovský. Rezerva soupeře přehrávala a Svitavští se do zakončení nemohli dostat. Ve 29. minutě šikovně obstřeloval brankáře Svitav Kopp, ale jeho technická střela orazítkovala tyč. Jedinou střelu z 25 metrů vyslali hosté, ale brankář Vostradovský si robinzonádou pro diváky s míčem lehce poradil. Druhá půle se nesla v duchu první, ale ani domácí a ani hosté se již do gólových příležitostí nedostávali. Svitavští zahrozili v 65. minutě, když mezi stopéry pronikl futsalový reprezentant Belej, ale do zakončení se díky obrannému zákroku Beneše a včasnému vyběhnutí brankáře Vostradovského nedostal. Když si všichni mysleli, že utkání skončí remízou, udeřili hosté v 89. minutě z rohového kopu a kapitán Ovad poslal hlavou míč za brankovou čáru 0:1. Hosté tak šťastně zvítězili, i když domácí byli více jak vyrovnaným soupeřem.

Fakta - branka: 89. Ovad. Rozhodčí: Kazda (Hradec Králové), bez karet. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Chrudim B: Vostradovský Lacman, Beneš, Mervart, Klíma Vágner (46. Hrstka), Merkl, Vávra, Luptovský (46. Tejnecký) Kroutil (84. Hlavatý). Svitavy: Lampárek Zatočil, Kroulík (82. J. Novák), R. Ehrenberger, R. Jelínek. Ovad (90. O. Jelínek), Urban (78. Seidler), Valta, Brůna Belej, Čížek.

Třemošnice H. Městec 1:1 (1:1).

Ve 4. minutě Salfický utekl a ve skluzu mířil mimo. Po čtvrthodině hry M. Svoboda střílel bombou do Vojáčkových prsou a z následného protiútoku Smutný se štěstím protlačil míč za Rabu 1:0. Ve 28. minutě udělal Karvai kiks a M. Svoboda křížnou střelou trefil tyč. Ve 43. minutě se důrazný Salfický dostal ke střele a srovnal na 1:1. Ve II. půli ve 47. minutě šel Šebek sám na bránu a trefil boční síť. V 58. minutě prováhal nadějnou šanci Smutný. V 60. minutě Lebduškův lob ze 40 m Raba konečky prstů vytěsnil. V závěru šli tři třemošničtí hráči tři na jednoho, ale Šebek zaváhal, na druhé straně z protiútoku Radek Chudomel bombu zhruba ze značky penalty zamířil těsně vedle.

Fakta - branky: 16. Smutný 43. Salfický. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 2:5. Diváci: 150. Poločas. 1:1. Třemošnice: Vojáček O. Rychnovský, Karvai (80. Petr), Culek, Kalina Lebduška, Kutílek, O. Vančura, V. Rychnovský Smutný 70. Jelínek), Šebek. Heřmanův Městec: Raba Radek Chudomel, Ráliš (66. Mach), Hamsa, Volejník Roman Chudomel (61. Šafránek), M. Svoboda (85. Rychtera), Velinský, Hlaváč D. Svoboda (54. Tiler), Salfický.

DALŠÍ UTKÁNÍ 23. KOLA: Holice rozesmutněl v závěru Ševčík

Fotbalisté Svitav skórovali v 89. minutě a lídrovi se přiblížili na rozdíl jediného bodu

Choceň - V. Mýto 0:0

Fakta - rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Choceň: Gerčák Baborák (78. P. Novotný), Seidenglanz, Šrut, Lesák Smejkal, Krejza, Šulc, Šabata (86. Konárek) Jiráský, Kaplan. V. Mýto: Černík Pecháček (60. Třešňák), Kráčmer, Konečný (90. Valášek), Podmajerský Šmeral, Kočí, Matula (74. Štancl), Sedlák Kovařík (69. Krýda), Dvořák.

Č. Třebová - Cerekvice 0:1

Fakta - branka: 60. Souček. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Č. Třebová: Křivka Kubásek, Štěpán, Švec, Stejskal (81. Vyhnánek) Abt (60. Pešina), Čejka, P. Urbanec, Čikl (70. Morkes) Myšák, Pešek. Cerekvice: Ehrenberger Pražák, Chleboun, Coufal, Novák Souček, Zahálka, Tomášek(74. Lorenc), Horáček Fikejz, Vondra (70. Dostál) Vondra, Tomášek.

Holice - Dobříkov 1:1

Fakta - branky: 73. Černý 87. Ševčík. Rozhodčí: Andrle (Morašice). ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (87. Pištora). Diváci: 120. Poločas: 0:0. Holice: Branda Žáka, Kopřiva, Pištora, Skalický Krpata, Beran, Jedlička, Starý (60. Černý) Ručka, Chvála (68. Jeřábek). Dobříkov: Novotný Hořejší, Karela, Horníček, Dostál Moník, Houžvička, Klapal, Malý (84. Barták) Zahradník, Ševčík.

Polička - Žamberk 3:0

Fakta - branky: 28. J. Petr, 63. vlastní (Pavelka), 81. Čípa. Rozhodčí: Zerzán (Vysoké Mýto). ŽK: 0:2. Diváci: 130. Poločas: 1:0. Polička: Dobeš Opina, Škoda, Pavliš, Jílek Jan Mužík (56. Čípa), T. Švec, Netolický (64. Jiří Mužík), J. Petr (83. Klein), Navrátil (86. Poul) Stejskal. Žamberk: Mareček Trejtnar (46. Bartoň), Kos (52. Franke), Šponar, Molnár Rudolecký (68. Bednařík), P. Huška, Jírů, Pavelka V. Huška, Černík.

M. Třebová - Lanškroun 4:1

Fakta - branky: 34. Müller, 45. Švanda, 70. Staněk, 78. Linhart 49. Savych. Rozhodčí: Ujec (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Moravská Třebová: Spáčil Marek (80. Sedláček), Hányš, R. Šatník, Švanda Strouhal, Potáček, Staněk, Müller (86. Polák) Konečný, Linhart. Lanškroun: Wendlig D. Šilar st. (78. Skalický), Popelář, Vodák, Stasiowski (62. Šišan) D. Šilar ml., Novák, Černušák, Jukl (55. Hrabáček) Kašpar (46. Smrkal), Savych.

1. Holice 23 15 4 4 44:18 49

2. Svitavy 23 15 3 5 38:20 48

3. Cerekvice 23 13 2 8 34:25 41

4. Č. Třebová 23 12 4 7 45:32 40

5. M. Třebová 23 10 6 7 35:30 36

6. Žamberk 23 10 5 8 32:30 35

7. Polička 23 9 7 7 37:28 34

8. Chrudim B 23 10 4 9 36:29 34