Výrok kola:„Převaha nám byla k ničemu. Naopak soupeři stačilo dvakrát vystřelit na naši branku, aby si odvezl všechny body."
Miroslav Teplý, trenér Chrudimi B

Rezerva MFK Chrudim, která si od nás vysloužila primát, sice podala herně kvalitní výkon, měla výraznou převahu, ale s koncovkou byla na štíru. To celek Hlinska prokázal mnohem větší efektivitu. Za celý zápas vystřelil pouze třikrát na bránu soupeře, ale byly z toho dva góly. Ten druhý po střele Michala Boušky byl opravdu parádní a brankář MFK Petr Vostradovský proti němu neměl vůbec nárok.

Jak vyhrát domácí derby se mohla Chrudim poučit od Chocně, která nedala Lanškrounu šanci a o svém vítězství rozhodla třemi góly už během první půle. Hosté se téměř nedostali na dostřel branky a v tabulce se tak i nadále krčí na chvostu s jediným bodem. Choceň se naopak díky lepšímu skóre posunula na třetí příčku.

„Utkání blbec" sehrál třemošnický nováček. Svitavskou rezervu mačkal doslova jako citrón, spálil spoustu vyložených šancí a když se nedokázal prosadit, tak šest minut před koncem utekl domácí obraně Frolo a přesnou trefou zajistil šťastné vítězství Svitav B.

Lídrem soutěže byla před uplynulým víkendem Česká Třebová. Ta sice na hřišti Moravan vedla díky rychlému gólu Štěpána. Domácí ale dokázali ještě do poločasu srovnat a dvacet minut před koncem rozhodl Herman, že body zůstanou v Moravanech, které si daly hezký dárek k padesátiletému výročí založení místního fotbalového klubu.

Do čela se tedy nečekaně vyhoupl nováček soutěže z Pardubiček, který zvítězil na hřišti letohradské rezervy a zatím neztratil v soutěži ani bod. Přitom domácí se do soupeře od první minuty opřeli, ale místo vytoužené branky naopak třikrát inkasovali z brejku. Ve druhém poločase už se jim jen povedlo přiblížit se na rozdíl jediné branky.

Jak si zkomplikovat zápas vědí dobře i v Žamberku. Dolní Újezd na svém pažitu skoro dvě třetiny utkání přehrávali, pak přišlo nešťastné zaváhání stopera Frankeho a následný gól vrátil soupeře do hry. Pojistka v podobě třetí branky Žamberku přišla až tři minuty před koncem.

Odčinit domácí prohru z minulého kola chtěli na hřišti v Poličce fotbalisté Heřmanova Městce. Už před utkáním ale bylo jasné, že favoritem jsou domácí, kteří svoji převahu potvrdili dvěma góly ve druhé půli a jasně vyhráli.

Holice pokračují v trápení domácích fanoušků. Na zápas proti Litomyšli jich dorazily dvě stovky, ale nedočkali se jediné branky a může je tak těšit pouze bod za bezbrankovou remízu. 

POTLESK

• Příkladná efektivita. Fotbalisté Hlinska na hřišti chrudimské rezervy pozorně bránili a vystřelili na soupeřovu bránu pouze třikrát, ale byly z toho dva góly. Zvláště ten Miroslava Boušky byl opravdu parádní.

• Tři body jako dárek. Oslavy 50. výročí založení klubu oslavili fotbalisté v Moravanech, jak se patří. Domácí fanoušky potěšili výhrou nad lídrem z České Třebové .

• Stále neporaženi zůstávají v dosavadním průběhu soutěže překvapivě fotbalisté Pardubiček. Výhra na hřišti Letohradu B tak posunula nováčka soutěže zaslouženě do čela tabulky.

PÍSKOT

• "Utkání blbec". Tak nazval duel Třemošnice Svitavy B z pohledu domácích jejich zpravodaj. Spálili doslova co se dalo a v 84. minutě je potrestal jediným gólem Frolo.

Sestava 4. kola krajského přeboru podle Deníku.

STŘELCI

1.- 3. Stejskal (Polička) 4

        T. Bouška (Hlinsko) 4

        Šebek (Třemošnice) 4

4. - 6. Münzberger 3

          Starý (oba Pardubičky) 3

          Souček (Choceň) 3